Dlaczego nie mogę dodać mini media player card?

Próbuję dodać custom card GitHub - kalkih/mini-media-player: Minimalistic media card for Home Assistant Lovelace UI
Do katalogu /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/www/custom-lovelace wrzucam “mini-media-player-bundle.js”
W dashbords->zasoby robię wpis /local/custom-lovelace/mini-media-player-bundle.js?v=1.13.0 ale karta nie jest widoczna. Co może być nie tak?

W/g dokumentacji powinieneś plik .js dodać w katalogu www, a nie w dodatkowo stworzonym podkatalogu custom-lovelace.

Pewnie w logach js znalazłbyś błąd.
Ten custom jest wbudowany w AIS, chyba pod nazwą ais-mini-media-player.

wrzuciłem do www zmieniłem wpis dashbords->zasoby na /local/mini-media-player-bundle.js?v=1.13.0

Być może masz rację tylko mi się wydaje że custom:hui-ais-mini-media-player-card to okrojona wersja tej karty. Czy się mylę?

Zmodyfikowana, nie wiem na ile aktualizowana. Nie czuję się kompetentny do odpowiadania. Spróbuj, sprawdź, był temat z ukrywaniem elementów tego odtwarzacza. Nie wiem jakie masz potrzeby.
Żeby dodać samemu tą kartę musiałbyś ściągnąć kod, zmodyfikować nazwy funkcji i wtedy wgrać do Jolki.

W zasadzie moje potrzeby nie są bardzo wyszukane. Mam TV spięte z tunerem SAT. Mam do tego zrobioną jedną prostą kartą. Brakuje mi włącznika TV na stronie głównej karty. Może wiesz jak dodać?

Wg mnie masz to u siebie tylko źle zapisane.

hide:
  volume: true
  power: false

Poprawiam jak poniżej ale bez efektu. Co ciekawe volume mogę ukryć ale power nie mogę odkryć.

Wygląda to na błąd. Nie obiecuje ale postaram się na to spojrzeć od strony kodu.

1 polubienie

Dzięki, będę wdzięczny.

Zakopałem się w kodzie… Wygląda na to że zespół AIS systematycznie robi synchro z zmianami mini-media-playera.
Wygląda też na to że przycisk Power oraz Biblioteki mediów mają połączone funkcje:
image
Problem prawdopodobnie nie występuje na wersji PROD - może ktoś potwierdzić?

@jszkiela wystaw proszę issue tutaj:

Problem jest w tym repozytorium, ale nie ma w nim możliwości wystawienia issue:

Masz na myśli wersję prod oprogramowania bramki?

Tak, wersja 2021.9 o ile mnie pamieć nie myli.

Do niedawna byłem z PRO1 na prod i wtedy także nie mogłem dodać tego przycisku.

Ponieważ poniższa odpowiedź araczkowski nie przybliża mnie do rozwiazania problemu Jolka Czy jesteś w stanie pomóc mi zainstalować kartę mini media player?