Aplikacja ais dom na tablecie - błąd

Witam zainstalowałem aplikacje na starszym tablecie (android 5.1.1) i przy pierwszym uruchomieniu wyskoczył komunikat “Niestety aplikacja AIS została zatrzymana”,gdzie szukać problemu ?

Na próbę zainstalowałem Arielke i ona się łączy do bramki .

Przez www wyświetla się tylko tło strony.

Oczywiście na telefonach aplikacja działa bezbłędnie więc obstawiam tablet,jakieś pomysły podpowiedzi ?

Na starych tabletach używam Mozilli aby korzystać z AIS. No chyba że programiści stworzą jakąś wersję light tylko do sterowania dotykowego bez bajerów pod stare Androidy :slight_smile:

Dziękuję ! ,pomogło przynajmniej przez ww mam dostęp :wink:

1 polubienie

Ta aplikacja dostępna na Google Play to głównie mikrofon (do komend) i webview (do wyświetlania aplikacji).
Webview to kontrolka Androida która wyświetla aplikacje html w ramce (silnik przeglądarki internetowej).
Na starym tablecie webview może być bardzo stare i aplikacja (która jest w nowoczesnej technologii webowej) może nie działać.

Można próbować doinstalować webview z Google Play:

albo zainstalować przeglądarkę Chrome i wybrać ją w ustawieniach jako silnik webview na tablecie:
image

image

Kilka miesięcy temu, coś takiego zrobiliśmy na tablecie Nexus 7 z 2012 roku z Androidem 5.x i działało, może nawet płynniej niż na tanim tablecie z Chin który kupiliśmy w tym roku za 300 zł :wink:

Google Play wymaga żeby aplikacje były optymalizowane pod nowsze „target API”, czyli API optymalne dla danej wersji Androida, dystrybucja aplikacji przez Google Play obsługującej stare wersja Androida niestety czasami nie jest możliwa.

PS
możliwe, że nie da się na tablecie zmienić implementacje webview, ale to już kwestia frameworka który jest na tablecie… inna historia

Powodzenia

Przymierzam się do zakupu ekranu tupu tablet, dla obsługi aplikacji AIS i wideodomofonu w Android.
Jakie minimalne wymagania sprzętowe takowe urządzenie powinno mieć? Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Nie chciał bym przesadzić z ceną sprzętu wiszącego w korytarzu dla konkretnych dwóch celów…
Wolał bym dopłacić do wielkości ekranu, nie koniecznie do pojemności baterii.

Ja mam Androida 6.0, probowalem korzystac zarowno z apki natywnej jak i z przegladarki. Moj cel - tablet w kuchni jako ‘centrum sterowania’ - oswietlenie, podglad z kamer etc.
Wniosek - w takim celu najlepiej zakupic osobny dotykowy wyswietlacz HDMI i podpiac go bezposrednio do bramki. Jest to chyba jedyna gwarancja stabilnego dzialania.

Moje doswiadczenia z uzywaniem tabletu jako panelu sterujacego

  1. Przez pierwsze kilka godzin po wlaczeniu wszystko dziala jak nalezy
  2. Po pewnym czasie (losowo, czasem po 2h, czasem po 5h) aplikacja zaczyna wariowac tzn
  • przelaczniki do swiatel nie wyswietlaja aktualnego statusu, ich przelaczenie nie zmienia stanu swiatel
  • karta z widokiem z kamer - przestaje funkcjonowac, w miejscu obrazu wyswietlaja sie szare prostokaty
  • nawet prosta kontrolka wyswietlajaca (jako odznaka/badge) aktualny czas (odczyt sensor.time) sie ‘zatrzymuje’

Pomaga albo przelaczenie sie na inny element w menu (ale nie w ramach istniejacego pulpitu - tzn musze otworzyc inny pulpit albo np galerie) lub odswiezenie strony (w przegladarce). Oczywiscie po kilku godzinach problem sie znow powtarza.

Problem wystepuje zarowno w przypadki apki natywnej jak i przegladarki. Chrome na Windows nie stwarza takich problemow, iOS nie mam wiec sie nie wypowiem.

1 polubienie

Dzięki za informację, tego się obawiałem… Ciekawe jak jest z nowszym Androidem.

Rozumiem, że powyższe wskazówki od jolka nie pomogły?

Zgadza sie. Podlinkowany opis byl natomiast pomocny, zeby w ogole odpalic apke AIS na tablecie.

Wlasnie zauwazylem jedna rzecz - aplikacja na Androidzie 6.0 nie jest widoczna w integracjach. Na dwoch innych urzadzeniach z Androidem 7 nie ma problemu - sa widoczne w integacjach, moge wysylac notyfikacje.
Na Android 6 integracji brak. Probowlem wylogowac i zalogowac sie jeszcze raz. Probowalem tez odinstalowac aplikacje na tablecie i zainstalowac jeszcze raz - bez skutku.
Wersja aplikacji to 1.1.9 Notify (najnowsza ze sklepu Play)

Ktos/cos?

Ciekawe czy możliwa jest współpraca poniższego modułu z bramką (sterowniki)?


Lubię tworzyć coś z niczego, no prawie z niczego.

Tylko po co ? Sterownik 60zł + ekran w zależności od wielkości kilka stów. To już taniej wyjdzie zakup tableta i bezproblemowo…

Osobiście próbowałem z ekranem dotykowym ELO 1002L POS E138394 i Jolka nie obsługiwała dotyku - brak sterownika.

Właśnie, czy bezproblemowo? Nie mam konkretnej informacji czy bezproblemowo w dłuższym czasie. Z moich doświadczeń - pozostawiona strona z AIS dom, na przeglądarce w laptopie, ma po paru godzinach objawy jakie powyżej opisał badzio. Więc nie do końca przekonuje mnie tablet. Chyba, że wyprowadzisz nas z błędu i podasz jak takie rozwiązanie zachowuje się na co dzień i jaką specyfikację masz u siebie?
Chyba ponownie będę musiał zakupić sprzęt do własnych testów.

Ekran możliwy do wyjęcia z zapasów strychowych. Jak pisałem coś z niczego. Nie wyrzucaj - naprawiaj, wykorzystaj. Satysfakcja, jak zadziała.

P.S. wszyscy tutaj cenimy Twoje zdanie…

Może zespół AIS pomoże, sterowniki trzeba by skompilować:
http://support.elotouch.com/Forms/linux/

Opisałem kwestę wykorzystania starego tableta na forum.

Też odgrzebany ze strychu :wink: PRESTIGIO MULTIPAD 7.0 ULTRA DUO
Kwestia zainstalowania ręcznie Chrome i ustawienia generowania mowy. U mnie to działa - Jolka co godzinę mówi godzinę, date, temp. i czystość powietrza i inne po polsku na tablecie. Sam tablet to archaik i wolno działa ale działa :slight_smile: Oczywiście kwestie usypiania itp… wyłączone jedynie wygaszanie ekranu żeby się nie wypalał.
Nawet po aktualizacji Jolki tablet dalej funkcjonuje.

https://allegro.pl/oferta/tablet-prestigio-multipad-7-0-ultra-duo-9381819696

Forum na tyle urosło, że już niektóre rzeczy umykają. Dzięki.

No coz, ja niestety mam zle doswiadczenia z tabletem. Ale sprobuje “wymusic” regularna reakcje Jolki, moze kluczem do sukcesu jest to, ze u Ciebie Jolka regularnie wykonuje akcje, typu informowanie o aktualnej godzinie temperaturze etc :slight_smile:

Raczej bardziej usypianie się tableta, wyłączanie wifi żeby oszczędzać baterię itp… ja mam cały czas na zasilaczu i tylko wygaszanie ekranu reszta wyłączona.
Kwestia rozłączania połączenia WiFi - sprawdź zasięg wifi.

Wszystko mam wg zalecen - brak usypiania wifi, non-stop na zasilaczu, brak wygaszania / blokady ekranu. Stawiak ze Android sam z siebie usypia aplikacje i to jest zrodlem problemu. Dziwi mnie ze Tobie na Android 4 aplikacja dziala caly czas i system jej nie usypia.
A to jeszcze zapytam - dzialaja Ci integracja MobileApp na Androidzie 4? U mnie urzadzenia z Android 7 ladnie sie integruja, widze ich encje w Jolce, moge np wyslac notyfikacje za pomoca ais_ai_service.mob_notify. W przypadku tabletu z Android 6 tak nie ma - i nie wiem, czy to u mnie cos sie popsulo, czy tez kwestia starszej wersji Androida.

Cześć, czy jest jakiś sposób aby w aplikacji ais na tablety przełączyć dashboard z “A” na " B" jakimś poleceniem w automatyzacji??