Bramka: Instalowanie Aplikacji Android

W deweloperskiej wersji bramki instnieje możliwość uruchamiania przeglądarki Internetowej oraz instalowania innych aplikacji.

Poniższy opis wyjaśnia krok po kroku jak za pomocą przeglądarki Internetowej dostępnej na bramce, pobrać aplikację i ją zainstalować.
Instalację wykonamy na przykładzie aplikacji Asystent domowy.

Uruchomienie przeglądarki internetowej na bramce

  1. Podłącz bramkę po HDMI do telewizora lub monitora

  2. Wyjdź z aplikacji Asystent domowy,

https://sviete.github.io/AIS-docs/docs/en/ais_bramka_settings.html#ustawienia-aplikacji-asystent-domowy

  1. Przejdź do programu AIS Explorer

Program AIS Explorer pozwala na przeglądanie oraz zarządzanie plikami, procesami oraz aplikacjami dostępnymi na urządzeniu. Za jego pomocą możemy odinstalować aplikację, uruchomić przeglądarkę internetową, pobrać aplikację i zapisać w pamięci urządzenia, następnie uruchomić pobraną aplikację w celu jej instalacji - opiszemy to dokładnie poniżej.

Żeby uruchomić program AIS Explorer należy kliknąć w ikonę po lewej stronie na górze ekranu

  1. W aplikacji AIS Explorer wybierz Aplikacje użytkownika

  1. Uruchom aplikację Chrome.

Rozwiń menu aplikacji klikając na ikonę z trzema kropkami po prawej stronie

Następnie wybierz opcję Otwórz

Pobieranie plików z Internetu

  1. W przeglądarce przejdź na adres z aktualnymi plikami projektu AI-Speaker

https://powiedz.co/ota/

  1. Pobierz paczkę z aktualnymi kodami systemu

https://powiedz.co/ota/bootstrap/files.tar.7z

  1. Pobierz aplikację

https://powiedz.co/ota/android/AisPanelApp.apk

Kopiowanie / przenoszenie plików na urządzeniu

  1. Uruchom program AIS Explorer

  2. Przejdź do lokalizacji Pamięć wewnętrzna/Downloads,
    skopiuj pobrane pliki za pomocą dodatkowego menu dostępnego po prawej stronie pliku

  1. Przejdź do lokalizacji Pamięć wewnętrzna,
    wklej skopiowane pliki klikając ikonę po prawej stronie na dole

Jeżeli wykonujemy instalację Asystenta domowego, to paczka z aktualnymi kodami systemu (plik files.tar.7z) musi znajdować się w lokalizacji Pamięć wewnętrzna i mieć niezmienioną nazwę files.tar.7z

Instalowanie aplikacji

  1. Uruchom pobraną aplikację klikając na nią

potwierdź instalację i poczekaj na jej zakończenie

Cześć, to znów Ja z kolejnym pytaniem :smile: Czy jest szansa żeby wysyłac obraz z bramki do chromcast 3 w pietego do TV ?

Hey!

tak, można tak zrobić. Wystarczy wybrać przekierowanie na inny odtwarzacz (np chrome cast). Takie przekierowanie jest jednorazowe.

W nadchodzącej wersji 0.104 będzie to bardziej rozbudowane, będziemy przy przekierowaniu automatycznie pauzowali odtwarzanie na bramce i np. będzie można dodać taki odtwarzacz do grupy, a następnie sterować całą grupą (wysyłać do zgrupowanych odtwarzaczy media z bramki).
Realizujemy pomysł @Iron :slight_smile:

Oczywiście stosowne info jak to działa pojawi się na dniach w dokumentacji.

1 polubienie

Dzięki, jesteście wielcy :slight_smile: o to chodziło. Teraz można sterować głosowo odtwarzaniem filmów na TV z chromecast.
Nie udało mi się jedynie odłączyć wbudowanego głośnika żeby po komendzie następny odtwarzało tylko na TV a nie także przez głośnik wbudowany. Można co prawda zatrzymać odtwarzanie ręcznie na wbudowanym głośniku ale po komendzie następny znowu zaczyna odtwarzać na wbudowanym. Widzę, że jest taka funkcjonalność zaplanowana z czego bardzo się cieszę :slight_smile:

Jak dotrze w końcu rekomendowany przez was Bluetooth USB dongle to potestuję z głośnikami BT. Może być fajna zabawa :slight_smile:

1 polubienie

Ktoś próbował instalować na bramce aplikacje typu aby przekształcić urządzenie z androidem w Chromecast aby móc wyświetlać ekran z telefonu gdyż branka nie ma takiej funkcjonalności aby na nią udostępnić ekran mimo iż to android box z możliwością podłączenia do telewizora co jest dla mnie trochę dziwne

Mam nadzieję, że pytanie w temacie.
Czy istnieje możliwość instalowania dowolnych aplikacji ze sklepu Play na bramce? Wchodząc na aplikacje w sklepie nie mam możliwości wyboru urządzenia bramki, jedynie moje telefony. Co robię źle? Może trzeba ściągać pliki i instalować przez Explorera?

Aby urządzenie było widziane w chmurze Google i było do wyboru dla instalowania aplikacji ze sklepu, to musisz być na tym urządzeniu zalogowany do swojego konta Google.

Hmm, sprawdzę i dam znać czy wszystko ok. Dzięki.

Na bramce celowo nie ma sklepu Google Play.
Gdyby na bramce był Google Play to czas życia tej bramki był by bardzo ograniczony - Google Play który w tle aktualizuje siebie, usługi Google i aplikacje skutecznie zapycha urządzenie i robi je bezużytecznym po jakimś czasie.

Na bramce jest cały system Android dlatego możesz instalować aplikację Androidowe w formacie .apk… jeżeli umiesz i wiesz co robisz. Aplikacje apk możesz instalować, nie bezpośrednio ze sklepu Google, ale z przeglądarki internetowej albo za pomocą ADB - tak jak to jest opisane tu:

:warning: Oczywiście inne aplikacje taka samo jak niestandardowe komponenty nie są wspierane przez AIS.

To co standardowo działa na bramce opisane jest w dokumentacji tu:

Tak też właśnie myślałem.
I bardzo dobrze, zgadzam się z takim podejściem.

Brakuje mi jednak kilku aplikacji, np. map
Stąd moje pytanie.

Rozumiem że w sposób opisanym powyżej dam radę to zrobić?

PS. Występuje też problem z odpaleniem YT. Rozumiem, że pracujecie nas jego rozwiązaniem?