Ais USB Bridge 👷

Nie potrafię kodować. Jak widać chętnych do kodowania naszych popierdułek brak, więc zamiast czekać w otwartej klatce, wyskoczę z niej i włożę najpopularniejsze sprzęty na rynku do USB, ale już nie na bramce. Lub zainstaluję inną aplikację, która tak popularne sterowniki ma na pokładzie.

Myślałem, że zgodnie z opisem aplikacja, zainstalowana na telefonie czy bramce, ma umożliwiać podpinanie ESP pod USB i korzystanie z niej. Bez sterownika to niemożliwe, więc opis wprowadza w błąd.

@Pelicjan - brakuje Ci sterowników dla CH340 na bramce, zgłoś projekt… a może jakoś sobie poradziłeś? Jakie rozwiązanie wybrałeś?

EDIT:

Nadal nie rozumiem… aplikacja Ais USB Bridge ma te sterowniki i nie działają, czy ma i powinny działać?

OK, to wytłumaczę ci to jeszcze raz.

Jeżeli to coś, co robisz, ale zrobić sam niestety nie możesz, jest ci na tyle potrzebne, że jesteś w stanie to opisać jako projekt na forum, zadeklarować jakąś dowolną kwotę, która zapłacisz komuś, kto rozumie te rzeczy i pomoże to zakodować/zrealizować. To jest szansa, że zainteresujesz tym innych, którzy też tego potrzebują, my się włączymy, dołożymy i pomożemy, ostatecznie dojdzie do realizacji tej brakującej i potrzebnej ci funkcjonalności.

Jeżeli nie jesteś w stanie opisać tego problemu/potrzeby i zgłosić jako projekt, to znaczy, że tak naprawdę ta funkcjonalność nie jest ci (i nikomu innemu) potrzebna. Szkoda marnować na nią czasu - bo nikt tego nie potrzebuje.

Postaraj się to, proszę zrozumieć. To chyba dość uczciwe podejście.

Nie chodzi mi o kwestie zakładania projektu dla danej funkcjonalności.

Pytam o techniczny aspekt, czy w obecnej formie aplikacja Ais USB Bridge ma zaimplementowane sterowniki dla CH340? Czy podłączając płytkę np. Wemos d1 mini kablem OTG z zainstalowaną aplikacją Ais USB Bridge na smartfonie z Android, daje możliwość przesyłania danych po TCP?

Pytam, bo odpowiedziałaś:

A w dalszych wyjaśnieniach odpowiadasz, tak jakby ich nie było…
Chyba, że odmiennie rozumiem “przestrzeń użytkownika”.

image

Odgrzebuję stary temat.
Czy jesteście w stanie poprawić aplikację tak aby nie żądała przy starcie pozwolenia na dostęp do urządzenia USB oraz żeby raz skonfigurowana startowała automatycznie po włączeniu zasilania?

obraz

Ja u siebie mam podłączony tuner DVB-T pod USB i problemu z żądaniem pozwolenia z Androida nie udało mi się rozwiązać. Nie jest to wymóg aplikacji ale Androida i sama jej zmiana w tej kwestii jest raczej nie możliwa.

Natomiast automatyczne uruchamianie aplikacji rozwiązałem za pomocą menadżera PM2.
Opis tutaj: