Powiększenie aplikacji APK

Kilkukrotnie próbowałem przekonać się do aplikacji Ai-Speaker Mob (czy tam podstawowej HA), ale względem poprzedniej aplikacji AIS dom (tablet) brakuje mi jednej opcji, a mianowicie funkcji eksperymentalnej: “powiększenie aplikacji”.

Akurat na tablecie zmiana skali przynosi efekty i mieści się zwyczajniej więcej karty na widokach.

Czy da się jakoś tą funkcję “wstawić” do aplikacji Ai-Speaker mob?

Z tego co kojarzę to masz tablet na Androidzie więc dalej korzystaj z AIS dom, czyli dedykowanej aplikacji do tabletów od AI-Speaker.
AIS mob dedykowana jest to telefonów i z informacji od zespołu AIS wynika, że ona praktycznie nie będzie się różnic od aplikacji HA.
Czyli trzeba to czytać tak że zespół AI-Speaker skupia się na rozwoju aplikacji na tablety AIS dom i tu idzie większość mocy produkcyjnych.
Tak na marginesie, moim skromnym zdaniem uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie bo aplikacja HA jest bardzo mocno rozwinięta i szkoda czasu oraz energii na dublowanie.

Plany - wyjaśnienie

AIS dom, czyli nasza główna aplikacja mobilna zmieni swoje przeznaczenie z ogólnego na bardziej specyficzne i do końca roku zostanie aplikacją dedykowaną na tablet. Ostatnie zmiany, które dodaliśmy do aplikacji (obsługa SIP-a i RTSP) spowodowały spory przyrost kodu tej aplikacji - aplikacja ma już powyżej 100 MB. Sporo funkcjonalności jest typowo tabletowych (wideodomofon, gesty, przekierowanie audio i sterowanie audio).

Naszą aplikacją mobilną zostanie fork (rozgałęzienie kodu) mobilnej aplikacji HA, w ten sposób dodamy też aplikację dla iOS.

Na początku aplikacje mobilne AIS będą się różniły od aplikacji mobilnych HA:

  • domyślnie polska wersja językowa,
  • kolory,
  • logo,
  • darmowy tunel,
  • nielimitowane powiadomienia.

Poza tym wszytko to będzie 100% jak w HA.

Co w ten sposób osiągniemy:

  1. wprowadzimy dedykowaną aplikację na panel sterowania (tablet),
  2. wprowadzimy dedykowaną aplikację mobilną Android,
  3. wprowadzimy aplikacje dla Apple,
  4. łatwiej nam będzie nadążyć za rozwojem funkcjonalności w aplikacjach mobilnych tworzonych przez programistów wolontariuszy dostarczających kody do projektu HA - te kody będą też automatycznie dostarczali je też do AIS.

Tak, korzystam z AIS dom, ale ta wersja nie ma poprawionego błędu z przesuwaniem sie widoków przy karcie slider-button-card, a dwa apka mobilna wygląda ciut lepiej ze względu na brak dolnej belki i jakkolwiek dziwnie to zabrzmi to jest też bardziej pełnoekranowa :slight_smile:

2 polubienia

chyba nie bardzo coś zrozumiałeś …
Przewijanie palcem widoków jest zaimplementowany w naszej aplikacji webowej a nie w aplikacjach natywnych.

Nie ważne w jakiej “ramce” uruchomisz aplikacje webową “Asystent domowy” przewijanie będzie działało.

Czyli możesz uruchomić aplikację webową w dowolnej przeglądarce na urządzeniu z dotykowym ekranem i przewijać widoki.

Nawet na desktopie możesz sobie przewijać widoki w przeglądarce

Żeby było jasne to potwierdzam, iż wersje przeglądarkowe (mam pc/windows z dotykowym ekranem) tam jest wszystko ok. - widoki się przesuwają, ale nie w momencie używania slidera, jak to właśnie się działo w apce mobilnej.

Aplikacja na tablecie z Androidem AIS DOM przy slide’owaniu po karcie slider-button-card przesuwała mi jednocześnie widok, w nowej aplikacji Mob przesuwanie slidera na tej samej karcie nie powodowało zmiany widoku, czyli tak jak to powinno być.

Ale z tym sobie jakoś poradziłem i z całą chęcią zmienił apkę na tablecie na tą mobilną, bo domyślna wielkość interfejsu mi nie pasuje, a opcja zmiany skali była bardzo przydatna.

1 polubienie


Na zdjęciu po lewej domyślny wygląd dashboardu z aplikacji mobilnej, po prawej z AIS DOM, gdzie mam ustawione skalowanie 150% (które co ciekawe po mniejsza dashboard), ustawienia na standardowe 100% powoduje wyświetlanie z podobnym rozmiarze co apka mobilna.

Oba screeny z tego samego urządzenia, jedynie różne aplikacje.

1 polubienie