Tuya czy ktos z forumowiczów potrafi dodać do bramki ais

Czy ktos z obecnych potrafi wprowadzić i zainstalować na bramce ais dom elementy tuya? Chodzi mi o włączniki, żarówki, gniazdka. Dodam ze wszystkie sa orginalne i wykrywane sa w aplikacji tuya jednak nie potrafię ich skonfigurować na ais dom.

Tutaj cudów nie ma :wink: Tylko taki wpis w configuration.yaml i wszystko co masz w apce Tuya powinno pojawić się w AIS :slight_smile:

tuya:
  username: !secret TUYAUSERNAME
  password: !secret TUYAPASSWORD
  country_code: 48

Tylko od razu zaznaczam, że korzystanie z tego grozi poważnymi konsekwencjami ze stabilnością :wink:
Tuya sypie tyloma błędami w logach, że tylko testowo sobie podpiąłem jedną żarówkę RGB i video domofon który na razie i tak nie jest obsługiwany przez HA. Żarówka generalnie działa ale z przestojami związanymi z problemami z dostępem do serwera producenta. Są też duże opóźnienia w sterowaniu.
image

Z żarówką nie ma problemu bo można użyć tuya convert i przeflashować ją na tasmotę i problemy pewnie znikną. Na razie tego jednak nie robiłem.

Ja mam podpiete zarowki Tuya. Mialem podobne problemy co Iron - niestabilne zachowanie, duzo bledow w logach, czesto zarowki byly widoczne w AIS jako ‘niedostepne’.
Przesledzilem ‘wstecz’ historie - bledy w logach byly podobne do tych, ktore swego czasu widzialem podczas podpinania oryginanych urzadzen sonoff (poprzez custom components). Pomyslalem ze powodem moze byc fakt iz HACS wymagal aktualizacji pythona.

Wykonalem pelny reset aplikacji i na razie odpukac - zero problemow. Owszem, czasami mam w logach info typu updating tuya took longer than expected ale zarowki dzialaj stabilnie, nie ma statusu niedostepny :slight_smile:

Tak przy aktualizacji do nowego API też zrobiłem pełen restart. Tragedii nie ma ale tego typu wpisów jest sporo:

2020-04-29 01:02:49 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.light] Updating tuya light took longer than the scheduled update interval 0:00:30
2020-04-29 01:04:01 WARNING (MainThread) [homeassistant.helpers.entity] Update of light.6052054684f3ebcd6bb1 is taking over 10 seconds
2020-04-29 01:04:21 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.light] Updating tuya light took longer than the scheduled update interval 0:00:30

U mnie czasami te wpisy sie pojawiaja ale zarowki dzialaja stabilnie. Taka ciekawostka - od pewnego czasu mam podobne wpisy zwiazane z integracja Samsung SmartTV. I tam jest gorzej, bo wtedy telewizor przestaje odpowiadac na polecenia Jolki.
Stworze osobny watek jak zbiore logi.

Też mam zintegrowaną Tuyę w ten sposób, na szczęście “tylko” zawór do wody - bo faktycznie sypie w logach błędami. Poza tym działa bez opóźnień.

Z integracją samsunga mam podobnie…

Mam problem z ustawieniem tuya na aplikacji.

W pliku Configuration.yaml wpisuje:

tuya:
username: moj login
password: moje haslo
country_code: 48

Wyskakuje mi po sprawdzeniu konfiguracji to:

Component error: password - Integration ‘password’ not found.
Component error: username - Integration ‘username’ not found.
Invalid config for [tuya]: required key not provided @ data[‘tuya’][‘country_code’]. Got None
required key not provided @ data[‘tuya’][‘password’]. Got None
required key not provided @ data[‘tuya’][‘username’]. Got None. (See ?, line ?).
Component error: country_code - Integration ‘country_code’ not found.

W powiadomieniu otrzymuje to:
Invalid config
The following integrations and platforms could not be set up:

tuya
password
username
country_code
Please check your config.

Nie wiem gdzie popelniam błąd. Pomoże ktoś? l

Masz spacje przed username, password oraz country_code?

Nie bardzo rozumiem. Moge prosić o konkretny wzor jak ma to wyglądać. Swoje ustawienia wyslalem. Tak mam je ustawione

Nie umiem zrobic wciec na forum, wiadace spacje sa ignorowane :slight_smile: Chodzi o to ze slowa kluczowe username, password, country_code powinny byc poprzedzone spacjami.
Czyli lopatologicznie - jesli litera u ze slowa username bedzie dokladnie pod litera t (ze slowa tuya) to HA sie gubi. Analogicznie z literami p (password) oraz c (country_code). Wazne - wciecia musza byc zrobione za pomoca spacji a nie tabulatorow.

Wizualnie powinno to wygladac mniej-wiecej tak:

image

Ma być tak jak podałem w przykładzie czyli:

WRAZ ZE SPACJAMI przed username: dwie spacje itd… . Tutaj wcięcia są bardzo ważne.

tuya:
  username: !secret TUYAUSERNAME
  password: !secret TUYAPASSWORD
  country_code: 48

Badzio:
Nie umiem zrobic wciec na forum, wiadace spacje sa ignorowane

Użyj: image na pasku żeby były wcięcia, spacje niezbędne przy wstawianiu KODU.

O, dzieki za hinta :slight_smile:

co musibyć uruchomione żeby tuya działa ?
Wpisałem i mam komunikat:
The following integrations and platforms could not be set up:

  • tuya
  • password
  • country_code
  • username

Please check your config.

Wpis w configuraiton.yaml musi wygladac dokladnie tak jak ponizej. Wciecia za pomoca spacji sa mega wazne.

tuya:
  username: !secret TUYAUSERNAME
  password: !secret TUYAPASSWORD
  country_code: 48

Jesli masz wersje beta AIS to Tuya mozna tez dodac za pomoca zwyklej integracji, nie trzeba edytowac pliku yaml (mam nadzieje ze w kolejnej wersji stabilnej AIS ten feature tez sie pojawi :slight_smile: )

jest lepiej
The following integrations and platforms could not be set up:

Please check your config.

Jeśli inna aplikacja to do zmiany:

super właśnie tego brakowało doczytałem tylko że jest opcjonalne. :slight_smile: tylko nie pokazuje mi się żadne nowe urządzenia a mam jedno podłączone i się nie pojawia. Błąd się już nie pojawia.

Gdzie to sprawdzasz? Sprawdz czy pojawilo Ci sie urzadzenie w zakladce encje.

Sprawdzałem w urządzeniach bo tak zakładałem że się pojawi. Ale pojawiło się na ekranie głównym :slight_smile: . Jest pierwszy podłączony mój włącznik (ściemniacz) .

W urządzeniach pojawiają urządzenia z oprogramowaniem AIS.