Aktywne ikony w przełącznikach

Taka sytuacja - ikony przełączników nie są aktywne (ale po wejściu na dany przełącznik jest ok). Natomiast ikony świateł są w porządku. Zrzuty pokazują o co mi chodzi.

Ja nie wiem o co chodzi. Możesz spróbować inaczej to wyjaśnić?

Ja również, nie widzę nieprawidłowości. Ikona niedostępnego urządzenia jast wyszarzana. Ikona dostępnego ciemniejsza, a włączonego w kolorze.

Chyba już kumam, chodzi o ikonkę wentylatora w widoku “wszystkie przełączniki” - nie jest na żółto mimo stanu “włączony”.
A teraz uwaga magia:

A gdzie się włącza konfigurację karty encji jak powyżej?

Tak - o to chodzi. Z tym, że karta domyślna Wszystkie przełączniki nie ma swojego wizualnego edytora i tam się nie da tej flagi “Kolory ikon…” ustawić.

Zrobiłem swoją kartę z przełącznikami i da się. Ale karta Światła (zbudowana przeze mnie) ma domyślnie wyłączoną flagę “Kolory ikon…” a mimo to ikonki zachowują się prawidłowo.

Teraz sprawdzam i w ogóle jest ten przełącznik ignorowany - jaki by nie był; ikonki zachowują się prawidłowo…

Musisz edytować kartę jako yaml i dołożyć wpis jak na scr

1 polubienie

@Cino111 - dzięki ale to nie działa; nie ma znaczenia jak jest (false czy true) - u mnie w światłach zawsze ikony urządzeń włączonych są aktywne. Co mi nie przeszkadza ale jest jakaś nielogiczność tutaj. Załączam zrzut.

To nie tak. Jeżeli wstawisz ten wpis pod switchem, to będzie się swiecil jak go włączysz.

To po co jest ten przełącznik “Kolory ikon w zależności od stanu”?