Przesunięcie ekranu / gest - jak wyłączyć? Nawigacja między kartami Dashboardu

Jak wyłączyć gest przesuwania kart w dashboardzie?
Testuję właśnie ‘Slider Button Card’ i w momencie kiedy np. rozjaśniam światło od 0 do 100 (przesuwam od lewej do prawej palcem po ekranie) to oprócz efektu rozjaśnienia przeskakuje mi też karta na następną.
Generalnie jest to błąd samej karty, bo inne tego typu karty ze sliderami się tak nie zachowują, ale skoro nie korzystam z gestów to mógłbym je wyłączyć.242904484_5053067124727554_4118340021608532780_n

Sterowanie gestami jest ukryte w aplikacji mobilnej w menu pod trzema kropkami:

Wyłączenia jako takiego nie ma, jest tylko możliwość dodawania własnych.

to widziałem i domyślnie są tam umieszczone gesty przesuwania lewo/prawo, ale nawet po ich skasowaniu nic się nie zmienia.

Dostałem informację, iż przesuwanie kart nie jest funkcją HA tylko jest to dodatek AIS, jednakże działa on niezależnie od aplikacji mobilnej AIS Tablet/ Ais asystent/ HA stąd też moja myśl, iż możliwe jest wyłączenie bo jednak siedzi to gdzieś w bramce…

@jolka czy mogę prosić o wyjaśnienie tej kwestii? Bo przesuwanie między kartami dashboard’u to Wasz feature, czyste HA tego nie ma

My przełączamy widoki a nie karty.
To, że na urządzeniu mobilnym "słajpując’ w lewo/prawo przełączasz się pomiędzy widokami to nasza funkcjonalność. Nie wiem, co to przełączanie się pomiędzy kartami, ale pewnie przykrywamy Ci to… Sprawdzimy ten slider button card, bo wygląda fajnie :slight_smile: Jeżeli to przejdzie, to wyłączymy przełączanie pomiedzy widokami w przypadku swipe na tej karcie.

Karty, widoki, oj tam :slight_smile: Dla potwierdzenia: tak chodzi o przesuwanie widoków przy swipe’owaniu po tej karcie.
Nie dałoby rady mieć możliwości on/off słajpowania?

Generalnie z tego co wiem, to w przypadku AIS wszystko dałobyby radę zrobić :wink:
Ale najpierw niech nasz programista sprawdzi tą kartę, bo po pierwsze jej nie znamy a po drugie nie wróżymy z kart :stuck_out_tongue: Swipe’ujemy widoki i to chcemy utrzymać (bo to fajna funkcjonalność jest), ale zobaczymy co da się zrobić :slight_smile:

ps. jeśli się okaże, że umożliwienie przesuwania Twojej karty (którą sam sobie dodałeś) spowoduje konieczność zablokowania opcji przesuwania widoków, którą mają wszyscy użytkownicy AIS, to niestety to się nie stanie… jeśli jednak da się to pogodzić, to ogarniemy :slight_smile:
TODO :slight_smile:

1 polubienie

done - po kolejnym wydaniu będzie ok

1 polubienie

Dzieki WIELKIE, generalnie kod mi nie mówi wiele, ale znam się na tyle, żeby wiedzieć że pisząc HUI nie obrażacie nikogo :-p no i widzę wykluczenia odpowiednich kart.

2 polubienia

Czekałem do dzisiejszego wydania (w moim przypadku LEON beta) ze sprawdzeniem czy karta działa jak należy, ale niestety nie zauważyłem zmiany. Dalej przesunięcie palcem po sliderze np. encji lampy powoduje zmianę widoku dashboardu.

EDIT. Zauważyłem, że przesunięcia występują jedynie w appce AIS DOM, z poziomu przeglądarki, czy apki AI-speaker mob / HA tego efektu nie ma.

Wrzucam film na którym widać o co mi chodzi dokładnie.

  1. tablet terrapad - jest ok
  2. laptop z dotykiem - jest ok.
  3. tablet Huawei - widać przesunięcie

Aplikacja na tablet jest w takiej samej wersji, tj. 2.5.1 a różnica między tabletami to Android 10 w tym pierwszym i Android 8 w drugim, czyli na tym na którym widok się przesuwa wraz z przesuwaniem slidera

1 polubienie

Mnie też zaczyna coraz bardziej denerwować ten gest przy liście zakupów gdy mam długie nazwy i nie mogę przeczytać całości bo przy przesuwaniu po tekście zmieniają mi się widoki na telefonie z Androidem 11 z apka Ais dom

1 polubienie