📣 AI-SPEAKER DEV KIT 1

A jestescie w stanie podać dokładny projekt tego głośnika ?
Wymiary tuby itd :slightly_smiling_face: będę bardzo wdzięczny :slightly_smiling_face:
W planie jest dołożenie mikrofonu oraz przycisków do sterowania głośnością. :slightly_smiling_face:
A nie ukrywam że wasze opracowanie ułatwi moją pracę i przyspieszy ją :slightly_smiling_face:

:confused: A przeczytałeś tego posta?
Czy tylko oglądnąłeś obrazki i postanowiłeś zadawać pytania?

1 polubienie

Oglądam obrazki bo z czytaniem mam problem @jolka .
Tego głośnika czyli drewnianego głośnika z pierwszego zdjęcia.
A nie spotkałem w tym wątku opisu tego głośnika.
Póki co wiem ile ma litrów skrzynia.
I nic wiecej.

Ps. Swoją drogą ten plastikowy wygląda dla mnie fatalnie. Ale to może mój krzywy gust

Dopiero w tym momencie przekazałeś wszystkim najważniejszą informację - chodziło Ci o drewniany głośnik a nie o “plastikowy”, który jest gwiazdą :star: tego wątku, jest na pierwszym planie zdjęcia.

@jolka, schowaj do szafki drewniane prototypy głosnika i będzie mniej niepotrzebnych pytań :grinning:

1 polubienie

OK, dzięki za wyjaśnienie

nie wiesz :wink:
to kula ma ponad 2 litry, bo o kuli jest ten wątek

Nie mieliśmy nigdy wersji “skrzynia” w której pojemność ma znaczenie.
Ten drewniany “klocek” w tle, to skomplikowany projekt, głośnik jest zamknięty (nie ma znaczenia pojemność), ma pasywne membrany.
Budowa kilkunastu prototypów zajęła nam prawie rok. Zakupiliśmy w tym celu frezarkę cnc, żeby przyśpieszyć prototypowanie (nie czekać w kolejce) i mamy tam własną płytę z mikrofonem.
Projekt jest w szufladzie z kilku powodów.

Bez urazy, że tamtego projektu nie udostępniamy, ale to naprawdę “dla Waszego dobra” - lepiej cieszyć się życiem, nie marnować miesięcy, na pracę nad czymś co z jakiegoś powodu nie ujrzało światła dziennego.

Rozumiem.
Nie ukrywam że mam troszkę wiedzy z działu elektroniki i znajomych którzy się tym zajmują.
Dlatego chcę pomóc w tym projekcie :slightly_smiling_face:
Proszę o szczegóły :slightly_smiling_face:
Jeżeli to problem to może na priv :slightly_smiling_face:

Czekam w blokach na gotowy zestaw na allegro :slight_smile:

Kupiłem bramkę i … to było jak przyspieszony kurs HA, po prostu dzięki tej bramce się zaczęło - jak ktoś się wacha to polecam.

4 polubienia

@jolka i co, i co? Kiedy będą zestawy na allegro i uzupełnione opisy?
miało być za tydzień, a to już prawie 2 mijają :stuck_out_tongue:

2 polubienia

To czekamy na kompletny opis

2 polubienia

Trochę z tym było niestety pracy i jak zwykle nie udało się zmieścić w zakładanym czasie :wink:
Ale już uzupełniamy - poniżej opis montażu, zaraz będzie to też w dokumentacji na stronie
Ostatnie zdjęcie z montażu pianki wytłumiającej dodamy jutro.

Udostępnimy całość w pdf do pobrania, żeby można było sobie wydrukować.
Na Allegro to chyba jutro @Celina wystawi.

Zrobimy 2 wersje, sam osprzęt bez kuli i full komplet z kulą, żeby każdy był szczęśliwy :slight_smile: :wave:

Montaż

Montaż wzmacniacza w obudowie

Przylutować do wzmacniacza przewód komunikacji TTL:

kolor pin
Czerwony VCC
Czarny GND
Zielony RX
Biały TX

Podłączyć przewód głośnikowy do prawego kanału wzmacniacza

Umieścić wzmacniacz w obudowie i przykręcić śrubami 4x M3 x 6mm

Montaż głośnika w obudowie

Dokładnie wypełnić klejem trzy wewnętrzne rowki głównej części obudowy na całym obwodzie

Złożyć obie części obudowy na wcisk i odczekać do wyschnięcia kleju.

UWAGA: zbyt duża ilość kleju lub zalanie 4 rowka może powodować wycieki na zewnątrz, a nie dokładne naniesienie na całym obwodzie może być przyczyną nieszczelności obudowy.

Złożyć obie części obudowy na wcisk i odczekać do wyschnięcia kleju.

Zdjąć osłonę taśmy dwustronnej wewnątrz obudowy.

Szczelnie wypełnić pianką wytłumiająca zaczynając od formatu 30cm/15cm

a następnie dokładając fragment 17cm/15cm

Przykleić uszczelkę głośnikowa na obwodzie frontu, prowadząc ją po krawędzi wgłębienia i docinając odpowiednio końcówki. Nakłuć otwory prowadzące śruby w uszczelce.

Podłączyć zaciski głośnikowe

Umieścić głośnik w obudowie

Dokręcić głośnik śrubami 4x M4 x 16mm, tak aby zlicować powierzchnię obudowy i głośnika.

Przygotowanie bramki

Przylutować złącze JST 4pin 2mm w otwory TTL:

Montaż obudowy na bramce

Podłączyć przewód audio jack do wzmacniacza

Przełożyć przewód TTL przez otwór w obudowie

Przykręcić obudowę głośnika do obudowy bramki śrubami 4x M4 x 12mm i podłączyć przewód JST od wzmacniacza do bramki

Podłączyć przewód audio jack do gniazda AV bramki i złożyć obudowę

8 polubień

Czy można zakupić 2 głośniki aby mieć stereo czy raczej to nie zadziała ?

1 polubienie

A czemu ma być nie można?
Ja planuje takie głośniki wsadzić pod ten wzmacniacz:
https://allegro.pl/oferta/glosnik-uniwersalny-szerokopasmowy-10w-max-4ohm-7554629311

Ewentualnie mam gdzieś na strychu stare kino domowe soniacza i z niego “pożyczyć” głośniki.

Generalnie wymyśliłem sobie że chce całą konstrukcję zrobić zintegrowaną na wzór soundbara.
Ewentualnie jakieś kolumienki stereo. wkomponowane w szafkę pod TV.

Oczywiście, że można:

PS: Jak się szarpniesz na dwa egzemplarze od Nas, to specjalnie dla Ciebie opiszemy to w dokumentacji :wink:

4 polubienia

Pomiary

Impedancja PS95-8: 110Hz (linia zielona)

Impedancja w obudowie: 77Hz (linia fioletowa)

Pasmo przenoszenia (wygładzanie do 1/24 oktawy):

Malowanie

Jak ktoś chce mieć wydrukowaną obudowę na błysk :face_with_monocle: to szpachlowanie i malowanie można wykonać samemu, lub u lokalnego fachowca w zakładzie typu “Blacharstwo i Lakiernictwo”

PS
W Środzie Śląskiej taka usługa kosztuje 150 zł netto - fachowiec Pan Marcin jest naprawdę dobry :+1:
Jak by ktoś był w pobliżu to polecamy :slight_smile: → Auto-Lak Marcin Garbera Blacharstwo i Lakiernictwo.

image

W załączeniu instukcja w pdf

AI-SPEAKER DEV KIT1_compressed.pdf (1,9 MB)

5 polubień

Projekt uzupełniony o dokumentacje do pobrania:

Głośniki i części już się pakują dla Celiny, do wysyłania :package: :wink:

PS
Przypadkowo podczas pomiarów, okazało się, że Jolka świetnie słyszy przez mikrofon pomiarowy Dayton :slight_smile: i wychwytuje nawet słowo które nie działa nam dobrze na PS3 i na telefonach
Gdyby tylko ten mikrofon kosztował mniej to dodawali byśmy każdemu do zestawu :wink:

Miłego weekendu! :wave:

5 polubień

Dajcie link do allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/AI-Speaker

Jak już wystawię aukcje, to dam Wam tutaj znać :slight_smile: śledźcie wątek :wink:

EDIT: dopytujecie, więc uściślę- spodziewajcie się raczej jutro :wink:

Miłego wieczoru :slight_smile:

7 polubień

Hello :slight_smile:
Słuchajcie, na pierwszy rzut wystawiliśmy 3 aukcje, każda inna :wink: Wszystkie są zaplanowane na start o godzinie 16:00

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to będą trzy opcje do wyboru:

1. Zestaw elementów głośnika (bez obudowy drukowanej w 3D) - możecie sobie sami wydrukować albo według naszego projektu, albo według jakiegoś swojego.
    Koszt 199 zł.
    W skład wejdą:

1. Zestaw do samodzielnego montażu głośnika (czyli wszystko to, co w tabelkach w punkcie 1 oraz niebieska, wydrukowana obudowa.
    Koszt 399 zł

1. Złożony, kompletny głośnik, szpachlowany i malowany “na połysk”
    Koszt 599 zł

Aukcje znajdziecie tutaj (ale te trzy pojawią się dopiero o 16:00) :slight_smile:

https://allegro.pl/uzytkownik/AI-Speaker

Jeśli będzie zapotrzebowanie, to będziemy uzupełniać komplety :slight_smile:

2 polubienia

@Celina a czy jest szansa na aukcję tylko z płytką audio, kabelkiem TTL i jack(aux)?

Resztę będę modził sam.

Mogę to oczywiście zamówić z ali, ale po co, jak mogę dać Wam zarobić :wink:

3 polubienia