EasySwitch.pl jak mam to dołączyć

Dzień dobry,

jak tego EasySwitcha dołączyć do bramki?

Albo jakiś inny lepszy i tani, z przełącznikami na przewodach i czujnikami na cały dom.
Czy może ktoś pomoc i opisać mi krok po kroku, jak to podłączyć i skonfigurować w mqtt, żeby działało wszystko?

Te założenie już się kłóci ze sobą… ale OK.

Liczysz na pomoc z opisami krok po koku… OK.

Otworzyłem Twój link i tam nic nie ma konkretnego.
Daj linka do jakiejś dokumentacji z instrukcja, opisz co chcesz zrobić. Co już wiesz i jakie inne projekty brałeś od uwagę. Trochę więcej inicjatywy, jeśli liczysz na czyjąś pomoc…

1 polubienie

Nie ma właśnie tej instrukcji, a może ktoś zrobił już takie cos po kablach? Bo ja jeszcze nie, a chciałbym cos takiego dołączyć, albo to chyba tez jest do tego:

https://domatic.org/gowired/

A może cos na malince (z mocniejszym procesorem niż w Arduino), żeby było na przyszłość mocne i opis krok po kroku, to ja mogę wpisać do konsoli albo najlepiej z aplikacji. Żeby było easy i open, bez przepłacania setek złotych, czy ktoś znalazł już cos takiego??? @jolka Jak to robicie? Ktoś pomoże?

Moja rada - szukaj systemu, który ma integrację po MQTT. Wówczas będziesz mógł zintegrować to coś z czym chcesz, pod warunkiem obsługi MQTT (bramka AIS ją ma).

1 polubienie

Ja mam teraz gniazdko ais s26, ale jak na tej bramce będzie tam wszystko to działać to kupie bramkę nawet pro. Z gniazdkiem prosto nie było, już mniej problemów z tymi z Chin miałem, bo w Sonoff to aplikacja na telefon jest i się klika jak biały człowiek, mamy w końcu 21 wiek! Tu trzeba było przez przeglądarkę, no ale 9 zł to cena OK, nie robie problemów, ale lepiej to powinno być zrobione moim szczerym zdaniem.
@jolka Jak może bym kupił pro, to czy opis dostane jak do niej tam podłącze to wszystko?

Zaczynam rozumieć @jolka waszą politykę sprzedażową… PRO nie dla wszystkich.

1388574539_by_maszpa_inner

5 polubień

To co pokazałeś na obrazku to jest ekspander - rozszerzenie portów do modułu sterującego opartego na bibliotekach MySensors - ES-1 Arduino – EasySwitch.pl. Przykład gotowej realizacji opisałem na innym forum Bramka MySensors - Integracje - ArturHome.

Jest kilka projektów ale trzeba mieć podstawową wiedzę jak to jest zbudowane i jak działa, prośby w stylu “czy może ktoś pomoc i opisać mi krok po kroku” są nie do zrealizowania bez takiej wiedzy, przykro mi, mimo takiej wiedzy przekazanie wszystkiego jest w mojej opinii nierealne za pomocą forum.

2 polubienia

Dziękuję za naprowadzenie i już czytam. Widze, ze nareszcie ktoś tu się zna i sensowne pisze.
Ja pytam tylko o konkretne techniczne rozwiązanie. To zdjęcie skrzynki to automatyka u kolegi? Czy można liczyć na podzielenie się schematem i opisem ze społecznością? Zaraz będę to wszystko czytał, nie wszytko sam potrafię, ale z kolegami to zrobimy, nie chce nic, tylko naprowadzenie mi jest potrzebne. Co kupić i jak podłączyć??? Mogę wydać te setki złotych na bramkę, ja nie chce nic za darmo, ale jak już place to niech to wszystko działa.

Powinieneś zrozumieć czym jest:
HomeAssistant - w skrócie jest to aggregator integracji, wymaga sporo wiedzy, czytania, zaangażowania żeby to wszystko połączyć.
Bramka AI Speaker - w skrócie urządzenie z zainstalowanym androidem oraz HomeAssistant + wiele usprawnień, ale nadal wymaga sporo wiedzy, czytania, zaangażowania żeby zintegrować co się chce.

Dodatkowo HomeAssistant oraz AISpeaker to OpenSource, mogą, ale nie muszą supportować Twoich problemów, nikt za rączkę nie będzie prowadził. Zarówno HA jak i AIS sprzedają bramki, ale za tym nie idzie support. Chcesz iść w rozwiązania z supportem to poszukaj instalatora np. Loxone - założy Ci co zechcesz z danego systemu, wytłumaczy, itp. a potem wystawi odpowiednią fakturę i uwierz mi lub nie to nie będzie kwota jak za bramkę HA/AIS kilka stówek czy tysiaczek tylko dziesiątki tysięcy, a jak trochę poszalejesz to przekroczysz 100 tysięcy.

Podsumowując:
Poczytaj dokumentację AISpeaker, HomeAssistant, zanurkuj w to…
Wrzucasz screena z forum ArturHome - pooglądaj kanał Artura na Youtube.

Jak to przejrzysz chociaż pobieżnie to zrozumiesz jak bardzo ten system jest otwarty na możliwości i jak mało skonkretyzowane pytania zadajesz.

3 polubienia

To jest zdjęcie z internetu, nie mam nic wspólnego z tą instalacją.

1 polubienie