Problem z bramka

Hej
Wczoraj powiesiła mi się bramka (teostat ustawiony na 60 stopni zagotował bojler do 130’C)
Zrestartowałem bramę i nie mogę się z nią połączyć.
Co może być powodem ? Nadmienię ze przewody LAN są ok (podmieniałem z innym urządzeniem nawet )


Podłącz monitor/TV jeśli zdalnie nie możesz się dostać. Aby diadnozować trzeba mieć informacje. Bez logów ciężko cokolwiek pomóc.

Bardzo słabo w takim razie to zrealizowałeś skoro masz brak zabezpieczenia przed takim scenariuszem.

2 polubienia

Był drugi termostat (grzałka z termostatem) pech chciał że padło naraz wszystko…
Na szczęście nie ma dużych strat (pokrywa styropianowa z bojlera się stopiła)
Bramka w trybie HDMI wygląda na to że pracuje.
Na szczęście to początki konfiguracji i za wiele tam nie było, postawiłem na twardy reset. Sprawdzę jak to teraz działa. Martwi mnie to że taka sytuacja miała w ogóle miejsce i jak dodam 50 urządzeń że sobie z tym nie poradzi. Bramka to DEV 1 gen
Edit
Localhost nie działa.
Kieruje na 127.0.0.1:8081 po czym wisi,
Więc uruchomiłem konsole - dopiero wtedy zaczął wypakowywać files.tar.7z
Po wypakowaniu i rekonfiguracji urządzenie wystartowało normalnie. Dzięki za info, idę walczyć dalej z urządzeniami.

Spokojnie sobie radzi tylko trzeba zrozumieć jak to działa. Mam obecnie ok 70 urządzeń na DEV1 i działa bez problemów.

Znowu to samo. Świeża instalacja. Pierwsze ostrzeżenia pojawiły się zaraz po restarcie bramki.
Ostrzeżenia o błędzie Java w pobieraniu pogody.
Olałem temat.
Dodałem dwa urządzenia - sensor temp Bleboxa i Sonofa pow r2.
Chciałem dodać termostat i integracie Burza.dzis.net
Dodałem encje w pliku konfiguracji i pyk :boom:znowu bramka znikła z sieci - lokalnej i tunelu…
Mój configuration.yaml :

homeassistant:
  customize: !include customize.yaml

frontend:

# Enables configuration UI
config:

http:

# Track the sun
sun:

group: !include groups.yaml
automation: !include automations.yaml
script: !include scripts.yaml
scene: !include scenes.yaml

# Full example configuration.yaml entry
#climate:
#  - platform: generic_thermostat
##   name: Bojler
#    heater: switch.bojler
 #   target_sensor: sensor.temperatura_pompa_tempsensor_0_temperature
#    min_temp: 15
#    max_temp: 90
##     ac_mode: false
#  target_temp: 70
#  cold_tolerance: 0.3
#  hot_tolerance: 0.1
#  away_temp: 60
#  precision: 0.1
    
    binary_sensor:
  - platform: burze_dzis_net
    api_key: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    warnings:
      - frost_warning
      - heat_warning
      - wind_warning
      - precipitation_warning
      - storm_warning
      - tornado_warning
    storms_nearby:
      radius: 30


A ty nie masz przypadkiem jakiś problemów z siecią? Bramkę masz podłączoną za pomocą lan czy wifi? Jak nadajesz adres IP bramce?

Adres IP przyznany na stałe z routera.
Sieć wygląda tak-
GPON (światełko) - > Tenda po LAN- > DEV1 po LAN
Oprócz tego bramka spięta po Wi-Fi

A po co drugi raz po wifi?

Planowałem monitorować neta i mieć powiadomienie jak uwali łącze.
Mam drugi router który jest pod SIM, ale ma tylko 300Mbit przepust. Miało to działać awaryjnie - uwala LAN - łączy po Wi-Fi

Ja na twoim miejscu bym na razie to wifi na bramce wyłączył. Adres na bramce nadał na stałe tylko taki z poza zakresu przydzielanego z dhcp. Wiesz o czym piszę?

Wyłączyłem całkiem WiFi dla rozeznania -

Niestety efekt ten sam.

Jak z konsoli skontrolować lub zastartować usługi sieciowe?

Czyli jak dobrze rozumiem nadać na androidzie w DEV zamiast na routerze i poza zasięgiem przydziału routera?

Tak. Wejdź na bramkę i ustaw jej adres a opcjach Ethernet. A systemie Android. Możesz dać z zakresu ale żebyś nie dublował tylko.

Tak. Tylko zrób to z głową. Widzę że masz adresację 192.168.0.X to w dhcp na routrerze ustaw sobie zakres np od 192.168.0.21 do 192.168.254 (to jest tylko przykład bo nie wiem jak IP ma sam router) I nadaj adres bramki z tego zakresu nieprzydzielanego przez dhcp.

Tak zrobiłem. Trochę w innym tonie ale podobnie.
Mam adres 192.168.0.250 zakres do 0.200



ok. Teraz wszystko jasne.

możesz się teraz zalogować do bramki z przeglądarki lub telefonu?

Niestety dalej nie działa. Na bramce jak wchodzę w panel (pierwsza ikona od góry) też nie działa. Tak jakby serwer nie chodził

Restartowałeś router a następnie bramkę? Daj screena tego panelu.