Ręczne dodawanie integracji

Dahua

Czyżby kamera z domofonu? Jakieś encje są dostępne?

Tak, masz rację - jest błąd ale integrację ONVIF już zainstalujesz. Wcześniej koniecznie zrób pm2 restart ais a potem spróbuj ponownie z instalacją integracji

1 polubienie

Coś tam jest… ale detekcji ruchu nie ogarnąłem z braku czasu. Nie wiem nawet czy ten model ją obsługuje.

Z ciekawostek - dodałem domofon przez Onvif ale integracja Asus WRT Merlin również dodała jego encje (o tym nie wiedziałem).

Instalacja działa. Dzięki za pomoc.

1 polubienie

Zaktualizowałem oprogramowanie bramki do najnowszego stabilnego wydania (Greta) i zachciało się zaktualizować integrację ZadnegoAle (custom_components).
Niestety podmiana katalogu na najnowsze pliki wersji 0.3.3 skutkują brakiem encji dla tej integracji i pojawił się błąd w logach HA:

Logger: libav.h264
Source: components/stream/worker.py:129
First occurred: 11:07:53 (184 occurrences)
Last logged: 11:07:55

non-existing PPS 0 referenced
decode_slice_header error
no frame!

Czy może ktoś wie w czym problem?

Edit:
Obniżyłem wersję do 0.3.2 i jest OK

Asystent domowy w wersji Leon i taki kwiatek… integracja “Żadnego Ale” dodana z HACS.

Czy ktoś zna powód dla którego w integracji z HACS “Żadnego ale”, encje mam w języku anielskim.

W testowym HA są w języku polskim:

Od wersji 0.5.0 są po angielsku (zdaje się zgodnie z wytycznymi dla developerów?), jeśli chcesz mieć polskie encje zainstaluj “na świeżo” 0.3.4 (o ile to nadal możliwe) i potem zaktualizuj.

1 polubienie

Z GUI HACS już tego nie zrobię, najniższa wersja to 0.5.2. Co w takim wypadku? Ręczna instalacja?

Możesz dodać więcej widzialnych wersji w HACS (w ustawieniach integracji HACS)

ale podstawowym problemem może być niekompatybilność starej wersji integracji “Żadnego ale” z bieżącą wersją HA.

1 polubienie

Gdzieś te ustawienia siedzą głębiej.Odinstalowałem integrację, usunąłem repozytorium w HACS. Restart HA, instalacja wersji 0.3.4 i nadal brak polskich nazw encji.

Wypróbowałem również kopiowanie wszystkich plików z katalogu zadnego_ale testowego HA do AIS.

Ponowne uruchomienie serwera HA AIS nic nie zmienia. Dodanie integracji z GUI i nadal encje po angielsku.

Na githubie bieniu pisze że jest International i zmień se Panie sam nazwy encji.

Ciekawe podejscie zważywszy, że integracja dotyczy tylko terenu Polski.

Może 0.3.4 ma już angielskie nazwy? (ale jestem prawie pewien, że to ostatnia z polskimi)
Ale przypuszczam, że po usunięciu integracji nie usunąłeś encji wygenerowanych wcześniej w aktualnej wersji “Żadnego ale”.

Samego HACS’a nigdy nie ma potrzeby odinstalowywać - to jest tylko “sklep” i nie ma on nic do tego jak działają integracje.

Wytyczne dla developerów są takie by integracje były po angielsku, w zamian za to masz dostępne lokalizacje, niestety ta integracja na obecnym etapie nie obsługuje tłumaczeń przyjaznych nazw.
Ruch jest w dobrą stronę - wcale nie jest powiedziane, że zawsze będzie obsługiwana wyłącznie tylko Polska.
Podobne integracje w tym niemiecka i francuska oczywiście są też po angielsku.

Encji nie usuwałem, bo po usunięciu integracji encje znikają z listy.
obraz

Nigdzie nie pisałem, że odinstalowałem HACS.
Usuwałem integrację z repozytorium HACS, po wcześniejszym usunięciu integracji z GUI HA:

Naprawdę aż tak ciężko udostępnić opcję tłumaczenia automatycznie, gdy jest to już w kodzie?