🍎 Ewa na kanale BETA

Ewa na kanale BETA wydana, kto się skusi? :slight_smile:

:apple: :snake:

2 zmiany:

1. HA w nadchodzącej wersji 2021.3

Fajna nowość to ulepszony interfejs użytkownika do wywoływania serwisów.
Dostosowujemy do niego wszystkie nasze wbudowane na bramce usługi, zaczynając do sterowania wzmacniaczem:

Docelowo będzie łatwiej wywołać dowolną usługę - nie trzeba wpisywać już identyfikatorów w YAML. Wystarczy wypełnić formularz wpisując lub wybierając wartości z list:

to wyeliminuje sporo problemów i przypadkowych błędów :+1:
Ten sam mechanizm będzie nie tylko w narzędziach deweloperskich ale też w szablonach automatyzacji, skryptach i automatyzacjach.

2. Zigbee2Mqtt we wersji 1.8

świeżutkie wydanie z nowym pulpitem nawigacyjny, który pokazuje przegląd wszystkich urządzeń

image

3 polubienia

Jedziemy z tematem:
image

edit:
Bramka jeszcze się aktualizuje, ale Zigbee2MQTT u mnie działa na osobne maszynie i już mogę dać screen’a dla zainteresowanych:

edit2:
To chyba najszybsza aktualizacja od kiedy mam bramkę :slight_smile:

6 polubień

:apple: kolejna BETA Ewa wydana

3 zmiany

1. Ziebee2Mqtt w wersji 1.18.1

popawka na problemy ze startem CC2652RB

2. ais-dom / ha core w najnowszej wersji beta

3. klika poprawek w integracji SUPLA MQTT

  • przed uruchomieniem integracji MQTT SUPLA, upewniamy się, że integracja broker MQTT została uruchomiona
  • dodajemy do wiadomości z SUPLA MQTT QoS poziom 1 - co ma zagwarantować, że wiadomość dotrze przynajmniej raz do odbiorcy (do AIS/HA),
  • połączenie z SUPLa MQTT robimy na samym końcu uruchomienia systemu jak już HA zaktualizuje i porobi wszystkie rzeczy
  • po połączeniu z brokerem MQTT SUPLA w przypadku braku wiadomości z SUPLA o urządzeniach i ich statusach robimy reconnect żeby wymusić przesłanie informacji o urządzeniach i ich statusach (raz na godzinę)

image

1 polubienie

Kolejna wersja BETA wydana

Zmiany:

1. Usuneliśmy starą integrację z SUPLA API

to już było zapowiedziane jakiś czas temu. Oczywiście jak ktoś chce bardzo używać starą integrację to jest taka możliwość - wystarczy w YAML dodać odpowiednią konfigurację:

Przechodzimy na SUPLA MQTT i na tym się skupiamy, ta integracja ma wg nas ogromny potencjał i dopilnujemy, żeby działała z Asystentem domowym bardzo dobrze.

2. 2 Nowe poprawkowe wersje HA Core:

image