Tts.ais_tts_local_say problem z autoplay

Mam taki problem, może ktoś zna rozwiązanie?

Głośnik podłączony bezpośrednio do bramki:

  • włączam radio internetowe - gra wszystko ok
  • pauzuję to rado - jest cisza wszystko ok
  • uruchamia się automatyzacja, która z pomocą tts.ais_tts_local_say informuje mnie że np. “furtka się otwiera” - wszystko ok
  • samoczynnie włącza się radio - tu nie jest ok, bo nie chcę żeby radio grało…

I tu pytanie jak sobie poradzić z automatycznie włączającym się radiem po wywołaniu tts.ais_tts_local_say?
Ma ktoś jakiś pomysł?

Pokaż swoją automatyzację.
U mnie też problem nie występuje.

To nie problem z automatyzacją bo wystarczy, że wywołam usługę tts.ais_tts_local_say z narzędzi deweloperskich i efekt jest dokładnie taki sam - przynajmniej u mnie…

Ale to jest “expected”, większość użytkowników właśnie tego oczekuje, że po odtworzeniu komunikatu audio wróci do poprzedniego stream’u. Jeśli Twój przypadek z furtką ma działać inaczej to dodaj odpowiednią automatyzację zatrzymującą player na bramce AIS.

dodaj do automatyzacji przed wywołaniem tts zatrzymanie playera: media_player.media_stop lub media_player.media_pause

Moim zdaniem player powinien przejść do stanu z przed wykonania usługi, bo teraz każde jej wywołanie włącza u mnie radio co nie jest oczekiwane. Ale ok jeśli to jest zamierzona funcjonalność to przyjmuję do wiadomości. Ja jednak wolę mieć kontrolę nad tym co się dzieje na bramce - jak chcę żeby coś się robiło automatycznie to piszę automatyzację :wink: Dzięki za info.

1 polubienie

Uważam, że masz rację jeśli coś było spauzowane to taki stan powinien być utrzymany.

To już na zakończenie - jeśli ktoś nie chce takich “oczekiwanych udogodnień” w przypadku jak przedstawiłem powyżej polecam zamiast tts.ais_tts_local_say użyć ais_ai_service.say_it, i tutaj wszystko działa oldschoolowo :wink:

2 polubienia

Przepraszam, źle zrozumiałem. Jeśli pauzujesz przed tts to faktycznie wg mnie jest to babol do naprawienia.