Upgrade do Iga: brak tunnel i cloudflared

Po wykonaniu aktualizacji do wersji Iga coś poszło nie tak z tunelem.

To co widać w logu:

3|ais | [PM2][ERROR] Process or Namespace tunnel not found
3|ais | [PM2][ERROR] Script not found: /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/bin/cloudflared

image

U mnie taka sama sytuacja

U mnie to samo ale bramkę do Igi aktualizowałem w ubiegłym tygodniu i do wczoraj tunel działał. Dziś rano błąd. Nie jestem pewien czy to na pewno jest związane z aktualizacją.
obraz

Opis błedu Error 1033: Argo Tunnel error:

Opis przeczytałem ale z tego co rozumiem to z mojej strony nie ma nic do zrobienia?

Tak, prawdopodobnie był problem z rozwiązaniem nazwy DNS: dom-xxx.paczka.pro zgodnie z przedstawionym rysunkiem.

Każda bramka ma swój unikatowy wpis DNS i przyporządkowany do tego tunel, sprawdź czy taka nazwa istnieje w DNSie.

DNS rozwiązuje nazwę wskazując na 104.21.23.46 ale tunel nadal nie działa. Jakieś pomysły?

Teraz to już tylko pozostaje czekać na reakcję zespołu AIS.

zobacz czy pomoże

apt install cloudflared 

a nastepnie wyłączenie i włączenie tunelu

PS
to wygląda jak byś nie miał na bramce binarki do tunelu

po pełnym resecie uruchomienie i aktualizacja przeszły bez problemu tunel ruszył

1 polubienie

Przepraszam za głupie pytanie, ale ja tu nowy :slight_smile: Mam po upgradzie do Iga też problem z tunelem. Widzę, że pełny reset pomógł - tylko jak go znaleźć przy zalogowaniu po http w sieci lokalnej do bramki? Widziałem instrukcje, ale to nie przypomina tego co widzę. Czy muszę go wykonać bezpośrednio z bramki z wpiętym monitorem? ps. próbowałem wymuszenie reaktualizacji ze skryptu, ale nie pomogła. W BIn też nie mam cloudflare’a.