Zarządzanie interfejsem

Witam!
Mam dwa problemy z interfejsem:

  1. Nie można usunąć karty Jednostki. Fajnie by było mieć też możliwość usunięcia tej karty głównej - jej nie da się zmienić i ona jest bez sensu.
  2. Dodałem użytkowników i chciałbym dla nich dostosować widok. Widzę, że można to zrobić ustawiając parametr visibile, ale wymieniony problem w pkt.1 psuje wszystko. Czy jest możliwość ukrycia dla zwykłego użytkownika w menu bocznym pozycji: Zigbee, Przydatne linki i Dokumentacja?
1 polubienie

dzięki za info

To, że nie działa usunięcie lub dostosowanie karty głównej (home) to nasz błąd - będzie poprawione w kolejnej becie.

Zigbee, Przydatne linki i Dokumentacja tylko dla admina - to wydaje się bardzo dobrym pomysłem, zgłoszę to do wykonania.

Karta jednostki zostanie jeszcze przez chwilę, aż wymyślimy lepszy sposób na standardowy interfejs dla kogoś kto nie dostosowuje sam interfejsu.

Chcemy dostarczyć automatycznie generowane karty Lovelace na podstawie obszarów i urządzeń dodanych w systemie.
Do wersji 1.0 będzie :slight_smile:

Mam taki problem, że nie mogę nic dodać do panelu, bo nie ma przycisku zapisz. Kręci tylko się kułeczko jak by się coś ładowało. Uruchamiałem ponownie, przełączyłem się nawet na własny interfejs na chwilę
lovelace:
mode: yaml


ale nic to nie dało. Mam tak już drugi raz. Jakiś czas temu miałem to samo, ale przełączenie się na swój interfejs i powrót pomogło.

jezeli cos nie dziala w interfejsie webowym po aktualizacji to mozliwe, ze problemem jest cache w przegladarce
przegladarka uzywa kodow z poprzedniej wersji, bo je sobie dodala do pamieci podrecznej (cache)

Nowa wersja aplikacji powinna po jakims czasie sama sie odswiezyc, ale mozna jej pomoc, w tym celu w przegladarce, bedac na stronie z aplikacja Asystent domowy, trzeba:

  • nacisnac Ctrl + Shift + j
  • przejsc do zakladki Network
  • zaznaczyc Disable cache
  • odswiezyc strone F5
3 polubienia

U mnie coś rozjechała się zakładka do zarządzania Zigbee (któe na razie działa mi świetnie):
image

Mam własne skrypty w pliku scripts.yaml.
Czy Wasza intergracja coś dorzucała do tego pliku, bo ja go edytuję lokalnie i nadpisuję.
Czy ja tu coś nadpisałem nieopatrzenie (jeśli tak to słabo, że to jest w moim pliku skryptów)?

Nic nie nadpisujemy w folderze z konfiguracja użytkownika, mamy własną wewnętrzna konfiguracje.
Nie wiem czemu masz encje niedostępne, ale skoro piszesz, że dzialalo i masz wlasne skrypty w pliku scripts.yaml

To wygląda na to, ze cos źle zdefiniowałeś w pliku ze skryptami i popsułeś wszystkie skrypty w systemie.
Sprawdź swoje konfiguracje, popraw, zrestartuj serwer i zobacz czy działa.

Konfiguracja sprawdzona - jest poprawna.
Restart pomógł - szkoda, że to tak działa :frowning:

Niekoniecznie. Mi po aktualizacji rozjechalo sie kilka automatyzacji + w skryptach termostatow sie pozmienialo. Trzeba je od poczatku zrobic.

Zasada jest taka, że my nie nadpisujemy żadnej konfiguracji użytkownika, natomiast użytkownik może nadpisać każdą wewnętrzną konfigurację systemu.

W ten sposób definiujemy wszystkie domyślne ustawienia, żeby urządzenie mogło działać po wyjęciu z pudełka, a jednocześnie pozwalamy użytkownikowi nadpisać domyślną (fabryczną) konfiguracje na własną.

Przykład to konfiguracja MQTT opisana tu:

Restart pomógł - szkoda, że to tak działa :frowning:

Rozumiem, że po zdefiniowaniu własnych skryptów, żeby działały skrypty wbudowane, wymagany jest restart serwisu i to jest problemem?

Na to wyszło, chociaż wcześniej tego nie zauważyłem

Kolejna rzecz, która mi nie pasuje:
Po każdym restarcie do powiadomień wskakuje powiadomienie o dokumentacji.
Czy można prosić o zrobienie z tym porządku?

Jak można użyć custom components, np.:

Pomimo stosowania się do instrukcji ciągle mam błędy.

bedzie w kolejnej wersji poprawione - odblokujemy też cały do edycji. Jak ktoś usunie cały to będziemy ponownie generować domyślny ale nie będziemy już nadpisywać kart :wave:

Hej @piotrwl - udało Ci się w końcu dodać ten komponent?

EDIT

Działa należało wyczyścić pamięć podręczą przeglądarki.

Skopiowany plik .js do katalogu www, następnie dodany URL w GUI asystenta w zakładce konfiguracja->Dashboardy->zasoby

Zainstalowałem ten moduł. W przeglądarce na PC, w której to robiłem wyświetla się elegancko. Niestety na tabletach w Wall Panel oraz w aplikacji AIS na telefonach wyświetla błąd
Custom element doesn’t exist: multiple-entity-row.
Pewnie związane to jest z tym cache, ale jak go wyczyścić w aplikacji AIS Dom oraz w Wall Panel?

EDIT:
Po restarcie ais na bramce w aplikacji na telefonie karta wyświetla się już prawidłowo.
EDIT 2:
Po restarcie tabletów też już działa prawidłowo.