Przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia

:warning:
Ten opis może być przydatny dla osób, które mają problem z odinstalowaniem aplikacji AIS Serwer i przejściem na pakiety Termux.

Przywracanie ustawień fabrycznych, jest przywracaniem systemu do jego pierwotnego/fabrycznego stanu, poprzez usunięcie wszystkich informacji zapisanych na urządzeniu. W ten sposób skutecznie usuniesz wszystkie dane, ustawienia i aplikacje, które zainstalowałeś na urządzeniu po jego zakupie.

Przywrócenie urządzenia do pierwotnych ustawień producenta robi się zwykle aby rozwiązać poważny problem z urządzeniem, którego nie daje się rozwiązać w inny sposób.

  1. Wyciągnij z bramki wszystkie urządzenia podłączone do USB oraz kartę SD. Podłącz tylko pilot AI-Speaker lub myszkę.
  2. Odłącz bramkę od zasilania. Możesz zostawić zasilacz w gnieździe zasilania i odłączyć zasilanie od tylnej części obudowy.
  3. Po odłączeniu zasilania umieść wykałaczkę lub inny drewniany patyczek w porcie AV z tyłu urządzenia. Jeśli delikatnie przyciśniesz, poczujesz mały przycisk.
  4. Przy wciąż wyłączonym zasilaniu delikatnie naciśnij przycisk, aż poczujesz, że jest wciśnięty - powinieneś też usłyszeć delikatne kliknięcie.

image

  1. Przytrzymując przycisk, podłącz ponownie zasilanie.
  2. Przytrzymaj przycisk, aż pojawi się logo. Odczekaj jeszcze 3 sekundy i zwolnij przycisk.
  3. Powinieneś zobaczyć “Android recovery menu”.

:warning:
Jeśli nie udaje się uruchomić recovery w powyżej opisany sposób to możesz zrobić to z konsoli wpisując taką komendę

su -c "reboot recovery"

Po uruchomieniu urządzenia w trybie recovery, używając pilota USB lub klawiatury przejdź do /podświetl opcję “Wipe data/factory reset” (czyścisz dane / przywrócisz ustawienia fabryczne). Wybierz tą opcję.

image

  1. Wybierz “Yes” jako odpowiedź na pytanie “Wipe all user data” (usuń wszystkie dane użytkownika).

image

  1. Zaczekaj, aż proces się zakończy, a następnie wybierz “Reboot system now” (Zrestartuj urządzenie).
  2. Daj urządzeniu kilka minut na ponowne uruchomienie i ponowną instalację wszystkich aplikacji.

:tipping_hand_woman:
Jeżeli wykonałeś przywracanie ustawień fabrycznych po to żeby odinstalować aplikację AIS Serwer i zainstalować ponownie ze wsparciem dla pakietów Termux, to teraz możesz to zrobić.

5 polubień

Po testowy formacie i odinstalowaniu 3 przestarzałych aplikacji i instalacji termuxa zauważyłem że nie działają polecenia pm2 związane np z restartem usług czy brak możliwości zainstalowania wersji plus

niestety w mojej bramce dev2 nie działa ani przycisk w AV ani konsola
urzadzenie sie restartuje i albo nie daje w reco obrazu albo nie dziala twrp …

Wykonałem to polecenie na bramce “DEV BT” ale po restarcie bramki nie widzę żadnego ekranu (bramkę mam podłączoną do TV przez HDMI). Ja mogę uzyskać obraz w trybie recovery ?
Po odłączeniu i ponownym podłączeniu bramki do zasilania uruchamia się ona poprawnie ale ze starymi danymi bez przywróconych ustawień fabrycznych.