Termostat/stabilny

Z tego co pamiętam, rozwiązanie polegało na zmianach w plikach .py integracji Tuya. Nie ma żadnej gwarancji, że zadziała z tym modelem sterownika Tuya. Na Twoim miejscu kupił bym model z komunikacją po MQTT w Zigbee. Moes czy inne podobne są do kupienia w kilku wykonaniach. Jedne są z Wi-Fi inne Zigbee.


@Cezary.K
A co powiesz o tym:

Nadal chińska chmura Tuya.

Jeśli jakieś urządzenie chcę zintegrować z HA, to zaczynam od wyszukiwania:

Jeśli coś jest po WI-FI to tu:

Podobnie z ZigBee:

Okey @Cezary.K.
Szukam termostatu, który będzie pracował z naszą bramką a jednocześnie może pracować sam gdyby bramka padła. Chodzi mi tutaj o sterowanie napowietrzną pompą ciepła. Nie ważne czy na wyjściu będą styki bez napięciowe do sterowania to nie ma znaczenia bo jak coś to do robię resztę do sterowania. Jeżeli możesz mi coś doradzić z doświadczenia to będę zobowiązany.
pozdr.

Podbijam temat, może przyda się komuś kto ma w swoim sterowniku pieca/pompy protokół OpenTherm.
Jest opracowany adapter jak i brama dla tego sposobu sterowania piecami, pompami itp.


adapter
obraz

brama
obraz

Bramka OpenTherm jest o tyle ciekawa, że pracuje równolegle z fabrycznym sterownikiem.
1 polubienie

Ciekawostka:


obraz

Garść informacji dla posiadaczy uradzeń z protokołem EMS bus:

Używam EMS-ESP od prawie roku. Polecam do podglądu sensorów i zarządzania termostatami.