Harmonogram pracy głowic

Witam wszystkich!

Poszukuję odpowiedzi na temat ustawienia pracy głowic na Z2M. Aktualnie jest automatycznie nadany przez głowicę i nie umiem tego zmienić z pozycji AIS. Dostałem podpowiedź, że mogę to zmienić przez scheduler-component za pomocą HACS natomiast problemem jest to, że próbuję ogarnąć HACS według instrukcji. W menadżerze wyskakuje mi folder custome_components natomiast w integracjach nadal nie znajduję HACS, który będę również potrzebował do dodania podglądu produkcji instalacji fotowoltaicznej. Z góry dziękuję za pomoc

Nie potrzebujesz HACS żeby zainstalować ten dodatek. Zakładam że używasz do AiS jakiegoś managera plików.

  1. Pobierz dodatek z Release v3.2.6 · nielsfaber/scheduler-component · GitHub
  2. Rozpakuj.
  3. Folder scheduler (oczywiście z zawartością) który jest w \scheduler-component-main\custom_components skopiuj na bramkę do katalogu custom_components.
    Czyli będziesz miał coś takiego:

obraz

  1. Restart AiS
    Teraz w Konfiguracja-> Urządzenia i usługi HA-> integracje będziesz miał możliwość dodania:

obraz

  1. Trzeba jeszcze zainstalować kartę. W tym celu pobierz ją z: Releases · nielsfaber/scheduler-card · GitHub

  2. Skupiuj ją do

obraz

W Pulpity nawigacyjne-> Resouces zrób wpis:

obraz

I teraz możesz sobie konfigurować harmonogramy.

obraz

Używam dodatku ponad dwa tygodnie. nie zauważyłem żadnych problemów.

2 polubienia

Dziękuję bardzo za wylewną odpowiedź. Niestety rozpakowuję w folderze, wyłączam i włączam całe AIS i niestety nie odnajduje mi :frowning: Tak więc nie mogę iść dalej jak pkt 3. :frowning:

Po co dwa razy folder scheduler? Przypuszczam że tu jest błąd.

Usunąłem już folder, ale niestety bez rezultatu. Jako menadżer plików używam ten AIScommander
następnie paczkę dodaje wypakowuję pobraną paczkę i wklejam całość do AIS>custom_components > restartuję bramkę i cisza :frowning: podobnie miałem z HACS

Cytat

@mateusz00023 - Czy oprócz AIS masz gdzieś postawionego czystego HA wraz z HACS?

Nie używam AIS Commander tylko WinSCP. W ten sposób instalowałem juz kilka custom components na dwóch bramkach i nigdy nie było problemu. Jedno co mi przychodzi do głowy to uprawnienia do folderu. Zobacz czy masz przynajmniej takie.

obraz

Nie, posiadam jedynie AIS.