Magic Home RGBW kontroler odwzorywanie koloru

Witam

Podłączyłem do bramki moduł MagicHome RGBW z wgraną Tasmotą AIS. W konfiguracji modułu wybrałem "magicHome (34) sterowanie działa ale odwzorowanie kolorów jest nieprawidłowe. Jak na okrągu koloru wybiorę kolor zielony o jest ok. Czerwony ok ale świeci słabiej niż zielony. Jak wybiorę niebieski to świeci czerwony i to mocniej niż kiedy wybierałem był czerwony. Czy ktoś może potwierdzić że ten moduł działa mu prawidłowo? Czy jest potrzeba jakiejś dodatkowej kalibracji tego modułu?

Te moduły są w kilku wersjach. Masz ewidętnie zamienione kanały RGB.
Ja mam tak ustawione GPIO pod kanały PWM:


Nie patrz na przekaźnik i przełącznik, to już moja modyfikacja. Podsumowując, wybierz moduł Generic18 i ustaw GPIO pod właściwy dla koloru kanał PWM.

Dziękuję ci bardzo za pomoc, po wprowadzeniu zmian w GPIO kolory są prawidłowe. Mam jeszcze jeden problem z tym modułem. Chcę wykorzystać GPIO 14 do sterowania białymi ledami sufitowymi. I generalnie to działa tylko jak zmieniam jasność koloru białego gasną diody RGB i odwrotnie jak zmieniam kolor RGB gasną białe. Da się tak skonfigurować sterownik żeby sterowanie białym i RGB było niezależne?

Wszystko masz opisane w dziale light na stronie Tasmota:


Ustawienie opcji 37, to jest to czego szukasz:
SetOption37
obraz

Proponuję zapoznać się z całym działem komend. Są ustawienia które pewnie każdemu się przydadzą dla własnych upodobań. Myślę tu o sterowaniu ściemnianiem, prędkości zmiany kolorów, załączanie suwakiem itp.

Sporo opisaliśmy w tym pokrewnym temacie

Polecam opcję w Tasmota Backlog daje sporo możliwości do implementacji w automatyzacjach oświetlenia i nie tylko.

To jest dokładnie to czego szukałem. Dzięki za pomoc.

Ustawiłem SetOption37 254, dodałem jeszcze fade 1 oraz speed 10 mam teraz niezależne karty do sterowania RGB oraz białym i ładne przejścia przy zmianie koloru i jasności. Jest tylko jeden drobiazg z którym nie mogę sobie poradzić. Tapnięcie na ikonę w karcie koloru białego powoduje naprzemiennie włączenie i wyłączenie ledów o to jest ok. Natomiast tapnięcie na ikonę w karcie sterowania RGB nie powoduje włączenia ledów RGB. Aby je włączyć trzeba tapnąć w ten okrągły suwak jasności. Wyłączenie następuje natomiast po tapnięciu w ikonę czyli prawidłowo. Czy trzeba dodać jeszcze jakieś parametry do modułu żeby załączał ledy RGB po tapnięciu w ikonę czy też jest to jakiś problem z kartą?

Wczoraj dodałem MagicHome do systemu, wszystko śmiga ale w logach wali błąd:

Logger: homeassistant.util.logging
Source: util/logging.py:107
First occurred: 21:10:11 (2 occurrences)
Last logged: 21:10:13

* Exception in rgb_received when handling msg on 'tele/dom_C7DFF1/STATE': '{"Time":"2021-03-27T21:10:12","Uptime":"0T10:12:19","UptimeSec":36739,"Heap":22,"SleepMode":"Dynamic","Sleep":10,"LoadAvg":49,"MqttCount":1,"POWER":"ON","Dimmer":89,"Color":"00E420","HSBColor":"128,100,89","Channel":[0,89,13],"Scheme":0,"Fade":"OFF","Speed":2,"LedTable":"ON","Wifi":{"AP":1,"SSId":"iot","BSSId":"86:AC:B9:6A:D3:D8","Channel":6,"RSSI":68,"Signal":-66,"LinkCount":1,"Downtime":"0T00:00:03"}}' Traceback (most recent call last): File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/mqtt/debug_info.py", line 35, in wrapper msg_callback(msg) File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/mqtt/light/schema_basic.py", line 335, in rgb_received rgb = [int(val) for val in payload.split(",")] File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/mqtt/light/schema_basic.py", line 335, in <listcomp> rgb = [int(val) for val in payload.split(",")] ValueError: invalid literal for int() with base 10: '00E420'
* Exception in rgb_received when handling msg on 'tele/dom_C7DFF1/STATE': '{"Time":"2021-03-27T21:10:14","Uptime":"0T10:12:21","UptimeSec":36741,"Heap":22,"SleepMode":"Dynamic","Sleep":50,"LoadAvg":66,"MqttCount":1,"POWER":"OFF","Dimmer":89,"Color":"00E420","HSBColor":"128,100,89","Channel":[0,89,13],"Scheme":0,"Fade":"OFF","Speed":2,"LedTable":"ON","Wifi":{"AP":1,"SSId":"iot","BSSId":"86:AC:B9:6A:D3:D8","Channel":6,"RSSI":70,"Signal":-65,"LinkCount":1,"Downtime":"0T00:00:03"}}' Traceback (most recent call last): File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/mqtt/debug_info.py", line 35, in wrapper msg_callback(msg) File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/mqtt/light/schema_basic.py", line 335, in rgb_received rgb = [int(val) for val in payload.split(",")] File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/mqtt/light/schema_basic.py", line 335, in <listcomp> rgb = [int(val) for val in payload.split(",")] ValueError: invalid literal for int() with base 10: '00E420'

też macie to w logach ?

Ja nie mam żadnych błędów.

Sterowniki mam 2 szt włączenie na stałe od jesieni, nie mam z nimi żadnych problemów i błędów w logach.
Co to za wiadomość wskazana w tym wyjątku?
Wysyłasz jakiś Backlog do sterownika Tasmota?
Obstawiam - SetOption37

in rgb_received rgb = [int(val) for val in payload.split(",")]

hmmm…
Wgrałem Tasmote, ustawiłem szablon typ MagicHome (34), nic po za tym nie ustawiałem bo wszystko jest ok, działa z pilota (mam wersje z pilotem RF) i z bramki. Jedyną rzeczą którą przed chwilą zauważyłem to zmiana koloru pilotem nie zmienia odzwierciedlenia koloru na bramce.
Zmiana SetOption37 nic nie dała.
Błąd w logach pojawia się zarówno po włączeniu z pilota oraz po włączeniu z bramki.
Jaką macie wersje AIS-Tasmoty u siebie?

Ostatni moduł z wersją 9.3 (ten z PIR), wcześniejsze chodzą na 8.5.
Zobacz na szablony, te moduły są w wielu wersjach. Ja do swoich RGBW musiałem testować sam ponieważ żaden szablon nie pasował do mojego modułu. Dla wersji z RF masz osobne szablony:

https://tasmota.github.io/docs/devices/MagicHome-with-ESP8285/

Kupiłem kolejny moduł MagicHome RGBW ZJ-WFMN-B V1.1 z RF z ESP8285, próbuje rożnych szablonów i komend ale nie mogę ustawić:

  • działania pilota, sterownik nie reaguje po wgraniu Tasmoty
  • po wyłączeniu pasek led dalej świeci ma czerowno

Uszkodzony sterownik, czy jednak coś nie tak z konfiguracją?

Pilot działa pod GPIO4. Kanały PWM mogą być pozamieniane.

@Cezary.K jak myślisz, jest tu esp i można wgrać tasmote?
Mini WiFi Controller MIC Music Control for RGBW LED Strip light DC5-28V | Shopee Polska
Napisałem do sprzedawcy, ale milczy…

Coraz trudniej o partie z ESP. Przed świętami odesłałem dwa razy zakupione kontrolery MagicHome. Żaden nie miał ESP. Można je łatwo i bez śladu otworzyć i sprawdzić. Nie miałem jeszcze czasu na walkę ze swoim routerem aby sparować z domowym wifi i sprawdzić integrację w HA dla MagicHome.

Dobra, zamówiłem tego Magic Home i spróbuje z oficjalną integracją na HA.

1 polubienie

Przyszedł sterownik Magic Home ZJ-MW-RGBW, bez problemu dodałem integracje Flux LED/MagicHome.
Działa lokalnie, bez potrzeby zakładania konta i chmury.
Aplikacje Magic Home instalujemy tylko do dodania sterownika do sieci Wifi.

A tak wygląda na bramce:
image

image

EDIT:
Dzisiaj dodałem do integracji Flux LED/MagicHome kolejny sterownik Magic Home tym razem BWCE-RGBW-R24A1 (z pilotem RF), wszystko śmiga jak należy :wink:

2 polubienia

Jak miło jak producent udostępnia taką możliwość.
Ja mam kupiony wcześniej moduł ale za Chiny Ludowe nie mogę go dodać do swojej sieci Wi-Fi.
Nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny.

Wystaw mu hotspota z komórki bez hasła.