Aplikacja AIS mob - błędy

Jako że aplikacja jest w fazie beta testów to zapewne będą też i błędy :slight_smile:
Ja znalazłem taki, że sensor baterii jest cały czas “discharging” na bramce, podczas gdy w aplikacji jest “true” lub “false”.

Witam serdecznie wszystkich po raz pierwszy! Od niedawna stawiam pierwsze kroki w świecie AI-Speakera (oraz Home Assistanta). Dopiero poznaję możliwości systemu, więc proszę o wyrozumiałość…

Otóż na telefonie z powodzeniem zainstalowałem aplikację „AIS mob”, ale nie jestem w stanie wejść w konfigurację Zigbee2Mqtt (404: Not Found), niezależnie czy jestem w sieci lokalnej czy poza nią — poprzez tunel. Wszystko inne zdaje się funkcjonować prawidłowo. W zainstalowanej na tablecie aplikacji „AIS dom”, jak również przez przeglądarkę www, nie mam tego problemu, wszystko działa i wszędzie mam dostęp.

Dodam, iż posiadam bramkę Dev3 z Leonem na pokładzie. Czy może ktoś spotkał się z podobnym problem?

Pozdrawiam,
Maciek

Witam na forum.
Też napotkałem ten problem, miałem go zgłosić, ale jakoś wyleciało mi to z głowy.
Możesz używać aplikacji ‘AIS dom’, w niej działa zakładka konfiguracji zigbee2mqtt. Natomiast używanie tej konfiguracji przez aplikację i tak nie jest zbyt przyjemnym zajęciem, więc może nie ma o co walczyć.

1 polubienie

Potwierdzam, mam taki sam “problem”. Może mało istotny skoro, nie zwróciłem na niego uwagi :face_with_monocle:.
@Ciutnik - witamy :wave:

1 polubienie

No tak, to prawda, ale wolałem się upewnić, że mimo daleko idącej ostrożności czegoś nie schrzaniłem podczas intensywnych eksperymentów :wink:
Dzięki za uspokojenie mnie :+1:

1 polubienie