Mam plik utworzony w Python'ie ./test.py

mam plik ./test.py jak uruchomię go z konsoli działa, jak wyjdę z konsoli już nie. Jak dodać go by działał ciągle i ze startem bramki i w jej tle ?

programista, nice :+1:
nie wiem co dokładnie ma robić ten plik ale jest kilka opcji:

Opcja 1. manager usług pm2

to pm2 pilnuje u nas wszystkich serwisów na bramce (ftp, ssh, mqtt, zigbee, ais…)

tak wystartujesz program pythona jako usługę/serwis

pm2 start test.py  --name test --output NULL --error NULL --interpreter=python --restart-delay=30000 

output i error dajemy null żeby logowanie było tylko do pamięci, żeby nie logować do plików na bramce, pozostawione logi mogą zając kilka GB i potem będzie problem - uważaj co robisz

co proces robi zobaczysz komendą (gdzie test to nazwa twojego procesu)

pm2 logs test

restart-delay jest w milisekundach, my go dajemy na 30 sekund
to jest po to żeby w razie problemu z usługą (programem) PM2 nie restartował jej jak “wściekły” bo to może używać za dużo zasobów CPU

jeżeli chcesz żeby pm2 go zawsze uruchamiał po starcie bramki to robisz

pm2 save

my na starcie bramki robimy automatycznie pm2 resurrect i wszystko co było zapisane wstaje

np taką komendą uruchamiamy asystenta domowego / ha który jest programem w python, ais to jego nazwa

pm2 start hass --name ais --output NULL --error NULL --interpreter=python --restart-delay=30000 -- --config /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS

więcej o PM2 i parametrach poczytasz tu:

Opcja 2. komenda linux-a screen

Opcja 3. własny integracja w ha

2 polubienia

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie :slight_smile: :ok_hand:Teraz pytanie drugie jeśli program odwołuję się do określonego portu, by działał poprawnie i jest ok lokalnie to jak zrobić by działał gdy loguję się z zewnętrznego internetu.

zacznij od tego:

a potem przeczytaj to:

tam jest przykład który powinien być pomocny.

Teraz jam mam do Ciebie prośbę :slight_smile: Opisz proszę to co zrobiłeś jako projekt na forum. To będzie pomocne dla innych którzy być może próbują zrobić coś podobnego.
Pamiętaj, że jeżeli będziesz się angażował w pomoc innym i opisywał swoje projekty to inni chętniej będą pomagali Tobie - karma wraca :+1: