Tablet na ścianę

Za wolny?
Hmmm… zależy czego od niego oczekujesz i jaki masz budżet :slight_smile:

Wcześniej umieściłem zdjęcia z moim tabletem - mieści się tam Alcatel One Touch Pixi 7 (512 RAM).
Aby działał tam Home Habit wymagany jest Android 4.4 lub wyżej… i to mi wystarczy. Nie wiem po co szybszy - chyba że korzystasz z aplikacji Home Assistant lub AIS.

Jedyne na co mógłbym narzekać to rozdzielczość ekranu… mogłaby być wyższa… ale do takich zastosowań ja optowałbym za użyciem jakiegoś staruszka który i tak wisi na ścianie zabudowany i pod zasilaniem, więc nie ma sensu wieszać tam majątku :wink:

Zaszalałem i kupiłem największy tablet jaki widziałem. Nie mogłem się powstrzymać. Dotykowy monitor z Android 4.1.1 - Philips S221C3A (specyfikacja). Imponujące 5kg elektroniki z 2014r.
Raczej nie powieszę tego na ścianę 21,5``.32TA2800_79-IMS-en_AU

3 polubienia

Fajnie, oby tylko wersja Androida nie była dla Ciebie wąskim gardłem, chyba, że traktujesz to tylko jako monitor dotykowy po HDMI :wink:

my dzisiaj “dostaliśmy do zabawy” od Klienta 2 przemysłowe tablety,
takie 21 cali to można wieszać na ścianę :slight_smile:

1 polubienie

@jolka byś lepiej pokazała ten głośnik z tyłu :slight_smile:

spko, ale to już nieaktualne :wink:

jak by ktoś chciał powsponinać historię tej koncepcji to tu są fajne foty :slight_smile:

image

image

image

Wykonaliśmy kilkanaście prototypów, odwiedziliśmy chyba wszystkie firmy które robią jeszcze w Polsce audio (takie sentymentalne wycieczki po legendach Polskiego HiFi), wykonaliśmy odsłuchy w profesjonalnych firmach znających się na audio… i koncepcja całkowicie się zmieniła :slight_smile:

Zapewniamy jednak, że to co powstaje będzie miało charakter i przetrwa próbę czasu.

5 polubień

Ah… trzymasz w napięciu :slight_smile:
Niedługo moja rocznica z AIS, mam nadzieję, że do tego czasu się wyrobicie z publikacją tego produktu :ok_hand:

1 polubienie

To tyle trwa, bo chcemy żeby głośnik był perfect.
O ile system na bramce możemy łatwo aktualizować i “doszlifowywać aplikację” … to poprawkę do tego jak gra i wygląda głośnik już jest gorzej zaaplikować online :wink:
DEV-a głośnika nie ma, bo musieli byśmy z frezarką jeździć po Polsce :slight_smile:

Ale szykujmy inny prezent na Twoje urodziny :gift: i mamy nadzieję, że też dla innych pod :christmas_tree:
Nie trzeba się głowić, co bym chciał dostać… my znamy już odpowiedz :slight_smile:

Więcej nie powiem bo nie będize niespodzianki :stuck_out_tongue:

7 polubień

Ale tak z innej beczki nie myśleliście o takim czymś

TABLET LENOVO TAB P10 SMART ALEXA 4GB ANDROID 64GB zamiast tego “brzydkiego” napisu aleksa napisać ładnie JOLA nasza , nasza polska … pije mleko słucha Szopena :slight_smile:

Gdyby Jola miała popularność Alexa, to Lenovo samo zmieniło by napis JOLA.
Zrootuj tablet i napiszesz sobie co tam będziesz chciał…

Ciekawy przegląd aplikacji typu KIOSK do HA oraz uchwytów ściennych. Inspirujące :wink:

1 polubienie

Jakby ktoś szukał fajnego sprzętu nie tylko do powieszenia na ścianę to można teraz kupić LENOVO Tab M10 Plus 10.3 WiFi 4/64GB za 799 PLN, a wersję z LTE za 899 PLN :+1:

Odswierze lekko temat.
Rozpoczynamy przegląd mocowań :smiley:
U mnie obecnie w ramce na foto :smiley:

1 polubienie

Też rozważam ramkę, bo póki co mam na wymyślonym przez siebie wydruku 3d jako podstawka. Wprawdzie kabel i wtyczka są ukryte, ale lepiej by wyglądało jakby całe było w ramce.

Niestety do tabletu 10" nie jestem w stanie wydrukować sobie pełnej ramki, stąd myślę na gotowcem z pass partout.
Aha i używam fully kiosk do wyświetlania AIS

1 polubienie

Ja lubię proste rozwiązania więc zrobiłem to bez ramki.


a próbowałeś z dwóch części? :slight_smile: ja cały czas się zbieram do tego, ale nie mogę się zdecydować na ostateczny wygląd :sweat_smile: do tego jeszcze muszę sobie ładną puszkę podtynkową zaprojektować i wkuć się delikatnie w ścianę…

sterujesz gniazdkiem, z którego ładujesz tablet, żeby wydłużyć żywotność baterii? jak Twoje mocowanie wygląda po zdjęciu tabletu ze ściany?

Tak, ale nie wygląda to dobrze.
Teoretycznie mógłbym ustawić wydruk po skosie na stole i drukować w pionie, ale to też bardzo dużo supportu musiałbym w ten sposób zrobić

U mnie za ścianą gdzie jest tablet jest szacht z rurami, więc mam tam przebity kabelek i wpięte pod ładowarkę USB mam rozbebeszone gniazdo s26, bo doprowadziłem tam przewód zasilający, a nie chciało mi się tam zarabiać gniazdka. Mam zrobioną automatyzację, że s26 odpala się i laduje tylko pomiędzy 20 a 85% baterii.

Bez tabletu u mnie :

1 polubienie

Mocowanie zrobiłem z Cover book-a który kupiłem razem z tabletem. Odciąłem od niego przednia część i nawierciłem otwory do mocowania i na przewód. W miejscu mocowania tabletu miałem obsadzoną puszkę z przewodem do domofonu więc z ładowaniem nie ma problemu. żeby było smart :wink: ustawiłem timer który załącza ładowarkę codziennie na 1h.

1 polubienie

Jakby ktoś szukał jest Huawei Mediapad M5 lite 10 lte 4/64 w naprawdę niskiej cenie 899 PLN. Realna obniżka, obserwowałem ceny tego modelu od marca.