Tablet na ścianę

Poszukaj wall panel ma i motion detection oraz wzbudzanie i boot fajnie działa z ais

Ale on ma swoje środowisko do wyświetlania encji czy widzimy panel AIS?

Widzimy panel AIS. Generalnie działa OK ale…
Wykrywanie ruchu to raczej jest na zasadzie zmiany oświetlenia. Denerwuje trochę przewijanie ekranu, nie działa za dobrze. Powoduje przypadkowe odświeżanie całej karty.
Wątpię aby aplikacja miała mniejsze zapotrzebowanie sprzętowe od aplikacji AIS.

No to to co mam teraz działa w oparciu o kamerę i można ustawić jej czułość. Gdyby tylko apka AIS działając w tle mogła się wypowiadać przy wyłączonym wyświetlaczu.

2 polubienia

@Goral64 ja czekam aż apka AiS będzie miała możliwość wybudzania jak wall panel wtedy mamy wszystko :slightly_smiling_face:

Czy to te tablety?

NET-TRADE – Tablety dotykowe

Mocowania:

  • Vesa 75×75 – można zamontować do ściany na płasko, lub wysięgniku (zależnie od rodzaju uchwytu)
  • Puszka pod tynk, montaż w ścianie, przy samej puszce ramkę można wykonać samemu lub np. wkleić lustro weneckie (PX30)
  • Puszka pod tynk + ramka szeroka – zakrywa ramkę tabletu i npuszki, ma otwory na kamerę i przycisk włączenia z przodu,
  • Puszka pod tynk + ramka wąska

Zasilanie:

  • Z PoE czyli z RJ45, musi być switch z PoE,
  • Z zasilacza dodanego do panela.

:joy: nawet nie wiedzieliśmy, że klient to gdzieś udostępnił :wink: gdybyśmy wiedzieli to chociaż jakiś statyw byśmy ogarnęli :wink:
Ten filmik był nagrany 10 minut po tym, jak rozpakowaliśmy paczkę i zainstalowaliśmy system :wink:

Podsumowując- tak, to te tablety :wink:

Ostatecznie ze względu na cenę zamówiłem tablet Teclast P80H. Powinien dotrzeć w przyszłym tygodniu. Na razie 8" powinno wystarczyć. Niestety Samsung Tab 2 7" za bardzo przycina przy obsłudze AIS.

No i testy tPad P80 wychodzą średnio… Mam zainstalowany tylko Wall Panel z linkiem do AIS, z wykrywaniem ruchu oraz z wysyłaniem stanu sensorów do brokera MQTT. Dzięki temu mogę sterować gniazdkiem AIS, do którego podłączona jest ładowarka. Mam ustawione wyłączenie ładowania przy stanie baterii >99% oraz włączenie ładowania przy stanie baterii <19%
Na wykresie wygląda to tak:
obraz
Historia gniazdka wygląda tak:


Jak widać czas ładowania z 19% do 100% to ok. 2h40m a czas rozładowania ze 100% do 19% to ok. 4h50m To chyba tragiczny wynik dla nowego tabletu?

No fakt- trzyma krótko, ale jak jest cały czas pod ladowark to żaden problem. Ekran cały czas włączony? Wlasnie się na ten tablet czaję. Wydajność jest ok? Wysyłkę miałeś z Polski, czy Hiszpanii? Jak jest z gwarancją?

No tak, ale spodziewałem się trochę dłuższej pracy na baterii.

Nie, tylko jak wykryje ruch, włącza się na minutę. Wall Panel ustawiony jest jako aplikacja główna ekranu.

Tak, tu jest spoko. Zarówno poprzez apkę AIS Dom jak i stronę WWW prezentowaną w Wall Panel. Choć czasem coś się potrafi skasztanić :frowning: Czasem się potrafi Wall Panel wyłączyć, przestaje raportować stan baterii i jeśli jest to w trakcie rozładowywania to niestety gniazdko AIS się nie włączy przy <20% co może spowodować całkowite rozładowanie baterii i wyłączenie się tabletu. Nie ogarnąłem jeszcze dlaczego tak się dzieje. Idealnie byłoby gdyby aplikacja AIS Dom miała możliwość bycia aplikacją ekranu głównego, reagowała na ruch i raportowała stan sensorów tabletu do bramki.

Z Czech :wink: Zamawiałem w banggood. Szło 6 dni kalendarzowych.

Z czym? :smiley:

4 polubienia

Jak masz zrobioną tą automatyzacje ładowania ? ten soft od sonoff’a do S26 nie ma takich wyzwalaczy.

Poprzez ustawienie automatyzacji dla tego urządzenia w AIS.

Hej
po czasie możesz powiedzieć czy nadaje się pod względem wydajności na panel do AIS?
Tnie, muli, zacina się? - tego bym nie chciał :slight_smile:
Szukam czegoś w rozsądnej cenie ale żeby działało tak jak powinno

Ja swego czasu chciałem użyć starego iPad2 ale za stary iOS ma by uruchomić na nim HA :slight_smile:

Dobrze się składa bo mamy zamiar dostarczyć niebawem coś co będzie działało tak jak powinno :slight_smile: to wymaga pracy u podstaw - dostosowania Android.

Może zamiast jednego panelu w jedym pomieszczeniu kilka małych w wielu pomieszczeniach…

image

2 polubienia

Tylko zapytałem, a już specjalnie przygotowujecie mi rozwiazanie?
To sie nazwa świetna obsługa klienta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Właśnie o to mi chodzi, dlatego szukałem jakichś małych tabletów, które dadzą radę.


Pozwole sobie na szersze przemyślenia

Oczywiście fajnie mieć super centrum dowodzenia domem, ale w moim przypadku mija się to całkowicie z praktyką i szkoda mi kasy na 20" ekran do którego rzekomo miałbym podchodzić

Potrzebuję takiego rozwiązania:

Nie potrzebuję tabletów etc do sterowania jako takiego,
potrzebuję aby w każdym pomieszczeniu było urządzenie, które ma służyć jako system “powiadomień” oraz kluczowe to sterowanie głosowe, czyli nasłuch wyrażenia aktywującego i zaprogramowane intencje aby sterować wszystkim głosowo, po polsku i po swojemu, (to do którego urządzenia(pomieszczenia) mówię jest równie ważne.)
Także pierwsza kwestia to (na ten moment) problem z hasłem aktywującym, działa trochę jak chce…

Czy może jest jakaś opcja na horyzoncie, że uda się coś skutecznego zaaplikować?


Kolejna kluczowa kwestia, to że moge urządzenie zdjąć ze ściany, zrobiłbym w każdym pomieszczeniu przy wejsciu druga puszkę koło włącznika światła i jakaś ładowarka QI i przyczepiane urządzenie na magnes.
Czyli wchodzę do salonu i biorę urządzenie kładę na stole i sobie tam leży, bo jak chce coś włączyć, czy odebrać domofon to nie będę się zmuszać żeby wstać tylko pewnie włączę na moim telefonie, co poddaje w wątpliwość sęs instalowania takich urządzeń.
Jako że bywają inne osoby w domu (np. goście), to również chce, aby obsługa podstawowych rzeczy w domu, była dla nich bezproblemowa i nie wymagała instrukcji.

Tak samo urządzenie do którego muszę podejść żeby np. coś włączyć to w moim przypadku głupota, prędzej wyciągnę telefon, a nie wstanę i pójdę do ściany żeby coś przełączyć.
Dlatego ważne jest tutaj sterowanie głosowe.

Szukałem jakichś możliwości “zdalnego mikrofonu”, moze usb bridge i mikrofon?
Jakieś stremowanie przez esp8266 żeby porozmieszczać po całym domu mikrofony, niby już są jakieś rozwiązania, mógłbym nacisnąć guzik coś nagrać i będzie wysłane dalej… tylko trzeba to potem przez tts rozpoznać itd… wiem, że temat jest do ogarnięcia (ale na pewno nie dla mnie), w czeluściach internetu widziałem, ze również tematem się interesowaliście :slight_smile: Gniazdka AIS z mikrofonami :metal:
W zasadzie mając telefon z AIS w kieszeni, nie potrzebuję tych tabletów tylko właśnie mikrofonów do sterowania w całym domu, ale raczej tego nie ogarnę więc zostają ais panel na czyms zainstalowane.

Dodatkowo kamerka przednia, włącza panel jak podchodzę
w niektórych pomieszczeniach może robić foty i analizować wykrywając osoby w pomieszczeniu.

Dlatego zacząłem zastanawiać się nad małymi tabletami, a już nawet nad większymi telefonami.
Jak bym je sobie tak powiesił w każdym pomieszczeniu, miałbym sterowanie konkretnego pokoju głosowo z odpowiedziami tylko do tego pomieszczenia, przy okazji jakiś tam mini dashboardzik podstawowe przełączniki sprzętów, termostat czy właśnie powiadomienia.

Także to najlepsza opcja na ten moment jaką widzę.


@jolka zdradź proszę jakiego rzędu będą to pieniądze,
czy funkcje eksperymentalne jak wykrywanie hasła będą?
Czy mozna zdjąć ze ściany czy na stałe?
Mic i głośnik domniemam, że ma :slight_smile: a jaki duży jest ten wyświetlacz?
6-7" myślę że to minimum do takiego zastosowania?

EDIT
Czy to problem dodać funkcjonalność aktywowania mikrofonu?
Teraz można na bramce, a żeby można było na urządzeniu mobilnym.
Np. Pytam jolkę czy brama jest zamknięta to mówi że “jest otwarta, czy zamknąć?” i teraz powinna aktywować nasłuchiwanie komendy tak czy nie, a nie ze musze znowu mówić wyrażenie aktywujące i odpowiedź tak.

4 polubienia

Takie coś znalazłem od Tuya: 4'' Smart Multi-functional Control Panel(EU Spec. Android 8.1) | (CCS) Panel | Tuya Expo

Witam.
I tak naprawdę nie wiem co kupić. Mój tablet się wykłada i już nie może otworzyć aplikacji AIS. Ma prośbę czy może ktoś napisać specyfikację jaki tablet kupić… żeby odpalić naszą Jolkę, stabilnie bez zwisów…

Witaj, u mnie od roku ponad roku śmiga Huawei MediaPad T5, Jolka działa idealnie, włączony 24h.

1 polubienie