Czyszczenie bazy

Witam.
Wiemy że asystent czyści bazę co kilka dni aby utrzymać dobrą kondycje.
Czy można zmienić te parametry?
W ten sposób zaburzone mam zliczanie czasu pracy urządzeń :slightly_smiling_face:
Gdyby czyszczenie następowała np. 00:10 to nie ma problemu z strata 10 minut bo to nie apteka. Ale ponad 5 godzin robi różnicę. :slightly_smiling_face:

@Celina wiem że nie uda się tego wrzucić do produkcyjnego teraz ale może jest jakaś szansa aby samemu to zrobić :slightly_smiling_face:

Poczytaj dokumentację Recorder - Home Assistant, są odpowiednie parametry na to, np. auto_purge (domyślny start czyszczenia bazy w HA o 4:12) oraz odpowiednie uslugi, np. service recorder.purge. Pytanie jednak czy zmiana parametrow przez GUI w AIS nie zmienia tych ustawień, zgodnie z rysynkiem w AIS start czyszczenia jest o 5:15 rano a więc na 100% jest to nadpisywane z GUI, do weryfikacji service i crony z tym związane, czy zmiana w pliku yaml nie zostanie nadpisana domyslnymi parametrami w kodzie AIS, Ta godzina “5:15” może byc zaszyta na stałe w kodzie albo odczytywana z pliku i pokazywana w treści tego komunikatu powyżej, trzeba poszukać albo dopytać.

1 polubienie

Ręczny zapis w konfiguracji, dodatkowego parametru dla recorder:

purge_keep_days:

Nadpisuje systemowe ustawienie ilości dni.

Z uwagi na ograniczenia wbudowanej pamięci na bramkach DEV jest to tak, a nie inaczej rozwiązane. Jeśli masz świadomość jaką wielkość pamięci potrzebuje Twoja baza danych i chcesz ją mieć w pamięci bramki, możesz tym parametrem regulować ilość dni historii dla HA. W moim przypadku bazy PostgreSQL na DEV3, zmiana ilości dni z poziomu GUI nie zmieniała domyślnych ustawień. Obecnie mogę potwierdzić działanie wpisu purge_keep_days:30 - mam 30 dniową bazę, zajmuje 1787 MB.
Przy dość standardowym filtrowaniu zapisu:

1 polubienie

W polu "Liczba dni historii przechowywanej w bazie’ na ‘IP_dev3/config/ais_dom_config_logs’ mam 365 dni, ale w zakładkach ‘Dziennik’ lub ‘Historia’ tylko 11dni wstecz jest. Opcji purge_keep_days jeszcze nie ustawiałem.