Tablet na ścianę

@Pattio - masz jakoś ogarnięte wygaszanie ekranu? To jest czysta aplikacja AIS?

Nie ma żadnego wygaszacza, tablet włączony 24h. Tak to jest czysta aplikacja AIS.

1 polubienie

Ekran cała dobe tak świeci ?
Nie wypala się ?

Ja używam Wallpanel z wykrywaniem ruchu też na mediapad t5

Na czarnym ekranie jakieś plamki widać ale trzeba się przyjrzeć. Już nie pamiętam dokładnie ale coś było nie tak z wygaszaczem, znaczy po wybudzeniu coś nie chciało działać, ale jeśli u Ciebie działa może podejmę kolejną próbę instalacji Wallpanel.

Póki co potrafi raz na dwie godziny błysnąć i przeładować stronę.
Tak to nie mam zastrzeżeń.
Ustawione wybudzanie ekranu na wykrywanie twarzy :slightly_smiling_face:

A u mnie Wallpanel przestał reagować na kamerkę aby się włączyć, teraz w ogóle nie wyłącza ekranu. Co jakiś czas się przeładowuje strona. Czekam na apkę mobilną AIS na tablet z funkcjami umożliwiającymi pracę jako panel.

2 polubienia

Witam.
A co myślicie o takim tablecie?
https://allegro.pl/oferta/tablet-pritom-10-cali-3-32gb-android-10-5gwifi-gps-10618982652

albo
https://allegro.pl/oferta/tablet-blow-platinumtab-lte-wifi-3gb-32gb-android-9979774940

Osobiście mam słabe wrażenia po kontakcie z marką BLOW, słabe wykonanie materiałowe. Ostatnio reanimowałem radio samochodowe tej marki, szkoda kasy jeśli filozofia produkcji się nie zmieniła.
Myślę, że jak ostrożnie rozpakujesz, to i zapakujesz z powrotem i odeślesz, jeśli nie spełni oczekiwań. Ale prawda o takiej budżetowej elektronice wyjdzie pewnie po jakimś czasie użytkowania. Co nie znaczy, że nie będzie OK. :wink:

Wallpanel ma opcję sterowania wybudzaniem po komendzie MQTT.

Np. usługą mqtt.publish wysyłasz komendę wybudzenia po wykryciu ruchu innym czujnikiem w pomieszczeniu.

{"wake": true, "wakeTime": 60}

Topic:

wallpanel/mywallpanel/command
1 polubienie

nie mam czasu aby rzeźbić, czekam na AIS WallPanel :smiley:

1 polubienie

To wiesz o czymś, o czym ja nie wiem? Jest jakiś projekt w TODO z wygaszaczem?

2 polubienia

Coś wiadomo w tym temacie ? :slightly_smiling_face:

Samsung idzie w takim kierunku: Samsung's Home Hub is a tablet for controlling SmartThings devices | Engadget
8.4 cala w pionie na podstawce :wink:

1 polubienie

Dedykowane dla AIS i nie tylko: http://www.tabletydotykowe.pl
Od 4 cali do 21 cali.
Trochę kosztują :slight_smile:

Czy komuś udało się podłączyć monitor HDMI z ekranem dotykowym pod USB do bramki DEV1?
Jako, że jestem w posiadaniu monitora, z działającym bez problemu dotykiem pod Linux szukam rozwiązania dla dodania odpowiedniego sterownika. @Sebastian; @araczkowski a może sterownik hid-multitouch jest na DEV1 lub DEV3?

1 polubienie

Posiadam taki monitor:

próbowałem podłączyć go do DEV1 - nie śmigało, zresztą kupiłem go pod maline a z nią działa prawidłowo.
Na RPi4 mam suple i NodeRED , dashboard to NR posiłkowałem się tym tematem:

i taka konfiguracja działa idealnie.
Dzisiaj przeglądałem net i trafiłem na ciekawy temat - Android 11 na Raspbery PI:
https://forum.xda-developers.com/t/omnirom-android-r-11-for-pi-4.4183121/
temat rozwojowy - mając malinę i ekran dotykowy mamy ciągle aktualnego androida, nie musimy się martwić
czy producent danego tabletu zrobi aktualizację do wyższej wersji andka.
Do celów testowych wygrzebałem starą RPi3B (bez plusa) i uruchomiłem na niej antka ale “10” zasoby sprzętowe
RPi3B nie pozwalają na więcej i o dziwo śmiga, instalacja aplikacji AiS i działa chociaż demonem prędkości to to nie było.
Jak zainstalować na RPi3 antka:

Kompilacji Androida 10 dla RPi3:

A tu ciekawy temat - Dotykowy panel w inteligentnym domu - Smart'ny Dom

2 polubienia

A próbował ktoś z innym rozwiązaniem niż tablet 10,1’? Przymierzam się do czegoś większego w rozsądnych pieniądzach
15,6 bądź więcej byłoby idealne, pomysł padł na monitor / ekran dotykowy plus podłączony Terminal PC, no chyba że uda się to na bramce DEV-BT bo leży w szafie i czeka na użytek :sweat_smile:

Próbowałem z monitorem dotykowym 23’'. Bramce AIS brakuje sterownika hid-multitouch.
Obecnie mam pudełko H96max X3

Skutecznie i po bojach udało się mi zainstalować Arbiana, ale to niewspierana platforma i będzie ciężko w codziennym utrzymaniu. Najlepszą próbą jest do tej pory CoreELEC:

Lecz brakuje w nim przeglądarki www.
Zarówno Armbian jak i CoreELEC obsługują monitory dotykowe bez żadnych problemów.

Tutaj odchodzę od takiej koncepcji z uwagi na gabaryty pudełek i prądożerność.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem było by dodanie sterników dotyku do bramki AIS. Podobnie jak inni mam AIS DEV1 i chętnie bym ją wykorzystał. Myślę, że samo integrowanie po ADB czy Android TV było by prostsze do wykonania z HA. Pozostaje również kwestia wybudzania takiego monitora, np commad line.

Mam i ja




W koncu zawisł na scianie lenowo P11 z Jolką na czele , obslugiwany za pomocą apki wall panel , ramke zrobilem sam z mdfu i polakierowalem w czarnym macie w sumie koszt około 50 zł Pod spodem puszka i w niej ładowarka sterowana strownikiem tuya. W koncu cieszy oko…

4 polubienia

Sorry za odkop, ale czy udało Ci się zmusić dev1/dev3 do współpracy z monitorem dotykowym?
Mam monitor Faytech do którego producent udostępnia sterowniki zarówno pod linuxa jak i androida, ale rzecz jasna nie działa to na zasadzie instalacji appki…

Monitor z windowsem sprawdzony, a sama bramka wykrywa podłączone urządzenie po usb do dotyku, podaję jego nazwę itd. lecz nic więcej nie da się zrobić