Ręczne dodawanie integracji

Podpowiedzcie proszę jak się dodaje taką niestandardową integrację do AiS?

Jak wolisz bez konsoli to zrób dostęp przez ftp i utwórz w ścieżce: /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS folder custom_components,
następnie w niego wrzuć folder zadnego_ale z tego linku co podałeś.
Restart bramki i gotowe.

Z bramką łączę się przez Winscp. To co pisałeś już zrobiłem wcześniej.

obraz

Po twoim poście i przeczytaniu dokumentacji Bramka: Własny komponent w Asystencie domowym

Dodałem jeszcze wpis do configurations.yaml “zadnego_ale:”

Ale po restarcie bramki nadal nie widzę integracji.

Widzę jedną różnicę względem dokumentacji dodawania integracji.
Jest tam opisane żeby dodać w custom_components/zadnego_ale plik init.py. W integracji Bienia jest już podobny “init.py” i teraz nie wiem czy dodać taki ale bez podkreślników, zmienić mu nazwę edytować o wpisy z instrukcji? Poradźcie jak żyć :rofl:

obraz

Chyba bez instalacji HACS nie pójdzie, jest tam jako niestandardowe repozytorium.

To nie jest już potrzebne bo teraz w HA dodatki z custom_components dodaje się z GUI (takie da wymagania) po skopiowaniu katalogu zadnego_ale do custom_components należy wykonać restart HA, potem zgodnie z dokumentacją dodatku:
To add this to the Home Assistant go to Configuration >> Integrations >> Add integration >> Żadnego Ale
Sprawdzone przed chwilą, działa na HA.

Dzięki wszystkim za pomoc. Tak sobie to też wyobrażałem. Z nieznanych mi powodów po pierwszym restarcie bramki nie było widać integracji. macek upewniłeś mnie że dobrze kombinuję więc zrestartowałem ponownie bramkę i jest już dostępna.

obraz

Uściślając dla chętnych:

  • kopiojemy katalog zadnego_ale do katalogu custom_components

  • w konsoli bramki komenda pm2 restart ais
  • dodajemy integrację przez GUI wybierając z listy i gotowe
2 polubienia

No i dopadł mnie kolejny problem.
Robię wszystko zgodnie z Waszymi instrukcjami i do momentu gdy chcę dodać ww integracje przez GUI jest ok, jednak podczas jej instalowania dostaję komunikat: Błąd: nie można wczytać interfejsu konfiguracji.

Ktoś podpowie, co tym razem robię źle?

  1. Katalog skopiowany?
  2. Restart AIS wykonany?

Tak, integracja pojawia się w GUI więc wydaje się ok. Błąd pojawia się podczas jej instalowania. Może brakuje mi jakiegoś pliku?

Ja ma taki komunikat przy próbie ręcznej instalacji integracji z Opensprinkler. Najpierw długo “proszę czekać trwa instalowanie integracji…” a następnie “Błąd: nie można wczytać interfejsu konfiguracji.”
Kolega instalował tą integrację na czystym HA i nie miał żadnych problemów więc może to jakiś problem z AiS? Niestety w logach nic nie widać.

@jszkiela @Zaku jaka bramka i jaka wersja systemu?

DEV 1
AIS HA 2021.4.7
Android 2.8.6
Linux 21.04.08

U mnie dokładnie to samo.

Bramką dev3, wersja Franek, najbardziej aktualna.

Sprawdźcie proszę czy instaluję Wam się integracja Kalendarz od Google. U mnie na Franku bez powodzenia, na Ewie bez problemu. Może jakieś chwilowe problemy.

Powodzenia :slightly_smiling_face:

Dzisiaj instalowałem kalendarz. Działa bez zarzutu.

1 polubienie

Dzisiaj próbowałem zainstalować integrace onvif i znowu ten sam problem:

I tak bez końca.

Niestety nadal problem. Przy instalacji brakujących pakietów otrzymuję następujący błąd:

A instalacją integracji nadal trwa bez końca.

Ja dziś również instalowałem i bez problemu poszło…