🦁 Leon wydanie na PROD

Wydajemy wersję LEON na wszystkich kanałach aktualizacji (na wszystkich kanałach wypuszczamy najnowszą wersję).

Wszyskie zmiany, zostały podsumowane na blogu, wraz z opisami dotyczącymi procedury aktualizacji:

ABC bezproblemowej aktualizacji

image

Co robić w przypadku problemów z aktualizacją?:

image

Aktualizacja na kanałach, wykonana na naszych testowych bramkach DEV1, DEV3 i PRO1:

1. Kanał PRE-ALFA → wydane

2. Kanał ALFA → wydane

3. Kanał BETA → wydane

4. Kanał PROD → przebieg instalacji krok po kroku:

podczas instalacji możemy obserwować logi w konsoli:

pm2 logs

4 polubienia

Czy jest możliwość aby w pm2 logs tylko faktyczne błędy były oznaczone na marginesie na czerwono? czerwony ais na marginesie wzbudza każdorazowo większą uwagę, ale w przypadku kiedy większość logu tak oznaczonego nie zawiera błędu może spowodować osłabienie uwagi na faktyczne błędy.

1 polubienie

DEV1
Ani ze stronki ani z konsoli nie udało się zaktualizować Androida.
Skrypt aktualizujący “nie ma mocy” do restartu ais… na stronce wyświetla się status Restartuję… ale w logach nie widać restartu. Dopiero pm2 restart ais z konsoli wykonuje restart.
Po aktualizacji wygląda to tak:


Co do Androida w obu aktualizacjach pojawia się:
obraz
I jeszcze w logach:

DEV3 identycznie jak DEV1.
PRO1 identycznie jak DEV3 i DEV1.

Brak aktualizacji Androida, brak automatycznego restartu.

2 polubienia

Pierwszy wpis z Twojego loga zgłaszałem w Alfie.

@Goral64
image
Masz w sieci lokalnej bramki, które nazywają się tak samo.

Mam 3 i nazwy mają domyślne, ale to nie jest jakiś znaczący problem, bo mam je w lokalnym DNS.

Ale używanie przy tym multicast DNS może generować potencjalne (niepotrzebne) problemy, w sieci ethernet nie jest zalecane aby działały urządzenia o tej samej nazwie, to tylko takie podstawy ale każdy może robić co sobie chce :slight_smile: .

1 polubienie

Dodatkowo posypała mi się integracja z Suplą i część urządzeń/encji jest niedostepna.
Także Zigbee2MQTT oberwało gdyż znowu nie aktualizują się stany encji choć sterowanie działa.

Tutaj pomogło wprowadzenie zmiany w dowolnym kanale w Supli i wszystko się zaktualizowało po MQTT.
Pozostaje jeszcze Zigbee2MQTT ale muszę znaleźć post na tym forum, bo chyba zapisałem jak poprzednim razem to naprawiłem… a teraz zapomniałem :frowning:
Znalazłem niestety tylko to… a mam 55 modułów Zigbee :frowning:

Mam ten sam problem z aktualizacją. Android został na wersji 3.0.0

Ani z aplikacji ani z konsoli nie daje się zaktualizować. Restart również wymuszam komendą w konsoli.

3 polubienia

Mam dokładnie to samo, reszta chodzi bez problemu.

Znalazł ktoś rozwiązanie?

a u mnie na BETA jakby poszło, ręczny restart tylko musiałem zrobić

U mnie też poszło ale z ALFY gdzie android 3.0.1 był wcześniej lecz reset jak u przedmówcy ręcznie.

Również wszystko poszło bez problemów ale reset jak wyżej, ręcznie.

U mnie niestety bez zmian, choć w sumie nie do końca, bo pojawił się restart… ale aktualizacja Andka nieudana :frowning:


Logi oznajmiają coś takiego:

2|ais     |  ANDROID SCREEN APP
2|ais     | ok
2|ais     |  Pobieram i instaluje Android Screen APK...
2|ais     | avc:  denied  { read } for  scontext=u:r:system_server:s0 tcontext=u:object_r:sdcardfs:s0 tclass=file permissive=1
2|ais     | Success
2|ais     |  ANDROID   versionName=3.0.1
2|ais     |  Pobieram i instaluje Android ...
2|ais     | ok
2|ais     | Starting: Intent { cmp=launcher.sviete.pl.domlauncherapp/.LauncherActivity (has extras) }
2|ais     | Warning: Activity not started, intent has been delivered to currently running top-most instance.

Pominąłem tu uaktualnienia statusów i progresy pobierania, ale co ciekawe ostatnie dwie linijki wyświetliły się w trakcie pobierania (chyba instalatora Andka…)
Jeśli jedynym wyjściem okaże się instalacja bramki od nowa, to trochę to słabe :frowning:

U mnie taka sama sytuacja. Bramka już się restartuje ale android się nie aktualizuje.

U mnie w ogóle nie wykrywa aktualizacji. DEV3

nowe wydane to coś musi być skopane :grin:

dzięki za info - już wiadomo o co chodzi, brak aktualizacji Androida i brak automatycznego restartu to ten sam problem

na ota nie podmieniliśmy wersji prod apki i instalujemy starszą wersje,
Android widzi, że wersja apki się nie zmianiła i nie robi restartu serwera

to dotyczy kanału PROD, na alfa i beta powinno być ok

jutro to naprawie i będzie można jeszcze raz kliknąć w aktualizacje i będzie ok,
a w ramach obejścia można dzisiaj w konsoli taką komendę wkleić:

su -c 'am start -n launcher.sviete.pl.domlauncherapp/.LauncherActivity -e command ais-dom-update-beta'
4 polubienia