Aplikacja na Iphona

Witam. Jak w temacie. Niestety żona ma to straszne urządzenie :slight_smile: i wypadałoby żeby mogła zmieniać ustawienia termostatu i zapalać światło, więc wczoraj wziąłem się za instalacje apki na jej telefonie. Co dziwnego nic takiego nie znalazłem i czytając opis na stronie chyba faktycznie apka jest tylko na androida?? Można asystenta jakoś uruchomić na tym nieszczęsnym urządzeniu?

PS. Na androidzie też by wypadało przyciski na dole ekrany przenieść w inne miejsce. Jak chcę wyłaczyć apkę to albo włączam mikrofon, albo sterowanie gestami.

Na iPhone zainstaluj z App Store oficjalną aplikację Home Assistant i połącz się z niej z bramką AIS. Działa bezproblemowo. Ewentualnie korzystając z przeglądarki można dodać skrót do ekranu początkowego.

1 polubienie

Działa super. Wielkie dzieki.

Mam pytanie od potencjalnego nowego użytkownika AIS, czy aplikacja wraz z obsługą komend głosowych (nasłuchiwanie) zadziała na iPadach w sieci lokalnej? Jak dobrze zrozumiałem powinien zainstalować na nich oficjalną aplikację HA?

Tak, ale aplikacja HA nie ma komend głosowych Jolki.

Podpisuje sie pod tym - jest to mega upierdliwe w przypadku urzadzen bez fizycznych przyciskow :slight_smile:

1 polubienie

Jarówniesz się podpisuję, dwiema rękami z grubymi paluchami :smile:

Hej, jeden z domowników zmienił telefon na iphona, zainstalowałem na nim aplikacje AI-Speaker ale z tego co widzę to nie ma - mobile_ais_dom-xxxxx żeby wysłać powiadomienia przez ais_ai_service.mob_notify ?

EDIT
i wszystko jasne :wink:
:cat: Wersja systemu Kasia wydana na BETA - Ogłoszenia - AI-Speaker