Pilot: rozwiązywanie problemów

W przypadku problemów z działaniem pilota, proszę zapoznać się z instrukcją poniżej, jak rozwiązywać najczęstsze problemy.

Sprawdź baterie

Pilot do działania potrzebuje 2 baterii AAA. Upewnij się, że baterie są poprawnie zamontowane oraz sprawdź, czy po naciśnięciu przycisku, w pilocie świeci się czerwona dioda (w górnej części pilota)- czy jest poprawne zasilanie z baterii.

Pilot podczas używania pobiera mniej niż 10mA prądu z baterii. Gdy nie jest używany, żużywa mikroamper (czyli prawie nie pobiera żadnego prądu). Jest to zgodne z Europejskim standardem “Energy Star”.

Sprawdź, czy klucz sprzętowy USB (dongle) jest włożony poprawnie do portu USB

Pilot komunikuje się z urządzeniem za pomocą adaptera/klucza sprzętowego USB (z angielskiego dongle). Upewnij się, że klucz jest poprawnie włożony do portu USB, dla pewności przełóż go do innego portu i spróbuj ponownie.

Sprawdź, czy klucz sprzętowy USB (dongle) jest sparowany z pilotem

Klucze USB są fabrycznie parowane z pilotami. Możesz też samodzielnie wykonać parowanie - w tym celu wykonaj poniższą instrukcję:

Naciśnij przycisk PG- i jednocześnie przycisk V- (dwa przyciski na samym dole pilota). Gdy górna dioda zacznie szybko migać na czerwono, to włóż klucz USB do urządzenia. Dioda powinna się po chwili wyłączyć, co oznacza, że urządzenia są sparowane.

Sprawdź, czy pilot działa w poprawnym trybie

Gdy masz podłączony monitor do urządzenia i chcesz sterować pilotem jak myszką - włącz tryb sterowania na monitorze.
Gdy masz podłączone do urządzenia tylko głośniki i chcesz sterować urządzeniem bez monitora - włącz tryb sterowania bez monitora.

Mikrofon nie działa poprawnie

Mikrofon na pilocie jest włączony tylko wtedy, gdy trzymasz wciśnięty przycisk mikrofonu. Gdy go puścisz, to mikrofon jest automatycznie wyłączany.
Żeby powiedzieć komendę, wciśnij i przytrzymaj przycisk mikrofonu, poczekaj na sygnał “biip” oznaczający, że mikrofon jest włączony, a następnie powiedz komendę i zwolnij przycisk mikrofonu.

Jeżeli robisz to poprawnie i nadal nie działa, to sprawdź, czy klucz sprzętowy USB jest włożony poprawnie do portu USB.

Jolka jest super ale irytujące jest to że gdy potrzeba to pilot nie działa bardzo często !!! Już raz poleciał w daleki lot… na szczęście jest wytrzymały…

Mam problem z sterowaniem pilotem. Pilot został dodany do Jolki, ale nie działają sterowanie głosowe. Wymienione zostały baterie, przeprowadziłem ponownie parowanie pilota. Niestety po wciśnięciu przycisku mikrofonu na pilocie i wydaniu komendy, po chwili słyszę w głośnikach informację “Błąd sieci, spróbuj ponownie”.
Jolka połączona jest z siecią domową po WiFi. Połączenie zdalne działa. Komendy z aplikacji również działają … poniżej screen zakładki WiFi


Czy tak powinna wyglądać poprawna zakładka?
Co może być przyczyną błędnie działającego pilota?

Problem rozwiązany. Winę za błędne działanie pilota ponosi połączenie WiFi. Po podpięciu Jolki po kablu do switch, pilot działa poprawnie.

U mnie na Dev3 nie działa mikrofon w pilocie gdy są podłączone głośniki USB bo jest BIP i nic a odpowiada że nie słyszy lub abym powtórzył.
W skrócie albo głośniki i pilot bez mikrofonu albo sam pilot z mikrofonem ale bez głośników działa prawidłowo.
Jak rozwiązać problem aby móc mieć jednocześnie podłączone głośniki USB oraz pilot?

Jestem nowy w temacie Ai-Speaker, nowe urządzenie, nowa instalacja, a i user nowiutki.
Podłączyłem urządzenie, bateryjki nówe w pilocie. Pilot działa jako wskaźnik, klika itp itd.
Natomiast kiedy naciskam przycisk mikrofonu (przytrzymuje go) mam natychmiast komunikat na ekranie i głosowy : “Błąd sieci, spróbuj ponownie”

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną?

Czy rozwiązałeś problem z mikrofonem

Tak, mikrofon działa, ale zastanawiam się i niestety za skarby nie pamiętam co było przyczyną.
Ale na pewno jakaś pierdółka.

1 polubienie