Magic Home RGBW kontroler odwzorywanie koloru

Ostatni moduł z wersją 9.3 (ten z PIR), wcześniejsze chodzą na 8.5.
Zobacz na szablony, te moduły są w wielu wersjach. Ja do swoich RGBW musiałem testować sam ponieważ żaden szablon nie pasował do mojego modułu. Dla wersji z RF masz osobne szablony:

https://tasmota.github.io/docs/devices/MagicHome-with-ESP8285/

Kupiłem kolejny moduł MagicHome RGBW ZJ-WFMN-B V1.1 z RF z ESP8285, próbuje rożnych szablonów i komend ale nie mogę ustawić:

• działania pilota, sterownik nie reaguje po wgraniu Tasmoty
  • po wyłączeniu pasek led dalej świeci ma czerowno

Uszkodzony sterownik, czy jednak coś nie tak z konfiguracją?

Pilot działa pod GPIO4. Kanały PWM mogą być pozamieniane.

@Cezary.K jak myślisz, jest tu esp i można wgrać tasmote?
Mini WiFi Controller MIC Music Control for RGBW LED Strip light DC5-28V | Shopee Polska
Napisałem do sprzedawcy, ale milczy…

Coraz trudniej o partie z ESP. Przed świętami odesłałem dwa razy zakupione kontrolery MagicHome. Żaden nie miał ESP. Można je łatwo i bez śladu otworzyć i sprawdzić. Nie miałem jeszcze czasu na walkę ze swoim routerem aby sparować z domowym wifi i sprawdzić integrację w HA dla MagicHome.

Dobra, zamówiłem tego Magic Home i spróbuje z oficjalną integracją na HA.

1 polubienie

Przyszedł sterownik Magic Home ZJ-MW-RGBW, bez problemu dodałem integracje Flux LED/MagicHome.
Działa lokalnie, bez potrzeby zakładania konta i chmury.
Aplikacje Magic Home instalujemy tylko do dodania sterownika do sieci Wifi.

A tak wygląda na bramce:
image

image

EDIT:
Dzisiaj dodałem do integracji Flux LED/MagicHome kolejny sterownik Magic Home tym razem BWCE-RGBW-R24A1 (z pilotem RF), wszystko śmiga jak należy :wink:

2 polubienia

Jak miło jak producent udostępnia taką możliwość.
Ja mam kupiony wcześniej moduł ale za Chiny Ludowe nie mogę go dodać do swojej sieci Wi-Fi.
Nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny.

Wystaw mu hotspota z komórki bez hasła.

Czyli - jak dobrze rozumiem - ten sterownik nie wymaga Tasmoty i działa pod HA out-of-box z tą integracją Flux LED/MagicHome?

Żeby go dodać do WiFi zainstalowałem aplikację Magic Home Pro, następnie aplikacja znajdzie urządzenie i je doda, oczywiście trzeba wpisać hasło i telefon z którego dodajesz musi być też w tej samej sieci WiFi… Warunek jest jeden musisz być połączony z siecią 2.4 bo na 5 GHz nie pójdzie.

Dokładnie

1 polubienie

Tak dokładnie robię. Ale za każdym razem po wybraniu sieci WiFi i hasła, pasek postępu nie dochodzi do końca i pojawia się komunikat o niepowodzeniu. Wyłączyłem na AP radio 5G, wyłączyłem firewalla na routerze. Mam wrażenie jakby moduł nie otrzymywał adresu IP z routera.
Spróbuję za radą @Stravi postawić AP bez hasła. Szkoda, że nie można ręcznie ustawić adresu IP i SSID w tym module.

To może wpisz MAC tego kontrolera do routera wraz z adresem IP?

1 polubienie

@Stravi - dzięki Twojej podpowiedzi wiem, że problem jest po stronie routera. Z AP postawionym na telefonie moduł Magic Home połączył się bez problemu. Taki komunikat mam z kontrolera AP UniFi:

@sdsi - Twoje sugestia niestety nie pomogła. Muszę zagłębić się w ustawienia mojego routera Asus z WRT Merlin.

Przykro mi; ale nie mam wątpliwości, że ogarniesz ten problem i będzie śmigać :slight_smile: :muscle:

Hm… to może jesteś w stanie w tym urządzeniu ustawić statyczne IP zamiast DHCP?

Nie znalazłem takiej możliwości.

W SSID albo w haśle coś innego niż litery i cyfry? Niby to nie ma nic wspólnego z przyznawaniem ip ale miałem kiedyś taki problem.

1 polubienie

@Cezary.K wg mnie masz coś do zmiany w ustawieniach unifi AP, miałem podobne przypadki np. Lidlomix nie mógł się podpiąć do sieci, dopiero zmian kilku parametrów rozwiązała problem.
Dla urządzeń iot mam osobną sieć wifi, która ma ustawienia:

• wyłączone 5Ghz, chodzi tylko na 2,4Ghz
  • Kontrola prędkości przesyłania danych 2G - wyłączona, z automatu była włączona i startowała od prędkości powyżej 6Mbps, czyli wszystko co wolniejesz się nie przyłączało

3 polubienia

@Tomasz - trafiony zatopiony :beers:

2 polubienia