Grupowanie żarówek

Witam zaczynam przygodę z AIS. Mam dongla zeegbe sczytałem żarówki w ustawieniach zeegbe zrobiłem też grupy. I teraz mam pytanie bo nie mogę nigdzie znaleść sterowania tymi grupami gdybym np chciał je umieścić na głównej stronie.

Proszę

Tutaj właśnie ładnie widać że masz encje encje np z swiatło na gorze a ja nie mam encji z grup mam tylko pojedyncze żarówki

Pokaż jak zrobiłeś grupę. W jaki sposób?
Powinieneś mieć encję grupy.

Zrzut ekranu (1)

Teraz widać, że chodzi Ci o grupy tworzone w Z2M. Nie używam więc domyślam się tylko jak to działa.
Ale pytanie nadal otwarte, czy masz w rejestrze encji HA, tę odpowiadają za daną grupę?

Dlatego może lepiej nie robić tych grup w Z2M a po prostu tak jak, w moim przykładzie - też można grupowo nimi sterować.

a możesz opisać gdzie znajdę tą twoją zakładkę w AIS jak wejdę w tą kartę encji

Już wszystko mam dzięki wielkie.

Na początek:

Minoł rok od tych wpisów @Tomasz’a i w samym HA sporo się zmieniło. To znaczy jest coraz prościej, bo idzie w kierunku konfiguracji z GUI.
Doszło parę nowych funkcji, typu pomocnicy czy schematy automatyzacji. Sporo integracji samo dodaje swoje encje i maksymalnie upraszcza się konfigurację.
Proponuję zawsze zaczynać od poszukiwania informacji u źródła czyli na stronach danego projektu, ponieważ ewoluują dynamicznie i to co działało i jest opisane na forum przed rokiem może zupełnie inaczej wyglądać dziś.