📳 Aplikacja mobilna w wersji 1.5.0 NFC

tak samo jak płacisz kartą
karta też ma tag NFC ale nie potrafi skanować tagów NFC :wink:

czyli zegarek może emulować kartę NFC (udawać, że jest tagiem) ale nie może skanować tagów

na tym obrazku poniżej Android device to zegarek - on nie skanuje, jest skanowany przez skaner (terminal)

image

@jolka ty to się znasz :wink: dzięki

2 polubienia

Znalazłem wolnego taga gdzieś w szufladzie, oczywiście nie współpracuje z moim Iphone ale żona ma telefon z androidem więc pobrałem NFC Tools, wykonałem odczyt (był pusty), wykonałem zapis tekstu zgodnie z instrukcją, przykładając taga do telefonu pojawia się komunikat, który zapisałem, więc tag jest poprawnie zapisany, jednak poza wyświetleniem na telefonie komunikatu nic się dzieje więcej. Urządzenie, które powinno się włączyć nie włącza się.
Jakieś sugestie?
Na telefonie żony jest pobrana i skonfigurowana aplikacja HA ale najwidoczniej jest coś, co wymaga jakiś ustawień.

Może spróbuj z apką AIS Dom. Ja dziłam na niej i wszystko śmiga. Jak Jolka milczy to znaczy żę nie doszedł do niej żaden komunikat.

Bingo! Dzięki za pomoc. Na codzień używam IOS i z głowy mi wypadło, że na Androida została stworzona apka AIS.

Jak dobrze rozumiem do działania potrzebne są 2 aplikacje AIS dom i NFC Tools oraz czy są jakieś ograniczenia co do poleceń nfc?

Hej, przespałem kilka aktualizacji apki na androida i dziś zauważyłem, że można skorzystać z powiadomień, lecz nie mogę ich włączyć. Ze strony www dowiedziałem się, że potrzeba przelogować użytkownika, lecz nadal mam nieaktywny suwak. Nie mogę znaleźć info jak to zrobić :frowning: szkoda, że nie ma takiej informacji na stronie ai-speaker http://ai-speaker.com/docs/ais_app_android_dom

NFC Tools służy tylko do przygotowania taga NFC (kapsułki, karty itp).
To zapisany teks w formie elektronicznej w tagu. Zamiast pisać teks z klawiatury w aplikacji AIS ona odczytuje go z kapsułki po NFC.

Popieram, również nie znajduję informacji, nawet na forum jest niewiele.
Wydaje mi się, że na ten moment mamy do wykorzystania usługę ais_ai_service.mob_notify
Suwak jeszcze nie jest aktywny (chyba).
P.S.
Powiem szczerze, że również przestaję ogarniać zmiany. Jest tego coraz więcej i w różnych obszarach.

1 polubienie

Suwak “powiadomienia push” jest nieistotny - u mnie tez jest nieaktywny a powiadomienia dzialaja.
Jak @Cezary.K pisze, trzeba skorzystac z uslugi ais_ai_service.mob_notify. Jak sie wylogujecie w apce mobilnej i ponownie zalogujecie, to powinniscie zobaczyc nowe integracje mobilne Mobile App, identyfikator encji tam wyswietlony uzywacie jako device_id w mob_notify()

image

Przykladowe parametry z mojej automatyzacji

 - data:
      device_id: mobile_ais_dom-xxx
      image: https://dom-yyyy.paczka.pro/local/img/camera_snapshot_>
      message: Otworzono drzwi zewnetrzne
      notification_id: 73
      priority: high
      say: true
      title: Powiadomienie z AI-Speaker.
    service: ais_ai_service.mob_notify
2 polubienia