Reset hasła właściciela

Witam,
Mam dodstęp do brami z poziomu uzytkownika z uprawnieniami administratora. Nie pamietam jednak hasła właściciela (pierwszy uzytkownik zakładany podczas konfiguracji). Czy mogę zresetować jakoś hasło właściciela?
Marek

Hej, nie da się “włamać do bramki” hasło jest zaszyfrowane (nie do odszyfrowania). I nawet jak się dostaniesz do sieci i fizycznie do bramki to i tak nie odczytasz nigdzie hasła.

Jedyne co można zrobić to usunąć konta użytkowników i zacząć od początku.

Więc albo pełny reset aplikacji albo usuwasz to co jest w ~/AIS/.storage (tam są też użytkownicy) i zakładasz od początku konto właściciela

Ja żadnego hasła nie miałem hmmmm czy miałem?

Miałeś, ale zapewne ustawiłeś, żeby nie wylogowywało Cię na danym komputerze…
Sprawdź z innego PC… z którego nie korzystałeś - na pewno zapyta o user/pass

Dobrze że nie muszę sobie przypominać hehe jak narazie.

Jest możliwość resetu/zmiany hasła do konta, jeśli ciągle jest się zalogowanym. Zamiast zmiany poprzez Profil można wejść konfigurację użytkowników (w http://ais-dom.local/config/users) i tam kliknąć we Właściciela, a potem skorzystać z opcji zmień hasło (która pozwala ustawić nowe hasło każdemu użytkownikowi).

Z jednej strony, jest to luka w zabezpieczeniach, ale z drugiej dość istotny ficzer, skoro nie ma możliwości innego poprawnego resetu hasła niż wyczyszczenie całej konfiguracji. Gdyby był to sam soft to nie jest to duży problem, ale w przypadku wpływu na hardware, np. montowane w puszkach przełączniki, koszt ponownego setupu byłby w mojej ocenie zbyt duży. Także jest to pewnie dość istotny ficzer pod AIS Easy.

1 polubienie

Hej, posiałem hasło i nazwę użytkownika, jak obecni odzyskać dostęp bez pełnego restartu? Nie mama katalogu ani pliku storage :frowning:

Reset bramki do ustawień fabrycznych .Tylko skopiuj sobie ostatnie kopie

To dalej nie rozwiązuje problemu bo po przywróceniu kopi znów wróci hasło którego nie znam :slight_smile:

To skopiuj każdy osobno yaml oraz pliki swoje założysz nowe konto zrobisz kopiuj i wklej i będzie dzialalo
Ps.Zapisz hasło gdzieś i login.Ja mam na kartce i wrzucone do szafki i leży gdzieś tam , będzie potrzebne to będę szukał.

1 polubienie

Chyba czas na managera haseł :sunglasses: