Pilot nie działa mikrofon

Mam Pilota.
Niby działa ale nie działa głosowe rozpoznawanie.
czyli jak naciskam przyciski dostaje komunikaty.
jak nacisnę przycisk mikrofonu nie mam ‘bipp’ powinno być na pilocie czy w aplikacji ?
Jak podłączam pod TV pilota działa jako mysz . Ale już wyszukiwanie głosowe nie działa w google.
Urządzenie nie mam podłączonego pod TV ani pod żadne głośniki .

Donlge od pilota powinien być podłączony do bramki, ale bramka (ani pilot) nie mają wbudowanego głośnika, więc żeby słyszeć co jest odtwarzane na bramce, trzeba ją podłączyć do jakiegoś głośnika/wzmacniacza, za pomocą jednej z opcji:

aux
hdmi
spdif

Wtedy z podłączonego głośnika, po naciśnięciu (i przytrzymaniu) przycisku mikrofonu usłyszysz ‘plumknięcie’, po którym możesz wypowiedzieć komendę :slight_smile:

Tu znajdziesz więcej informacji o pilocie

Jak mam włączony pulpit na laptopie to mam komunikaty z przeglądarki. Np po restarcie bramki czy jak nacisnę OK na pilocie.
Naciskam mikrofon pojawia się czerwona dioda i nic po 5 s mówię nie otrzymuje żadnego komunikatu.

Czy podłączyłeś bramkę do jakiegoś głośnika lub tv (który jest w tej chwili włączony)?

Ok poszedłem podłączyłem słuchawki działa. Pilot ma słaby zasięg i to jest problem. Rozpoznaje komendy przyciskiem ale nie wydala z połączeniem
przy głosie.
Nie wiem jak sprawdzić jakość połączenia między pilotem a urządzeniem.
Jaki zasięg ma pilot ?
Pilot miga na czerwono tzn ze brak zasięgu ? czasami sam mruga.