🎾 Wersja systemu Iga wydana

Wersja systemu Iga wydana

:tennis:

image

image

Szczegóły na blogu:

5 polubień

To teraz jak zawsze czekamy na odważnych :slightly_smiling_face:
Ja planuję na sobotę Aktualizacje żeby mieć czas na to z spokojem :slightly_smiling_face:
Ciekawa jaka niespodzianka będzie po wypełnieniu ankiety :slightly_smiling_face:

Nie mogę się doczekać testów funkcji wideodomofonu…

3 polubienia

Czy będzie można instalować Igę z pominięciem Hugo? Niestety nie mam teraz za bardzo czasu na walkę z przywróceniem bramki do normalnej funkcjonalności, dlatego Hugo nie zagościł u mnie. Teraz też poczekam na opinię tych co mają czas na instalację Igi i ewentualną walkę z problemami.

1 polubienie

Nic nie piszecie o szybkości komend głosowych na pro1.
Czy dziala to szybciej?
Ps. Bramka już w drodze do mnie :grin:

1 polubienie

A jak wygląda sprawa z integracją Xiaomi Mija? Już nie ma błędu konfiguratora? Tego mi na Hugo najbardziej brakowało :sob:

Iga na becie juz była ok, więc raczej nie ma ryzyka. Można aktualizować, choć ja poczekam bo nie mam potrzeby aktualizacji. Tak naprawdę to z aktualizacjami mogłem zatrzymać się rok temu. Nic dla mnie nie wnoszą. Automatyzację mam na NR, a dziwadeł nie integruję, bo potem same problemy.

2 polubienia

Nie można pobrać aktualizacjji…

Fajne ślaczki maczkiem na tym ekranie… Najprościej cyk komórą i w eter.

Stoi tak od 40minut


Jak klikam na aktualizacja jest od nowa pobieranie a zaraz później instalowanie czy takie kliknięcie wymusza od nowa instalowanie?
Logger: homeassistant.core
Source: components/ais_updater/init.py:994
First occurred: 9:21:17 (2 occurrences)
Last logged: 10:03:28

Error executing service: <ServiceCall ais_updater.install_upgrade (c:964255b3d175ce3b54f264b322a46150)>
Error executing service: <ServiceCall ais_updater.install_upgrade (c:5b325cca7c4c66c7ebf6f6dab5defd1e)>
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py”, line 1546, in catch_exceptions
await coro_or_task
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/core.py”, line 1569, in _execute_service
await self._hass.async_add_executor_job(handler.job.target, service_call)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/concurrent/futures/thread.py”, line 52, in run
result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/ais_updater/init.py”, line 298, in install_upgrade
do_install_upgrade(hass, call)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/ais_updater/init.py”, line 994, in do_install_upgrade
ret = subprocess.check_output(
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/subprocess.py”, line 424, in check_output
return run(*popenargs, stdout=PIPE, timeout=timeout, check=True,
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/subprocess.py”, line 528, in run
raise CalledProcessError(retcode, process.args,
subprocess.CalledProcessError: Command ‘cp -R /data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/data /data/data/pl.sviete.dom/files/home/data-backup’ returned non-zero exit status 1.

Jak można ręcznie dodać tą kartę ais-expansion-panel (której ponoć używacie do ukrywania grupowanych głośników) bo nie widzę jej na liście dostępnych kart ? Jak widać poniżej

Pewnie przez edytor konfiguracji YAML - dodanie wiersza z nowym type

Bardziej chodziło mi o układ bo mi na czerwono świeci jak na samym dole dopisuje to. Pierwsze z brzegu

Z takim zapisem nie ma prawa działać (o ile poznałem yaml).
Nawet masz komunikat co źle robisz…

obraz

Zrobilem.oelen restart aplikacji przywróciłeś moje dane ale mam nadal nie aktualny androidCzy ktos miał taką sytuację kiedyś ?

Tak to normalne że przywraca ta wersję androida która była podczas robienia kopi zapasowej więc musisz zaktualizować

Klikam zainstaluj


Teraz instaluje restartuje bramkę i nadal jest stara wersja nadal to samo instaluje restartuje i zostaje android bez zmian może Kilka by coś wiedziała na ten temat żadnych logów nie ma z tej operacji
Ręcznie też próbuje z wymuszeniem ale nic z tego

coś przekombinowałeś

bląd z aktualizacją polegał na tym, że komenda nie była w stanie się wykonać

rm -rf /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/tmp/*

zgaduje, że wklejałeś do koncoli jakieś komendy z su i dodałeś do tmp coś czeko nie mogliśmy usunąć bo nie mieliśmy uprawnień

to już jest naprawione - naciśnij aktualizację jeszcze raz

Tak, aktualizacja jest zawsze bezpośrednio do najnowszej wersji na danym kanale (chyba że ktoś robi ręcznie z pip-a itd… )

Już niebawem, staramy się to zrobić najprościej jak to możliwe i mamy nadzieję, że będzie Pan zadowolony :slight_smile:
Konfiguracja SIP proxy i cała ta funkcjonalność to jeden z najbardziej skomplikowanych tematów, jakie robiliśmy, pewnie dlatego 99% użytkowników nigdy tego nie zrobi samemu.

3 polubienia

Będę miał porównanie z konfiguracją Dahua dla SIP więc nie omieszkam podsumować.