Zmiana hasła lub usuniecie niewidocznego użytkownia

Po aktualizacji AiS do najnowszej wersji Asia użytkownicy stali się niewidoczni. Za radą traviza odzyskałem do nich dostęp logując się na ich konta.

Mam problem z jednym użytkownikiem do którego nie pamiętam hasła.

Jak zresetować hasło dla takiego niewidocznego użytkownika? ewentualnie jak go usunąć żebym mógł utworzyć go od nowa.
Oczywiście mam login i hasło administratora.

Użytkownicy nie znikają po aktualizacji - nigdy czegoś takiego od kilku lat nie widzieliśmy.
To byłby poważny błąd w HA o którym raczej było by głośno (to już pewnie będzie z milion instancji na świecie).

Napisz dokładnie co zrobiłeś krok po kroku?

Backup HA to kopia wszystkich plików które są w folderze ~/AIS.
Tam jest ukryty folder ~/AIS/.storage w którym HA przechowuje konfigurację
w pliku ~/AIS/.storage/person są dane użytkowników

Pokaż co masz w pliku ~/AIS/.storage/person z tym co masz w kopii zapasowej może to coś nam powie.

PS
trzeba zrozumieć też, że po przywróceniu z kopii zapasowej należy wykonać restart HA, żeby zaczytać konfigurację przywrócona z kopii - może to tu jest problem.

Droga Jolu,

Nie napisałem ze użytkownik zniknął tylko że jest niewidoczny w AiS po przywróceniu kopi zapasowej. (restart oczywiście robiłem). Przypadek raczej nie jest odosobniony ponieważ traviz miał tak samo co załączyłem w poprzednim poście.
Poniżej masz wycinek z aktualnego pliku person. Widać na nim użytkownika niewidocznego w AiS.

W AiS natomiast nie jest widoczny.

Jak próbuję go dodać to AiS to dostaję komunikat że taki już istnieje.

Powiedz mi Jolu czy wiedząc już ( dziękują za info) gdzie są zapisani użytkownicy mogę takiego niewidocznego użytkownika usunąć z pliku i utworzyć go sobie ponownie w AiS z nowym hasłem, czy też takie działanie grodzi wywaleniem na na “plecy” systemu? Ewentualnie podpowiedz jak usunąć lub zrestartować hasło dla takiego użytkownika?

Przy okazji składam waszej wspaniałej ekipie życzenia zdrowych, spokojnych i pełnych prezentów świąt Bożego Narodzenia.