­čŽü Leon wydanie na PROD

Wydajemy wersj─Ö LEON na wszystkich kana┼éach aktualizacji (na wszystkich kana┼éach wypuszczamy najnowsz─ů wersj─Ö).

Wszyskie zmiany, zosta┼éy podsumowane na blogu, wraz z opisami dotycz─ůcymi procedury aktualizacji:

ABC bezproblemowej aktualizacji

image

Co robi─ç w przypadku problem├│w z aktualizacj─ů?:

image

Aktualizacja na kanałach, wykonana na naszych testowych bramkach DEV1, DEV3 i PRO1:

1. Kana┼é PRE-ALFA Ôćĺ wydane

2. Kana┼é ALFA Ôćĺ wydane

3. Kana┼é BETA Ôćĺ wydane

4. Kana┼é PROD Ôćĺ przebieg instalacji krok po kroku:

podczas instalacji mo┼╝emy obserwowa─ç logi w konsoli:

pm2 logs

4 polubienia

Czy jest mo┼╝liwo┼Ť─ç aby w pm2 logs tylko faktyczne b┼é─Ödy by┼éy oznaczone na marginesie na czerwono? czerwony ais na marginesie wzbudza ka┼╝dorazowo wi─Öksz─ů uwag─Ö, ale w przypadku kiedy wi─Ökszo┼Ť─ç logu tak oznaczonego nie zawiera b┼é─Ödu mo┼╝e spowodowa─ç os┼éabienie uwagi na faktyczne b┼é─Ödy.

1 polubienie

DEV1
Ani ze stronki ani z konsoli nie udało się zaktualizować Androida.
Skrypt aktualizuj─ůcy ÔÇťnie ma mocyÔÇŁ do restartu aisÔÇŽ na stronce wy┼Ťwietla si─Ö status Restartuj─ÖÔÇŽ ale w logach nie wida─ç restartu. Dopiero pm2 restart ais z konsoli wykonuje restart.
Po aktualizacji wygl─ůda to tak:

Co do Androida w obu aktualizacjach pojawia si─Ö:
obraz
I jeszcze w logach:

DEV3 identycznie jak DEV1.
PRO1 identycznie jak DEV3 i DEV1.

Brak aktualizacji Androida, brak automatycznego restartu.

2 polubienia

Pierwszy wpis z Twojego loga zgłaszałem w Alfie.

@Goral64
image
Masz w sieci lokalnej bramki, kt├│re nazywaj─ů si─Ö tak samo.

Mam 3 i nazwy maj─ů domy┼Ťlne, ale to nie jest jaki┼Ť znacz─ůcy problem, bo mam je w lokalnym DNS.

Ale u┼╝ywanie przy tym multicast DNS mo┼╝e generowa─ç potencjalne (niepotrzebne) problemy, w sieci ethernet nie jest zalecane aby dzia┼éa┼éy urz─ůdzenia o tej samej nazwie, to tylko takie podstawy ale ka┼╝dy mo┼╝e robi─ç co sobie chce :slight_smile: .

1 polubienie

Dodatkowo posypa┼éa mi si─Ö integracja z Supl─ů i cz─Ö┼Ť─ç urz─ůdze┼ä/encji jest niedostepna.
Tak┼╝e Zigbee2MQTT oberwa┼éo gdy┼╝ znowu nie aktualizuj─ů si─Ö stany encji cho─ç sterowanie dzia┼éa.

Tutaj pomogło wprowadzenie zmiany w dowolnym kanale w Supli i wszystko się zaktualizowało po MQTT.
Pozostaje jeszcze Zigbee2MQTT ale musz─Ö znale┼║─ç post na tym forum, bo chyba zapisa┼éem jak poprzednim razem to naprawi┼éemÔÇŽ a teraz zapomnia┼éem :frowning:
Znalaz┼éem niestety tylko toÔÇŽ a mam 55 modu┼é├│w Zigbee :frowning:

Mam ten sam problem z aktualizacj─ů. Android zosta┼é na wersji 3.0.0

Ani z aplikacji ani z konsoli nie daje si─Ö zaktualizowa─ç. Restart r├│wnie┼╝ wymuszam komend─ů w konsoli.

3 polubienia

Mam dokładnie to samo, reszta chodzi bez problemu.

Znalaz┼é kto┼Ť rozwi─ůzanie?

a u mnie na BETA jakby poszło, ręczny restart tylko musiałem zrobić

U mnie te┼╝ posz┼éo ale z ALFY gdzie android 3.0.1 by┼é wcze┼Ťniej lecz reset jak u przedm├│wcy r─Öcznie.

Również wszystko poszło bez problemów ale reset jak wyżej, ręcznie.

U mnie niestety bez zmian, cho─ç w sumie nie do ko┼äca, bo pojawi┼é si─Ö restartÔÇŽ ale aktualizacja Andka nieudana :frowning:

Logi oznajmiaj─ů co┼Ť takiego:

2|ais     |  ANDROID SCREEN APP
2|ais     | ok
2|ais     |  Pobieram i instaluje Android Screen APK...
2|ais     | avc:  denied  { read } for  scontext=u:r:system_server:s0 tcontext=u:object_r:sdcardfs:s0 tclass=file permissive=1
2|ais     | Success
2|ais     |  ANDROID   versionName=3.0.1
2|ais     |  Pobieram i instaluje Android ...
2|ais     | ok
2|ais     | Starting: Intent { cmp=launcher.sviete.pl.domlauncherapp/.LauncherActivity (has extras) }
2|ais     | Warning: Activity not started, intent has been delivered to currently running top-most instance.

Pomin─ů┼éem tu uaktualnienia status├│w i progresy pobierania, ale co ciekawe ostatnie dwie linijki wy┼Ťwietli┼éy si─Ö w trakcie pobierania (chyba instalatora AndkaÔÇŽ)
Je┼Ťli jedynym wyj┼Ťciem oka┼╝e si─Ö instalacja bramki od nowa, to troch─Ö to s┼éabe :frowning:

U mnie taka sama sytuacja. Bramka ju┼╝ si─Ö restartuje ale android si─Ö nie aktualizuje.

U mnie w og├│le nie wykrywa aktualizacji. DEV3

nowe wydane to co┼Ť musi by─ç skopane :grin:

ÔÇŽ

dzi─Öki za info - ju┼╝ wiadomo o co chodzi, brak aktualizacji Androida i brak automatycznego restartu to ten sam problem

na ota nie podmienili┼Ťmy wersji prod apki i instalujemy starsz─ů wersje,
Android widzi, że wersja apki się nie zmianiła i nie robi restartu serwera

to dotyczy kanału PROD, na alfa i beta powinno być ok

jutro to naprawie i b─Ödzie mo┼╝na jeszcze raz klikn─ů─ç w aktualizacje i b─Ödzie ok,
a w ramach obej┼Ťcia mo┼╝na dzisiaj w konsoli tak─ů komend─Ö wklei─ç:

su -c 'am start -n launcher.sviete.pl.domlauncherapp/.LauncherActivity -e command ais-dom-update-beta'
4 polubienia