🌳 Wydania wersji Nikodem

Pierwsza wersja Nikodem wydana na kanale PRE-ALFA

:deciduous_tree:

@Stravi wydaj proszę na ALFA

Co nowego:

najnowszy Home Assistant

najnowsze zigbee2mqtt:

Należy uważnie przeczytać informację o nadchodzących zmianach. Sporo osób tworzy swoje encje w oparciu o MQTT. Już od września w HA nie będzie odwrotu od konieczności zmiany logiki zapisów w konfiguracji YAML:

3 polubienia

Nikodem wydany na kanale ALFA

(@Stravi wydaliśmy sami żeby coś sprawdzić)

1 polubienie

nadal nie restartuje mi się bramka dev1 po aktualizacji wiec zostaje konsola lub przez stronę https://app.pm2.io/ ewentualnie wyjęcie zasilacza bramki z kontaktu i ponowne podłączenie do kontaktu

zauważyłem że nie działa restart bramki z giu

jest tylko " OK, zapisuję status i restartuję. Do usłyszenia." i nic poza tym (brak restartu) więc zostaje siłowy restart (konsola, zasilacz lub strona pm2)

pomijam fakt że nie można dodać integracji geocaching w prawidłowy sposób czyli po wybraniu integracji z list otwiera się strona logowania tego serwisu zamiast tego każe wpisać jakieś OAuth Client ID and Client Secret

Nowy Nikodem wydany na PRE ALFA, @Stravi wydaj proszę na ALFA jak będziesz miał czas.

Zmiany

Wydanie HA 2022.6.2 - June 4

Wydanie HA 2022.6.3 - June 6

Wydanie HA 2022.6.4 - June 7

Wszystko śmiga, zapraszam do testowania.

U mnie nic nie wykrywa @stravi

U mnie tez nie wykrywa w pro1

Niestety ja nic nie poradzę, to będzie gdzieś w sprawdzaniu najnowszej wersji, ale najnowsza wersja jest poprawna:

1 polubienie

U mnie na dev3 też nie wykrywa a na HA mamy już 2022.6.6
Po manualnej aktualizacji (curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh -o alfa.sh; chmod +x alfa.sh; ./alfa.sh) jest tak:

pip install ais-dom==2022.6.6

4 polubienia

Najnowsza wersja wydana na kanałach ALFA i BETA

Zmiany → najnowsze wydania Home Assistant:

2022.6.6 - June 14

2022.6.7 - June 22

Gdzie szukać problemu bo od kilku miesięcy co każda aktualizacje muszę ręcznie restartować bramkę z wykorzystaniem pm2 restart ais bo pierwszy restart nic nie robi nawet jak nie ma aktualizacji to muszę 2 razy wpisywać ta komendę w odstępie 20 sekundowym i dopiero 2 wpisanie komendy restartuje system (kiedyś wysyłałem do Ais logi z nie restartujacej się aktualizacji)

Czołem. Na DEV3 aktualizacja przebiegła gładko. Wszystko się „samo zrobiło” – łącznie z restartem – o czym byłem na bieżąco informowany. Dziękuję bardzo!

Niestety Historia i Dziennik wciąż kiepsko działają (!), niezależnie od użytej przeglądarki czy aplikacji, nadal na karcie SD nie tworzy się baza danych SQLite a z aplikacji niezmiennie brak dostępu do Zigbee2MQTT.