Tablet na ścianę

Witam.
Kto używa tabletu na ścianie z Jolka?
Chodzi głównie o nasłuchowanie komend oraz podgląd na czujniki itd. znalazłem takie cudo. Tanie i chyba spełni wymagania. Co sądzicie ? :slightly_smiling_face:

Ja używam tablet Lenovo 10 cali. Jeżeli chodzi o podgląd to wszystko wygląda super. Niestety samo nasłuchiwanie to tragedia i mam je wyłączone. Gdyż przy włączonym nasłuchu aplikacja się zawiesza w nocy. Do tego bardzo źle nasłuchuje wyrażenie aktywujące, a jak już się aktywuje to potrafi przestać rejestrować polecenie w połowie zdania. Niestety nie wiem czy przyczyną tych problemów jest sprzęt, echo w salonie, czy sama aplikacja. Dodam że komendy głosowe z zegarka czyta super.

Jaki android tam masz ? Zastanawiam się jeszcze nad Huawei ale nie ma sklepu Play tam.

Android 6.0 Lenovo TB3 X70L

Muszę poszukać.
Może zacinanie aplikacji spowodowane jest android 6. Musiał by support się wypowiedzieć o kompatybilności do android.

To akurat w niczym nie przeszkadza, wręcz może pomóc :wink: Usługi Play nie są nam do niczego potrzebne, a w przypadku tabletu z ograniczonymi zasobami sprzętowymi, “zabijają” je - powodują, że aktualizują w kółko coś, czego się nie da zaktualizować, bo nie wspierają starszego API.

Ważne jest, żeby zainstalować na sprzęcie to, co udostępniamy na naszej stronie OTA: www.ai-speaker.com/ota

search, TTS, browser

Jak będziesz w stanie zainstalować te 3 rzeczy, to nasza aplikacja zadziała Ci na każdym Androidzie.

Podpisujemy się pod tym- nasłuchiwanie mamy w opcjach eksperymentalnych i na tą chwilę nic nie zapowiada, żeby to się zmieniło. Producent, który dostarcza to rozwiązanie, jest zainteresowany współpracą tylko z producentami, którzy dostarczają urządzenia dla milionów użytkowników, a my w tym gronie jeszcze nie jesteśmy :wink: dlatego nasza propozycja wytrenowania naszego hot-worda działającego całkowicie offline nie jest niestety dla nich biznesem, że się tak wyrażę :wink:

Jeżeli tylko będzie opcja na coś, co działa lepiej, to na pewno temat podejmiemy. W tej chwili jest kilka firm-gigantów, które teoretycznie potrafią nasłuchiwać hot-worda lokalnie, przy czym często okazuje się, że analizują to online, ale mają też sztaby prawników, które potrafią to “wytłumaczyć”, że robią to dla dobra użytkowników każdemu, kto się upomni (tak jak np. ta wredna Unia Europejska :wink: )

Dodatkowo dochodzi temat far field/ near field - nigdy nie uda się na tablecie/telefonie umieszczonym na ścianie dobrze rozumieć komend głosowych z daleka i pośród innych dźwięków/szumów w tle, niestety potrzebna do tego jest macierz mikrofonów (tak jak wiadomo w jakich głośnikach) i algorytmy redukujące szumy, a to wszystko przekłada się na cenę i zarabianie ‘na boku’ na danych … a my tego nie robimy i robić nie mamy zamiaru.

Tak więc… tak to właśnie sobie wygląda

2 polubienia

Dziękuję za szczere wyjaśnienia, przynajmniej zakup nowego sprzętu zdaje się w takim przypadku zbędny.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź :slightly_smiling_face:
Hmmm na android 5 nie da rady. A szukam taniego rozwiązania aby przekonać brata do bramki AiS.
Hmm te trzy pliki spowodują uruchomienie aplikacji ? Czy jeszcze z sklepu Play trzeba coś pobrać?
Bo pliku aplikacji jakoś nie widzę w tym zbiorze :slightly_smiling_face:

Tak jak pisałam wyżej- nie musisz mieć Google Play. Ale jeśli będziesz w stanie na swoim urządzeniu zainstalować te 3 rzeczy z naszej strony OTA (Search, TTS, Browser), to nasza aplikacja zadziała Ci na każdym Androidzie.
Naszą aplikację na telefon/tablet też możesz pobrać z OTA bez Google Play

Istotne jest, że od technicznej strony to, co daje nasza natywna aplikacja na Android, to dostęp do tego, co oferuje system (Linux/Android). Czyli renderowanie aplikacji AIS Dom w technologii webowej (do tego potrzebujemy webview) oraz komunikację z mechanizmami zamiany mowy na tekst (STT) i zamiany tekstu na mowę (TTS).

Nasza aplikacja to jest pewnego rodzaju ramka do systemu, która pozwala wyświetlić aplikację webową (w komponencie typu webview w systemie), czyli to samo, co działa w przeglądarce, jest też serwowane natywnie na urządzeniu np z Androidem. Dodatkowo korzystamy z mechanizmów STT i TTS zaimplementowanych w systemie. Jeżeli Twoja przeglądarka jest w stanie ładnie powiedzieć tekst, który jej wysyłamy jej oficjalnym API, to usłyszysz ładną odpowiedź

Jeżeli przeglądarka tego nie potrafi, to nie będzie odpowiedzi. Podobnie jak nie będzie naszej aplikacji (jeżeli przeglądarka nie potrafi renderować nowoczesnych aplikacji webowych). Do tego potrzebne jest webview

To wszystko jest mega skomplikowane i pomimo, że wszystkie składowe, które dostarczamy są możliwe do zainstalowania na każdym urządzeniu, to i tak wspieramy tylko naszą bramkę, gdzie wszystko jest już dostarczone i zainstalowane… i działa :slight_smile:

Wielu osobom, które do nas piszą, wydaje się, że co to za różnica, że mam takie czy inne urządzenie… ale prawda jest taka, że nie da się wspierać całego tego świata urządzeń (tym bardziej nie mając 99% z nich) :wink:
Dodatkowo, co innego API Androida, a co innego “chińskie klony” Androidów… tu też można napisać książkę na ten temat- dla zainteresowanych link poniżej do pierwszego rozdziału :wink:

2 polubienia

Podsumowując czekamy na oficjalny tablet do AiS :smile::smile: ale i tak muszę coś wymyśleć na ścianę bo w telefonie jest to trochę małe :slightly_smiling_face:

Przydała by się mała instrukcja (faq) pomocna przy przygotowaniu starszego sprzętu z Android (np 4.4) pod pracę z AIS czy to z przeglądarki, czy jeśli sprzęt pozwala z aplikacją mobilną.
Opisał to w swoim przypadku Iron

Dobrze byłoby zebrać informacje o minimalnych wymaganiach sprzętowych i programowych dla tabletu w jednym miejscu. Chodzi o wykorzystanie leżaków, które każdy z nas ma.
Posiadacz bramki prędzej czy później chce takowy punkt w domu mieć - coś z dotykowym ekranem na ścianie. Może docelowy produkt, poza bramką HA i głośnikiem, należało by wyposażyć w ekran dotykowy (o macierzy mikrofonowej nie wspomnę)?
Lecz na dzień dzisiejszy możemy kupić nowy tablet lub kombinować. Dla przykładu, stary smartfon może robić za panel, dzięki aplikacji HomeHabit (min. Android 4.4).


2 polubienia

Jestem jak najbardziej zła. Czasem wystarczy używka za 200 PLN jako pulpit na którym sprawdzimy kto dzwoni do drzwi itd. Nawet uruchamianie scen. A z czasem miejmy nadzieję że nasłuchiwanie będzie ogarnięte :slightly_smiling_face:
Proszę podawajcie dokładne modele co macie i opis instalacji :slightly_smiling_face:

1 polubienie

U mnie jest Huawei Mediapad m5 lite 10 wifi 4/64

Tymczasowo stoi na komodzie, docelowo ściana, ale trzeba się pobawić. Zostawiłem temat na chłodniejsze wieczory, teraz jest co robić wokół domu :wink:

Aplikacja Wall Panel, daje dużo ciekawych opcji (np. wykrywanie twarzy, ruchu, podgląd z kamerki itp.)

3 polubienia

Odrazu zapytam. Jakie masz czujniki czadu :slightly_smiling_face:
Tablet nie był najtańszy widzę ale prezentuje się super. Gratuluję :slightly_smiling_face:

1 polubienie

To nie czujki czadu, a tylko dymu i temperatury. Są to Satel ASD-200, dodałem je do HA dzięki integracji z systemem alarmowym Satel Integra.

Tablet wolałem dość dobry z tego względu, że mam już jeden budżetowy i niestety krew mnie zalewa jak mam z niego korzystać :sweat_smile: ponadto jak podsumowałem sobie koszt monitora do wideodomofonu w stosunku do jakości i funkcjonalności, to zdecydowałem się trochę dołożyć i być naprawdę zadowolonym :wink: przy okazji dodatkowa korzyść zabrania na wyjazdy, to dziecko czasem pogra lub coś obejrzy. Generalnie nie miał to być tablet tylko na ścianę, więc do wydatku podchodziłem nieco inaczej.

Rozumiem :slightly_smiling_face:
Naprawdę dobrze to wygląda i teraz rozumiem czemu taki wydatek.
Czekamy kto pokaże najlepszy tablet w stosunku jakości do ceny. Typowo na ścianę. :slightly_smiling_face:
Draże temat bo sam szukam czegoś rozsądnego.

Może Huawei MediaPad T3? Mi się podobają urządzenia Huawei chociażby z tego względu, że mają orientację poziomą (trzymając tablet poziomo, jeśli jest przycisk fizyczny home to umieszczony jest na dole, a logo i kamerka na górze, na to też bardzo patrzyłem). Nawet najnowsze samsungi są pionowe :frowning:

1 polubienie

Też o Nim myślę. Zobaczymy może ktoś zaproponuje coś jeszcze. Jeżeli nie to stanie właśnie na Huawei. Choć moja kobieta upiera się żeby tablet był biały bo ściany jasne kolory itd. ale co poradzić. :slightly_smiling_face:

Też miałem ten dylemat :wink: ale ekran już biały nie będzie :wink: a czarny tablet + ekran optycznie wydaje się większy.

1 polubienie

Kusi mnie zakup. Od dłuższego czasu rozglądam się za czymś na ścianę. Nie koniecznie przytwierdzonym na stałe.
Chodzi o ten model Lenovo:

https://www.lenovo.com/pl/pl/tablets/android-tablets/lenovo-tab-series/Lenovo-Yoga-Smart-Tab-with-the-Google-Assistant/p/ZZITZTBYT2X

Przemawiają za nim głośniki, mikrofony w ilości 3 oraz bateria. A co najlepsze obudowa z uniwersalnym zastosowaniem np. powiesić na haku.

Czy ktoś miał z nim doświadczenia?