ESP32 jako moduł centralny czujników alarmowych PIR (zintegruj bez Integry) #ESPHome #Tasmota #Konnected.io

W kolejnym wpisie pokażę, że kompilowanie pliku bin z Tasmota jest dla każdego…

Najłatwiej jest użyć Tasmocompiler z GUI lecz jest skonfigurowany pod repozytorium oryginału Tasmota.

Użyłem nieco trudniejszej metody - platformy Gitpod dla stworzenia pliku z repozytorium AIS-Tasmota.
Będąc już na stronie projektu w GitHub (będziemy potrzebować konta do tej platformy), klikam w przycisk Gitpod

Zostaję przekierowany (po zalogowaniu) do strony gdzie powstaje nasze miejsce pracy dla projektu: /workspace/AIS-Tasmota

  1. odnajduję katalog tasmota
  2. otwieram plik my_user_config.h i edytuje przez usunięcie # na początku wierszy 472; 473 dla interesujących mnie ustawień:
#define USE_EXPRESSION         // Add support for expression evaluation in rules (+3k2 code, +64 bytes mem)  
#define SUPPORT_IF_STATEMENT   // Add support for IF statement in rules (+4k2 code, -332 bytes mem)  

W następnym kroku wybiorę interesujący mnie rodzaj tworzonego pliku, pod moje zastosowanie ESP:

  1. Odnajduję plik platformio_override.ini
  2. Zakomentowuję odpowiedni wiersz - tasmota
  3. Odkomentowuję odpowiedni wiersz - tasmota32
  4. W terminalu wpisuję komendę platformio run -e tasmota32 (odpowiednią dla tworzenia danego pliku)
  • więcej o definiowaniu i kompilowaniu TasmotaTU

Po dwóch minutach mam swoją nową binarkę

Uruchamiam ESP_Flasher i po chwili mam wgrany plik bin do wcześniej wyczyszczonego modułu. Z własną kompilacją z repozytorium AIS-Tasmota i obsługą reguł warunkowych. Bez instalowania dodatkowego oprogramowania.


obraz

C.D.N

3 polubienia