Tablet na ścianę

Ja to szukam tableta 10 cali do 400zl Przecież na tablecie ma być tylko AIS DoM to procesor może być. Niskiej polki po co płacić np za LTE skoro to ma być tablet wiszący na ścianie w domu

@Medykkforek, ja tak podchodziłem do tematu :wink:

1 polubienie

Witam a co powiecie o tym modelu z 2 mikrofonami cyfrowymi https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tab-m10-fhd-plus-2nd-gen-tb-x606f-10-3-2gb-32gb-wifi-platinum-grey.bhtml

1 polubienie

@Medykkforek, sorki, nie miałem kiedy tego sprawdzić, ale dziś już mogę potwierdzić, że mój Huawei MediaPad M5 lite zbiera komendę OK Google bez problemu z odległości 7 metrów.

Ja się zastanawiam nad Lenovo Yoga Tab z 3 mikrofonami a Lenovo TAB M10 TB-X606F z 2 mikrofonami cyfrowymi. Nie wiem który wybrać w Yoga nie podoba mi się to że nie jest płaski.A w tym drugim że ma.tylko 2 mikrofony hehe.Doradzi ktos

U mnie w końcu nic nie wisi na ścianie. Wybór padł na Lenovo Yoga Smart Tab i takowy stoi dzięki swej konstrukcji na blacie kuchennym. Okazuje się, że nie tylko jest do sterownia ale fajnie sprawdza się jako bieżący podgląd z kamer i monitor dla wideodomofonu. Pod ręką ma parę innych zastosowań o których nie myślałem kupując go. Ma dobre głośniki więc co niektórzy domownicy odpalają swoje ulubione aplikacje gdy pichcą. Dźwięk to atut w tym modelu. Mikrofony zbierają ładnie ale odkąd mam zegarek z aplikacją AIS, to do innych uradzeń nie gadam. Słowa wywołujące Jolkę słabo działają. A jak ustawisz dużą czułość nasłuchiwania zdarzają się fałszywe nasłuchy. Asystent “OK G” podsłuchuje z dużą precyzją.

Czy te buttony to połączenie unput number i pzycisku? W jaki sposób to jest zdefiniowane?

Hej! Udało się powiesić tablet przed końcem roku :wink: trochę nie miałem zaufania do jednego uchwytu magnetycznego dlatego zastosowałem 2, a pomiędzy nimi puszka podtynkowa. W środku dedykowana ładowarka podtynkowa 2A oraz shelly 1 do automatyzacji ładowania. Zakupiony też całkiem zgrabny kabelek USB-C kątowy z dwóch stron o długości 25cm, aby nie trzeba było chować za dużo do puszki. Żeby po zdjęciu tabletu ze ściany nie było widać kabli wydrukowałem zaślepkę, która ewoluowała do miana uchwytu, ponieważ nie chciałem aby z czasem klej puścił ze ściany albo farba się poddała. Szkoda, że widać kabelek do ładowania, to jedyny minus. Może w przyszłym roku przeprojektuję to mocowanie na lepsze :wink:

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!


6 polubień

Super, fajnie wyszło :+1:

1 polubienie

kabelek bym zmienił

1 polubienie

Tak, też je widziałem, pewnie zamówię na próbę i może wydrukuję jakąś osłonkę na płytkę zaraz przy złączu. Kiedyś widziałem już gotowy kabelek, ale wtedy miałem trochę inną koncepcję na uchwyt i nie zapisałem sobie. Teraz nie mogę tego znaleźć :sweat_smile:

U mnie lekka modyfikacja wizualna.
Ramka z Ikea, dociete na wymiar pass partout z niej, a w środku ten sam tablet mediapad T5 10,1"
Ładowanie zautomatyzowane gniazdem s26, doprowadzone w ścianie, także w pełni niewidoczne.

1 polubienie

bardzo ładnie wyszło :slight_smile:

Bardzo ładnie wygląda :ok_hand:
Ja jednak dość często zdejmuję tablet ze ściany. sDock Fix byłoby dla mnie idealnym rozwiązaniem, lecz tylko pod iPad, a nie widziałem podobnego i stosunkowo taniego pod mojego mediapad m5.

Postanowiłem odwołać z emerytury tablet Samsung Galaxy Tab 2 (7") i zainstalowałem mu Android 5.1.1 oraz apkę AIS a wszystko to z przeznaczeniem na tablet zarządzający AIS.
No szału nie ma, nie chodzi to zbyt płynnie, ale chodzi i póki co próbuję coś tam umieścić :slight_smile:
Jeszcze nie wiem jak te wielkie karty dostępne w AIS zrobić mniejszymi kafelkami, ale póki co to mam inny problem.
Zastosowałem do uaktywnianie wyświetlacza rozwiązanie oparte o Taskera, Motion Detectora oraz AutoStarta. Nawet to działa i reaguje na ruch włączając wyświetlacz na którym pojawia się AIS. Jednak gdy wyświetlacz jest wygaszony to nie działa na tablecie “gadająca Jolka” :frowning: Czyli wszelkei komunikaty do odczytania nie są odczytywane wtedy na panelu. Dopiero jak wyświetlacz wyświetli AIS wtedy “gadająca Jolka” się pojawia. Nie testowałem, ale pewnie to samo bezie z detekcja poleceń.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić, żeby “gadająca Jolka” była także jak wyświetlacz nie jest aktywny?

W ustawieniach AIS masz skalowanie - to w kontekście wielkich kafelków.
Androida bym poszukał jakiegoś odchudzonego - np. na xda-developers.

Z doświadczeniami na “starych” androidach się wyleczyłem. Zawsze to jest jakiś kompromis, nigdy pełna satysfakcja. Jedyne co mogę polecić na taki sprzęt, to Home Habit. Działa super płynnie, lecz tylko jako panel dotykowy. Sterowanie głosowe miałem zrobione na poleceniu nasłuchowym Avocado dla aplikacji AIS pracującej w tle. Z tym jest już bardzo rożnie w różnych sprzętach. Ale jak emerytowany to próbuj, jestem ciekaw efektów gdyż mam ten sam model, choć jeszcze okupowany i nie na emeryturze.

Na razie w ogóle nie wchodzę w nasłuch avocado :slight_smile:
Bardziej chodziło mi o to, żeby w przypadku wygenerowania przez cokolwiek jakiej informacji głosowej miała ona szansę zostać wypowiedziana. Jeśli nie mam głośnika podpiętego pod bramkę, a androidy są wygaszone to nie ma takiej opcji, żeby komunikat wybrzmiał w powietrzu domowym :frowning:

Nie jestem fanem sterowania głosowego więc mogę się mylić. Ale z tego co pamiętam jeśli dany Android z aplikacją AIS ustawimy jako panel, czyli z włączonym odtwarzaczem i przekierowaniem na niego audio z bramki, to komunikaty słychać chyba nawet przy wygaszeniu urządzenia.

A o takiej opcji nie słyszałem…