Tablet na ścianę

Jestem na etapie szukania tabletu na ścianę i rozważałem Yogę, ale wg. mnie powieszenie na haku będzie bardzo niestabilne.

Ja na szczęście posiadam drukarkę 3D, więc zamierzam wydrukować jakieś chwytaki/elementy mocujące, ale najpierw muszę upolować jakiś sensowny tablet i minimum 10" FHD dla wygody obsługi

2 polubienia

Mediapad t5 10 cali :slightly_smiling_face: trwają testy :slightly_smiling_face:

4 polubienia

Pytanie do twórców aplikacji🙂
Może udało by się zaszyć opcje takie jak w wallpanel jeżeli chodzi o wykrywanie ruchu przed kamerą ?
W tej chwili trzeba instalować zewnątrzną aplikacje np fully kiosk. Tak było by wszystko w jednym :slightly_smiling_face:

Nowy tablet w drodze…
Czy możesz podać parę podstawowych informacji? Zależy mi na uruchamianiu panelu po wykryciu ruchu, po wcześniejszym wygaszeniu.

1 polubienie

Tak to wygląda w ustawieniach. Możesz zainstalować na telefonie żeby się pobawić wcześniej :wink: może też wykrywać twarz, przy czym nie ma znaczenia czyją - córki lalka też jest w stanie podświetlić ekran :wink:

1 polubienie

Adres URL - wpisuję adres bramki?

edit:
OK - sam sobie odpowiem, tak URL do bramki…

1 polubienie

3 polubienia

Automatyczne wygaszanie (wraz z zegarkiem :+1:) oraz przywracanie pulpitu Asystenta na podstawie detekcji ruchu działa super.
traviz dzięki kolego, bardzo fajna aplikacja działająca w tle.
Szkoda, że jej funkcjonalności nie mamy w AIS dom. Bardzo się przydaje na tablecie. Pozwala również na wyciąganie odczytów z czujników tabletu czy telefony.
Szczegóły na stronie projektu:

P.S.
Po paru dniach obycia się z Lenovo Yoga SmartTab dam znać jak się sprawuje.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Głośniki JBL`a miło sączą muzykę w stereo, nasłuchiwanie również działa dobrze. Co trzy mikrofony to nie jeden.

3 polubienia

traviz a mam pytanie - czy Wall Panel ma możliwość uruchamiana jako wygaszacz innej aplikacji? Załóżmy w godzinach 16-22 zamiast wygaszacza uruchamia aplikacje wyświetlająca pokaz zdjęć z określonej lokalizacji (program przerabiający tablet na ramkę ze zdjęciami znam) i gdyby dało się tą aplikację
uruchamiać zamiast wygaszacza to byłaby super sprawa - bo taki tablet powieszony lub postawiony gdzieś mógłby służyć także jako ramka wyświetlająca zdjęcia… np. w określonych godzinach - kiedy domownicy są w domu. A kiedy dom jest pusty - całkowite wygaszenie lub to z godzina i pewnie jakimiś powiadomieniami z androida. Ciekawe… kiedyś szukając trochę lepszych ramek na zdjęcia znalazłem amerykański produkt z ogromnymi nawet wyświetlaczami i androidem skrojonym pod wyświetlanie zdjęć z dowolnego miejsca zarówno w intra jak i inter - necie. Ramki te miały wbudowane głośniki i mikrofony… muszę poszukać raz jeszcze tematu.

Radek

@Cezary.K, :ok_hand: apka naprawdę spoko, sam nie mogę się doczekać kiedy znajdę czas na powieszenie tabletu na ścianie i ustawienia wszystkiego :wink:

@rkawalek, takich opcji niestety nie znalazłem. Możesz pobrać apkę na telefon i się pobawić :wink: ja generalnie kupiłem tablet po zobaczeniu możliwości apki na tel :joy:

Ja postawiłem na na aplikację Home Habit.
Spisywała się znakomicie na starym 7" tablecie Alcatel’a.
Piszę w czasie przeszłym gdyż po przesiadce na AIS-a wszystko muszę jeszcze raz skonfigurować…

Zdjęcia pochodzą z czasów gdy miałem Domoticza.


Umieszczenie panelu na korytarzu, w centralnym punkcie domu jest znakomitym rozwiązaniem :slight_smile:

2 polubienia

ja też aktualnie testuje HomeHabit i chyba bardziej mnie przekonuje, niż ais
Podoba mi się, że można wszystko poukładać równo i nie ma przesunięć między poszczególnymi panelami.

Chyba, że nie wiem jak pozmieniać rozmiary paneli w AIS, a da się to zrobić.

Obudowę samodzielnie zaprojektowałeś?

Tak, sam to robiłem stąd niedoskonałości :slight_smile:

Zasilanie pochodzi z jednego z 2 włączników światła (na korytarzu miałem włączniki schodowe).
Rama tabletu wykonana jest z płyty MDF, a ten biały element (pokrywa/maskownica) została zrobiona z plastikowego arkusza o grubości 1 mm tłoczonego na gorąco (miałem dostęp do takiej maszynki).

Takie rozwiązanie (tablet + Home Habit) na ścianie jest na tyle wygodne, że myślę o jeszcze jednym miejscu w domu aby coś takiego zamontować :slight_smile:

Hej, czy ktoś z tu obecnych dysponuje zdjęciami jak upchać ładowarkę pod tablet? Szukam inspiracji :smile:

@traviz a prąd będziesz brał skąd?
ja rozwaliłem obudowę ładowarki samsung fast charge , dolutowałem przewody L i N i teraz mam dość małe i płaskie “zasilanie”, ale dlatego, że pod tabletem mam puszkę 230v

Rozważałem też kupno zestawu do ładowania bezprzewodowego i wtedy za tabletem ładowarka bezprzewodowa (są modele poniżej 1cm) i z tyłu na pleckach naklejona cewka tego typu: https://allegro.pl/oferta/baseus-adapter-qi-induk-odbiornik-cewka-micro-usb-7551835158

@lyczko, tablet będzie zamiast wideodomofonu, więc zasilanie w ścianie jest :wink: miałem kiedyś podobny pomysł z ładowaniem indukcyjnym, tym bardziej, że nie chciałbym wieszać tabletu na stałe. Tylko kwestia ładowarki mnie zastanawiała, trochę ciepła się wydziela i czy takie zamknięcie w puszce będzie bezpieczne.

IMO nie ma tam aż takich temperatur, żeby było to niebezpieczne.
Mam w aucie uchwyt indukcyjny i w upalny dzień, gdy słońce świeciło bezpośrednio na uchwyt (podczas dłuższej jazdy) potrafiło mi wstrzymać ładowanie, więc pewnie jakieś zabezpieczenie termiczne tam jest.

Jak kiedyś upchalem ładowarkę do puszki a kable przełożyłem do drugiej

@lyczko, bardziej chodziło mi o temperaturę samej ładowarki, ale jak @Tomasz upchal w puszce i było ok, to może nie potrzebnie się tym przejmuję :wink:

Witam.
To jaki tablet proponujecie. Bo ja używam Hykker mytab 10 ale jest za wolny, 1 GB pamięci.