504 Gateway Time-out

Dzień dobry,

Z czym związany jest błąd 504 Gateway Time-out w dostępie zdalnym do bramki - problem jest po stronie bramki czy serwera paczka.pro?

Do wczoraj miałem zdalny dostęp na Dev1 i Dev3 - dzisiaj Dev 1 ma 504 Gateway Time-out a Dev3 działa ok. Obydwie w tej samej sieci lokalnej.

Ale Dev1 działa ponieważ Dev1 i Dev3 wymieniają się różnymi danymi (MQTT oraz Remote) i widzę, że Dev3 dalej widzi Dev1. Nie sygnalizuje też w logach błędów w połączeniu z Dev1

Tak więc bramka nie wisi tylko wisi zdalne połączenie.

Proszę o pomoc.

Dzięki :slight_smile:

Jak mi się wyświetla taki komunikat to robię restart telefonu i znów mogę korzystać przez tunel z bramki

Po powrocie do domu:

  • bramka lokalnie działa bez zarzutu, normalny dostęp,
  • zdalny dostęp NIE działa - konieczne było włączenie i ponowne włączenie tunelu.

@jolka - proszę uprzejmie o informacje:

  • w jaki sposób zrestartować tunel z poziomu konsoli?

Dziękuję i pozdrawiam,

Takie coś powinno pomóc:
pm2 restart tunnel

1 polubienie

Dziękuję (tylko ma być tunnel - przez dwa n :slight_smile: )

1 polubienie

tu jest wyjaśnione jak to działa:

zaraz dodam kolejny wpis wyjaśniający jak ogólnie działają darmowe usługi w AIS

@jolka - tytułem doprecyzowania, bo podejrzewam niezrozumienie intencji:

ja pytałem czy zdarzenie jest po stronie mojej bramki lub sieci i wtedy diagnozuję to u siebie i działam (np. resetuję tunel) czy też po stronie serwera i wtedy - wiedząc, że to darmowe piwo - nie wnikam dalej i z tym żyję bez zobowiązań. Ponownie - to oczywista oczywistość.

Miłego dnia.

Jasne - wiadomo,
Ten nowy wpis dotyczył innych wydarzeń i jest opisem dla wszystkich bardziej… niż odpowiedzią na Twoje konkretne pytanie.