Zawieszajaca sie bramka / problem z pm2?

Od ostatniej aktualizacji (robionej recznie, bo przez panel www nie szlo zrobic) w losowych momentach zawiesza sie bramka AIS

  1. Nie dziala aplikacja ais - nie mozna zalogowac sie przez www zdalnie ani lokalnie na bramce
  2. Dziala dostep po ssh
  3. Dziala interfejs uzytkownika bezposrednio na bramce, tzn moge odpalic konsole, moge wejsc w ustawieina etc (aczkolwiek nie moge sie zalgoowac do panelu sterowania bezposrednio na bramce)

Proba zebrania logow czy tez restart uslugi za pomoca pm2 dostaje nastepujacy blad w konsoli:

SyntaxError: Unexpected token '|'
    at new Script (vm.js:86:7)
    at NativeCompileCache._moduleCompile (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/node_modules/pm2/node_modules/v8-compile-cache/v8-compile-cache.js:226:18)
    at Module._compile (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/node_modules/pm2/node_modules/v8-compile-cache/v8-compile-cache.js:172:36)
    at Object.Module._extensions..js (internal/modules/cjs/loader.js:962:10)
    at Module.load (internal/modules/cjs/loader.js:798:32)
    at Function.Module._load (internal/modules/cjs/loader.js:711:12)
    at Module.require (internal/modules/cjs/loader.js:838:19)
    at require (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/node_modules/pm2/node_modules/v8-compile-cache/v8-compile-cache.js:159:20)
    at Object.<anonymous> (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/node_modules/pm2/node_modules/needle/lib/parsers.js:7:11)
    at Module._compile (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/node_modules/pm2/node_modules/v8-compile-cache/v8-compile-cache.js:178:30)

Jedynym ratunkiem jest restart bramki

Mam to samo, jako zupełnie nowy użytkownik, po zaktualizowaniu urządzenia do najnowszej wersji. Aplikacja często pokazuje po prostu błąd 404 i brak połączenia z bramką, mimo, że na samej bramce lokalnie można nadal pracować. Restart pomaga, ale na bardzo krótko…

W moim przypadku lokalna praca na bramce tez jest niemozliwa. Tzn moge zmieinc ustawienia czy odpalic konsole ale nie mam dostepu do panelu www lokalnie na bramce.

Witam.
U mnie podobna sytuacja. brak zdalnego dostępu z aplikacji na telefonie. Czasami brak dostepu z komputera w sieci lokalnej. Restart i jest oki jakiś czas.

Ale sprawdzales logi, co wypluwa pm2?

@badzio
Dzisiaj chodzi tragicznie. Karty się bardzo długo otwierają. Nie łączy się zdalnie z aplikacji na telefonie. Na tablecie w domu, w sieci lokalnej nie otwierają się do końca karty.
Moje logi

$ pm2 logs
[TAILING] Tailing last 15 lines for [all] processes (change the value with --lines option)
/data/data/pl.sviete.dom/files/home/.pm2/pm2.log last 15 lines:
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:ftp id:1
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: App name:ftp id:1 online
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:mqtt id:2
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: App name:mqtt id:2 online
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:ais id:3
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: App name:ais id:3 online
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:tunnel id:4
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: App name:tunnel id:4 online
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:zigbee id:5
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: App name:zigbee id:5 online
PM2 | [2020-10-03 14:06:32] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:node-red id:6
PM2 | [2020-10-03 14:06:33] PM2 log: App name:node-red id:6 online
PM2 | [2020-10-03 14:25:26] PM2 log: App [tunnel] with id [4] and pid [5446], exited with code [0] via signal [SIGINT]
PM2 | [2020-10-03 14:25:56] PM2 log: Starting execution sequence in -fork mode- for app name:tunnel id:4
PM2 | [2020-10-03 14:25:56] PM2 log: App name:tunnel id:4 online

/data/data/pl.sviete.dom/files/home/NULL last 15 lines:
5|zigbee | Zigbee2MQTT:info 2020-10-03 14:27:09: MQTT publish: topic ‘zigbee2mqtt/ Gniazdko pomiar’, payload ‘{“current”:0,“energy”:0,“linkquality”:76,“power”:0,“state”:“ON”,“voltage”:240}’
5|zigbee | Zigbee2MQTT:info 2020-10-03 14:27:19: MQTT publish: topic ‘zigbee2mqtt/ Gniazdko pomiar’, payload ‘{“current”:0,“energy”:0,“linkquality”:76,“power”:0,“state”:“ON”,“voltage”:238}’
5|zigbee | Zigbee2MQTT:info 2020-10-03 14:27:29: MQTT publish: topic ‘zigbee2mqtt/ Gniazdko pomiar’, payload ‘{“current”:0,“energy”:0,“linkquality”:76,“power”:0,“state”:“ON”,“voltage”:238}’
5|zigbee | Zigbee2MQTT:info 2020-10-03 14:27:39: MQTT publish: topic ‘zigbee2mqtt/ Gniazdko pomiar’, payload ‘{“current”:0,“energy”:0,“linkquality”:78,“power”:0,“state”:“ON”,“voltage”:239}’
2|mqtt | 1601728117: New connection from 192.168.2.111 on port 1883.
2|mqtt | 1601728117: New client connected from 192.168.2.111 as dom-a88d6e20154b9a26_A7FADB (p2, c1, k30, u’DVES_USER’).

teraz może lepiej będzie widać:

@jolka macie pomysl jak rozwiazac ten problem? wylaczylem juz HACS, problem sie wciaz pojawia. Malo tego , teraz juz nawet restart bramki nie pomaga

  • nie mozna zalogowac sie do panelu www (ani lokalnie, ani zdalnie)
  • logowanie ssh dziala
  • proba odpalenia pm2 z jakimkolwiek parametrem skutkuje komunikatem bledu jak powyzej
    Poza Waszym serwisem, jedyna zainstalowana przeze mnie usluga to NODE-RED, ktory oczywiscie tez nie wstaje.

Witam.
Też się podłączam do prośby.

  • Nie mogę się zalogować do bramki z telefonu ( lokalnie i zdalnie)
  • Problemy z logowaniem z tabletu przez www ( z aplikacji nie działa)
  • Duże opóźnienia w otwieraniu kart, problemy z odczytami temperatur (opóźnienia)
  • Nie wykonuje wszystkich automatyzacji ( w moim przypadku rolety, jedne się zamykają a inne nie)

Dla mnie jest to duży problem jeśli chodzi o odczyty temperatur bo mam skonfigurowane termostaty do pompy ciepła i do grzania wody ( szaleje pompa ciepła bo widzę to na pvmonitorze.pl )
Na bramce mam dodatkowo zainstalowany HACS i Nod-Red. Nie wiem co mam zrobić, czy reset i odbudowa z kopii, czy reset z przycisku na bramce. Bo nie wiem gdzie jest problem.
@jolka może zerkniesz na nasz problem …
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sprawdź, czy po tym zawieszeniu masz możliwość połączenia się z bramką po ssh.

Miałem coś podobnego raz, po utracie połączenia do internetu. Brak możliwości zalogowania do bramki, brak www… jednak po ssh połączyłem się bez problemu.

Mam wrażenie, że bramka wrażliwa jest na utratę połączenia z internetem.
Być może u Ciebie też są jakieś zaniki… ?

Nie wiem czy to pytanie do Kindziola czy do mnie. Jesli o mnie chodzi - tak, ssh dziala.

Tak, pytanie było do @kindziol … (Ty napisałeś, że po ssh gada…)
Ja obstaję, że to przez zanik internetu…
Nie jestem zbyt biegły w skryptach, ale zacząłem myśleć nad skryptem odpytującym www i w przypadku braku odpowiedzi - restart bramki.
Oczywiście najlepiej jak najpierw wypowie się @jolka

A może idzie jakoś przenieś pliki konfiguracyjne yaml na kartę SD lub pendrive aby odciążyć trochę pamięć bramki. Chyba ze to zależne jest od pamięci RAM.

I co nikt nam nie pomoże …?

udzielam sie na wielu forach a na tym forum uzyskac pomoc to graniczy z cudem. Moze malo ludzi tu zaglada.

Ja bym nie przesadzal - zarowno administratorzy jak i wielu uzytkownikow sa pomocni. Jedna uwaga z mojej strony - wlasnie zauwazylem ze przy kazdym uruchomieniu bramki na ekranie wyswietla sie komunikat “Instaluje zaleznosci httplib2” (lub cos podobnego). Wydaje mi sie ze wczesniej takiego komunikatu nie mialem. No i nie mam pojecia, czemu przy kazdym restarcie bramki nastepuje instalacja jakichkolwiek zaleznosci :confused:

1 polubienie

Witam.
Wyszła nowa wersja a nasza @jolka nic nie piszę o naszych problemach. Myślałem, że rozważy nasz problem…

U mnie też wystepuje ten problem. Wczoraj i dzisiaj bramka wisiała. Nie można było połączyć się do niej zarówno po http ani zdalnie co ciekawe philips hue do niej podłączony działo sterowanie światłem normalnie.

U mnie co chwilę też siata bramka… Plus podgląd zdalny przestał działać ok 10 w tej chwili jest błąd 404 szkoda…

Po aktualizacji do nowej wersji beta myślałem, że będzie oki. Ale niestety, telefon i tablet nie łączy się przez aplikację tylko przez www w sieci lokalnej. Może wreszcie nam @jolka wyjaśni co jest nie tak…

pozdr.

U mnie się udało… I na tą chwilę aplikacja działa… Sprawdź numer id urządzenia czy coś się nie zmieniło

A swoją drogą jak Wam dziala lokalizacja poprzez aplikacje AIS? Bo u mnie nie chce działać… Pobiera tylko stan baterii a lokalizake nieznana mimo zgody na lokalizację