­čÉ▒ Wersja systemu Kasia wydana na BETA

Żadnych problemów nie ma, wszystko działa jak powinno.

Dzi─Öki za info. W taki razie backup, restart, update. :wink:

Potwierdzam mam na Dev1 i dev3, wszystko ┼Ťmiga i onvif si─Ö uruchomi─ç da

@Jolka w nowej aplikacji mobile AIS powiadomienia nie b─Öd─ů z wykorzystaniem servisu ais_ai_service.mob_notify a w aplikacji na tablety AIS dom z wykorzystaniem ais_ai_service.mob_notify? Dobrze rozumiem ?

1 polubienie

@jolka - wa┼╝ne pytanie @Tomasz zwa┼╝ywszy na nasze automatyzacje.

Zainstalowa┼éem now─ů apk AIS mob (nie wiedzia┼éem ┼╝e ju┼╝ jest) i widz─Ö ┼╝e mo┼╝na i
przez notify mobile_app:

oraz ais_ai_service.mob_notify:

w postaci yaml wygl─ůda tak:

service: ais_ai_service.mob_notify
data:
  device_id: c3dd31xcxcxcxvfdgrthrthyrw214d9b1514

czyli ju┼╝ nie ma mobile_ais_dom-xxxxx tylko device_id:c3dd31xcxcxcxvfdgrthrthyrw214d9b1514

1 polubienie

A dostajesz w og├│le powiadomienia na iOS, bo u mnie po instalacji aplikacji AIS na iOS-a nie docieraj─ů ┼╝adne powiadomienia, ani przez notify mobile_app, ani przez ais_ai_service.mob_notify a w logach wygl─ůda wszystko ok.

No w┼éa┼Ťnie mam ten sam problem, na iOS nie dostaje ┼╝adnych powiadomie┼ä. Nie znam tego systemu, dopiero go poznaje. Komu┼Ť na iPhonie dzia┼éaj─ů powiadomienia ?

Na oryginalnej aplikacji HA na iOS powiadomienia dzia┼éaj─ů bezproblemowo.

a pr├│bowa┼ée┼Ť na tej nowej od AI-Speaker ?
AI-Speaker Mob ÔÇô Aplikacje w Google Play

Tej na Androida jeszcze nie testowa┼éem. Ale dzi┼Ť wieczorem postaram si─Ö sprawdzi─ç czy na Androidzie powiadomienia dochodz─ů.

Tak jak pisał @Tomasz Tomasz - najnowsza aplikacja na Androidzie - usługa AIS AI: mob_notify działa:

Czyli automatyzacje do przerobieniaÔÇŽ :pleading_face:

No jak masz automatyzacje w HA to troch─Ö klikaniaÔÇŽ
U mnie powiadomienia w Node Red i dzi─Öki sublflow @bartas87poz z tego w w─ůtku to tylko podmiana jednego wpisu z mobile_ais_dom-xxxxx na device_id::

:wink:

1 polubienie

Nie mam tego za wiele w HA ale i tak coraz trudniej mi si─Ö odnale┼║─ç w li┼Ťcie automatyzacji. NR wci─ů┼╝ czeka w moim TODOÔÇŽ

he he ale da┼éem, przecie┼╝ serwis ais_ai_service.mob_notify jest na bramce wi─Öc powiadomienia te┼╝ b─Öd─ů dzia┼éa─ç na mobilnej aplikacji HA :relaxed:

ja też długo się zbierałem ale nie żałuje

Po przeprowadzonych testach wychodzi na to ┼╝e nowa aplikacja mobilna od AIS dzia┼éa na Androidzie zar├│wno jako notify.mobile_app_xxxxxxx jak i ais_ai_service.mob_notify a na iOS nie dzia┼éa wcale, tzn. powiadomienia nie dochodz─ů.

Potwierdzam, aplikacja AIS mobile na ios nie daje powiadomie┼ä. Znalaz┼éem w ustawieniach apki na ios taki cu┼Ť:

Mam tak samo:

Wi─Öc to wygl─ůda na jaki┼Ť problem w aplikacji bo na oryginalnej HA powiadomienia dochodz─ů.

Przy testowaniu aplikacji AIS i AIS MOB w usłudze (AIS AI: mob_notify) znalazłem różnice o której pisałem tutaj:

Mi nie działały parametry *image i *say przy wywołaniu usługi na aplikacji AIS MOB.
Czy mo┼╝e kto┼Ť to potwierdzi─ç?

Faktycznie, gdy idzie przez mobile_ais_dom-xxxxx (AIS Panel) to dostaje powiadominie+zdj─Öcie+czyta a jak idzie przez device_id:xxxxxxxxxxxxxxx to tylko powiadomienie.
@jolka czy mo┼╝esz powiedzie─ç czy to jest celowe/┼Ťwiadome i czy tak ju┼╝ zostanie?

Edit:
Na oryginalnej aplikacji HA efekt jest taki sam czyli jak wykorzystamy serwis ais_ai_service.mob_notify + device_id:xxxxxxxxxxxxxxx to nie ma zdjęcia i nie czyta a skoro @jolka pisała jak niżej, to tak już zostanie.

hmmm na Adrodzie jest AIS Panel wi─Öc okej, ale jak mam jednego domownika z iPhonem to ju┼╝ si─Ö troch─Ö komplikuje.

1 polubienie