AIS + komponent niestandardowy HACS

Pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników i posiadaczy HACS. Biję się z myślami czy ryzykować i zainstalować ten dodatek czy jest to faktycznie zbyt niebezpieczne dla konfiguracji bramki. Wiem że nie jest zalecana instalacja a chętni którzy się zdecydują, tracą support od AIS. Niestety rzeczy które siedzą mi w głowie nie jestem w stanie zrobić ze standardowych kart dlatego rozważam takie ryzyko jak instalacja:)

Jakby to wyglądało w praktyce gdybym chciał tylko stworzyć swoje karty (o dowolnych ikonach i rozmiarach) bez bardziej skomplikowanych konfiguracji i modyfikacji?
Czy jakbym zaryzykował i faktycznie coś “zepsuł” to wystarczy odinstalować dodatek HACS czy nie jest to takie proste naprawić potencjalne szkody?

Jeżeli masz na myśli card-moda to możesz go zainstalować ręcznie inne customowe dodatki zresztą także.

Powiesz mi coś więcej? Nie wiem jakim cudem coś takiego mi umknęło :thinking: może temu że HA to nieskończona kopalnia wiedzy w której ciągle błądzę :sweat_smile:

Ale ten mod pochodzi z HACS

HACS to taki sklep z aplikacjami. Większość z nich możesz dodać ręcznie. Wiesz jak kopiować pliki na bramkę?

Korzystam z WinSCP do tego

No to bajecznie.

Tu skopiuj sobie card-moda pobranego z githuba.

W dashboards naciskasz trzy kropki w prawym górnym rogu wybierasz zasoby i dodajesz zasób.

Wychodzisz i masz card-moda. Masz tu przykład poniżej że działa.

Dzięki!
Od jutra działamy :grin:

Podobnie jak Ty @boskikak miałem długi czas obawy co do instalowania HACS ale obecnie nie wyobrażam sobie mojego HA bez tego komponentu. Wielkich zagrożeń nie widzę, a co do supportu to w chwili obecnej społeczność tego forum daje wieksze wsparcie niż zespół AIS. Samo zainstalowanie HACS daje UI dla zarządzania repozytoriami i aktualizacje z przycisku, a to jest spore ułatwienie przy utrzymaniu tych komponentów i śledzeniu zmian.

1 polubienie

A jest jakaś różnica między wgrywaniem bezpośrednio plików niestandardowych na bramke tak jak podpowiedział mi @jszkiela, a między tym jak zainstaluje HACS i będę sobię pobierał te komponenty które mnie interesują? Bo docelowo chyba wychodzi na to samo czy się mylę?

Tak będzie taki sam efekt. Tylko właśnie gorzej utrzymywać/aktualizować każdy komponent z osobna. Moim zdaniem lepiej mieć HACS, który ułatwia serwis niż go nie mieć. Ryzyko jest tylko w przypadku niesprawdzonych nowości lub nieutrzymywanych repozytoriach/dodatkach gdzie zachodzą zmiany w HA a tworca/autorzy dodatku nie idą za nimi. Jeśli w miarę śledzisz rozwój projektów i samego HA, to można informacje o problemach wyłapać. Osobiście dodatkowo mam testową instancję HA i na niej najpierw robię próby, aktualizacje samego HA i zapoznanie z nowościami. System, który pracuje w domu uaktualniam zawsze sporo później.

4 polubienia