Magic Home RGBW kontroler odwzorywanie koloru

Czyli - jak dobrze rozumiem - ten sterownik nie wymaga Tasmoty i działa pod HA out-of-box z tą integracją Flux LED/MagicHome?

Żeby go dodać do WiFi zainstalowałem aplikację Magic Home Pro, następnie aplikacja znajdzie urządzenie i je doda, oczywiście trzeba wpisać hasło i telefon z którego dodajesz musi być też w tej samej sieci WiFi… Warunek jest jeden musisz być połączony z siecią 2.4 bo na 5 GHz nie pójdzie.

Dokładnie

1 polubienie

Tak dokładnie robię. Ale za każdym razem po wybraniu sieci WiFi i hasła, pasek postępu nie dochodzi do końca i pojawia się komunikat o niepowodzeniu. Wyłączyłem na AP radio 5G, wyłączyłem firewalla na routerze. Mam wrażenie jakby moduł nie otrzymywał adresu IP z routera.
Spróbuję za radą @Stravi postawić AP bez hasła. Szkoda, że nie można ręcznie ustawić adresu IP i SSID w tym module.

To może wpisz MAC tego kontrolera do routera wraz z adresem IP?

1 polubienie

@Stravi - dzięki Twojej podpowiedzi wiem, że problem jest po stronie routera. Z AP postawionym na telefonie moduł Magic Home połączył się bez problemu. Taki komunikat mam z kontrolera AP UniFi:

@sdsi - Twoje sugestia niestety nie pomogła. Muszę zagłębić się w ustawienia mojego routera Asus z WRT Merlin.

Przykro mi; ale nie mam wątpliwości, że ogarniesz ten problem i będzie śmigać :slight_smile: :muscle:

Hm… to może jesteś w stanie w tym urządzeniu ustawić statyczne IP zamiast DHCP?

Nie znalazłem takiej możliwości.

W SSID albo w haśle coś innego niż litery i cyfry? Niby to nie ma nic wspólnego z przyznawaniem ip ale miałem kiedyś taki problem.

1 polubienie

@Cezary.K wg mnie masz coś do zmiany w ustawieniach unifi AP, miałem podobne przypadki np. Lidlomix nie mógł się podpiąć do sieci, dopiero zmian kilku parametrów rozwiązała problem.
Dla urządzeń iot mam osobną sieć wifi, która ma ustawienia:

  • wyłączone 5Ghz, chodzi tylko na 2,4Ghz
  • Kontrola prędkości przesyłania danych 2G - wyłączona, z automatu była włączona i startowała od prędkości powyżej 6Mbps, czyli wszystko co wolniejesz się nie przyłączało

3 polubienia

@Tomasz - trafiony zatopiony :beers:

2 polubienia

Która opcja pomogła?

Nie mam 100% pewności ale kluczem jest chyba:

Kontrola szybkości transmisji danych 2G.

Tak to jest ta opcja, ale skoro miałeś włączone to pewnie ze względu na roaming między APkami. Dlatego jeżeli masz jedną sieć to przy słabym połączeniu wifi np z komórką nie będzie przełączać na drugi AP.
Tak jak @Tomasz dobrze zrobić osobny do IoT, a “użytkowe” wifi z ograniczeniem minimalnego połączenia, a przynajmniej w 5ghz.

@cezary coś dla Ciebie…
dzisiaj dotarł do mnie kolejny kontroler Magic Home BWCDS-HCQ1-R28A4, tym razem do adresowalnych led
zakupiony na shoppe za 11zł :slight_smile:

do integracji Flux LED/MagicHome podpina się bez problemu


Mam tylko problem z pilotem, który włącza i wyłącza wcześniej zakupiony zestaw BWCE-RGBW-R24A1…i w drugą stronę też, czyli pilot BWCE-RGBW-R24A1 włącza/wyłącza ten nowy adresowalny kontroler…

1 polubienie

Dawaj linka… Już wyczerpałem limit darmowych dostaw na ten miesiąc ale luty blisko :rofl:
Edit:
Zapomniałem nawet, że już coś jedzie:


1 polubienie

Tu masz linka:
DC5V-24V 28 Key RF Controller WiFi APP Music Voice Remote Control for WS2812B WS2811 RGB LED Strip Light Home Dimmer | Shopee Polska

1 polubienie

Ogarnięte :slight_smile:
Poniżej instrukcja parowania pilotów, może komuś się przyda :wink:
FAQ (magichue.net)

1 polubienie

I pomyśleć, że za takie pieniądze…
Flashowac się odechciewa :money_mouth_face:

Eeee tam tu zaoszczędzisz a tam stracisz
…odwaliłem numer i zasiliłem sterownik 12V DC a do niego podłączyłem pasek ledów WS2812B 5V :exploding_head:
zaśmierdziało, potrzaskało kila sekund i wyłączyłem ale pasek 5m uwalony, po zasileniu 5V/3A świecą tylko 4 diody
:upside_down_face: