Floor plan - projekt Twojego domu

Polecam darmowy program do projektowania pomieszczeń Home By Me

Wszystko łatwo daje się wyklikać, np. to jest nasze biuro 2D:

i 3D:

Taki obraz moża przez komponent galeria łatwo umieścić na karcie w aplikacji.

W wersji 0.104 (za kilka tygodni) mamy zaplanowane dodanie do galerii możliwości umieszczania na obrazie 3D sterowalnych urządzeń, dzięki czemu będzie można zaprojektować kartę z elementami obrazu (“picture-elements”) i sterować oświetleniem, odtwarzaczami oraz innymi urządzeniami z poziomu takiego planu :slight_smile:

5 polubień

W wersji 0.104.2b0 do galerii dodaliśmy piewszą wersję narzędzia ułatwiającego generowanie styli CSS dla kart (w celu ich rozmieszczenia na rzucie podłogi.
Można go już wyprubować, w tym celu trzeba:

1. zaprojektować widok pomieszczeń
  2. przesłać go do galerii

pliki które są wysyłane do galerii optymalizujemy (zmniejszamy) żeby szybciej się wyświetlały na kartach. Ważne, żeby nazwę pliku z rzutem podłogi zacząć od słowa floorplan wtedy go zoptymalizujemy troszkę inaczej niż zdjęcia na karty

1. dodać nowy widok

2. zmienić tło dla widoku
    w tym celu musimy przejść do ręcznego edytora konfiguracji
    i dodać ręcznie element background do naszego nowego widoku

po zapisaniu powinniśmy mieć coś takiego

1. przejść do generatora styli (nowa opcja w galerii)

2. wybieramy ikonkę odtwarzacza i staramy się umieścić ramkę odtwarzacza w wybranym miejscu

8 . kopujemy wygenerowany kod karty

1. wracamy do widoku z naszym rzutem pomieszczenia i dodajemy ręcznie kartę ze skopiowanego kodu

2. ręcznie dostosowujemy style css żeby osiągnąć ostateczny efekt

1. włączamy radio i :slight_smile:

4 polubienia

@jolka doszedłem do punktu 6 i nie mam genreatora styli, wersja bramki 0.104.3b0
coś robię nie tak ?

Ja u siebie mam ,może zła nazwa pliku. U siebie mam " floorplan_salon.jpg " i działa.
floorplan_salon1

1 polubienie

To pewnie cache w przeglądarce, czasami po aktualizacji przeglądarka nadal korzysta przez jakiś czas ze starej wersji interfejsu. Zrób tak jak opisaliśmy tu:

To nie nazwa pliku, edytor jest dostępny dla każdego img (nazwa jest tylko po to żeby nie zniejszać tego pliku za mocno)

W przyszłości użyjemy tego edytora nie tylko do floorplan, ale też do kart typu elementy obrazu:

hmmm rano nie było, a teraz jest
(rano robiłem na innym komputerze więc tak jak pisze @jolka to wina cache przeglądarki)
1
@mariusz_70 fajny projekt :+1: :clap:
jak zrobiłeś LED na około TV, nie mogę znaleźć
u mnie na razie tak:

1 polubienie

Nie to nie moja praca, projekt był zaadoptowany i przerobiony darmowym programem Sweet Home 3D
A ledy to wycieniowanie kolorystyczne które wykonane było programem Gimp

Lektura - https://www.wybudujmydom.pl/wystroj-wnetrz/3-bezplatne-programy-do-wizualizacji-wnetrz/

ok, dzięki za informacje

A tu instrukcja do Kazaplan: