Tunel Cloudflare nie tylko do bramki lecz również innych aplikacji i usług

Miałem robić opis świetnego rozwiązania dla zdalnego dostępu jakim jest tunel Cluodflare dla domowych usług i aplikacji. Lecz pojawił się właśnie film na kanale AdminAkademia tłumaczący po kolei. Jak skonfigurować i uruchomić tunel za pomocą Cloudflare Zero Trust i własnej domeny, certyfikowane połączenie tunelu uruchomianego w Docker. Wszystko bez publicznego IP i przekierowywania/otwierania portów.
Połączenie można i należy uzupełnić o przynajmniej jedną, z kilku dostępnych, metod uwierzytelniania dwuetapowego.

2 polubienia

A co to ‘tynel’ jak w temacie jest :wink:

1 polubienie

do czego tworzyłeś te tunele oraz co wybierałeś w kroku nr. 2:

Choose your environment

Choose an operating system:

Edit: @Cezary.K czyli do bramek ai-speaker devx ani do usługach na mnich nie robiłeś tuneli np.: do nr?

Nie wiem o jakim kroku mówisz.
Postawiłem jednej tunel na domowym serwerze pod Docker jako kontener.
W samej konfiguracji tunelu z WEB UI Cloudflare Zero Trust robisz to kopiując jedną komendę i wpisując następnie na hoście gdzie działa Docker.


Potem pod tunel podpinasz odpowiednie linki adresów i portów IP dla danej usługi. Działa taki link po własnej nazwie subdomeny. Na przykład zigbee.twojademena@pl; dev3.twojadomena@pl

Do różnych usług i urządzeń, które mają WEB UI.
Tunel jest jeden np jako kontener Docker’a. Jednym z kontenerów jest

Jednym z kontenerów jest też u nie Heimdal jako zdalny pulpit do przekierowania dla danej usługi, również zdalnej.

Wszystko opatrzone 2FA, bez otwierania portów.