Aktualizacja mobilnej aplikacji AIS dom 1.7.0.CAM wydana

image

Są 4 zmiany:

  1. ładniejsza strona z ustawieniami
  2. możliwość pobrania identyfikatora bramki z taga nfc (na tagu wystarczy zapisać identyfikator bramki dom-xxxxx)
  3. animacja pokazująca status połączenia
  4. możliwość podglądu wideo z kamer w formacie H.265/HEVC (większa kompresja przy zachowaniu tej samej jakości obrazu). Pokażemy jak to działa jak przyjdą zamówione kamery :wink:

Jak działa skanowanie NFC można zobaczyć na YT:

a tu 2 filmik pokazujący jakie proste jest połączenie z bramką:

1 polubienie

Po aktualizacji przestalo dzialac raportowanie lokalizacji telefonu:

  • opcja ‘raportowanie do bramki’ jest wlaczona
  • AIS na status bar - licznik statusy sie zwieksza, licznik wyslane jest wciaz 0. Klikniecie opcji ‘wyslij status’ nic nie zmienia (tzn licznik statusow sie zwieksza ale licznik wyslane nie)
  • inne telefony z wersja 1.7 dzialaja poprawnie na tej samej bramce

Telefon to Xiaomi Redmi Note 4 z Android 7.0 na pokladzie

U mnie jakby działa, są lokalizacje z mojego dzisiejszego wyjazdu na zakupy. Licznik wysłanych też ma więcej niż 0.

1 polubienie

U mnie po aktualizacji działa prawidłowo.

1 polubienie

U mnie po odinstalowaniu apki i zainstalowaniu jej ponownie tez wszystko zaczelo dzialac :slight_smile: Wiec dla mnie tez juz OK.

1 polubienie

Dzięki za info :slight_smile:

Testujemy kilka poprawek na przełączanie się pomiędzy lokalną bramką a chmurką.

Fajny algorytm wymyślił @Sebastian
sprowadza się to do tego, że nie odświeżamy widoku aplikacji, jeżeli najlepszy adres, który ustaliliśmy (że powinien być użyty) nie zmienił się - doszło to na zielono:

działa to zaskakująco lepiej :wink:

Jakby ktoś chciał zobaczyć, to na OTA jest wersja już podpisana przez Google:
https://powiedz.co/ota/android/AisDomApp-client.apk

Jeżeli do końca dnia nie znajdziemy w tej zmianie jakiegoś problemu, to wydamy w Google Play.

PS
doszła też mała kosmetyka - domek jest już prosto itp…

PS2
Mamy też pierwszy pozytywny feedback od anonimowego :wink: użytkownika

3 polubienia

Dziś zauważyłem u siebie problem Związany z audio na telefonie w najnowszej wersji aplikacji

Nie chce byc nieuprzejmy, ale juz Ci kilkukrotnie zwracano uwage na forum - wpis w stylu ‘mam u siebie problem zwiazany z audio’, bez podania szczegolow (+ew logow, screenow etc), nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji. Jedyne co osiagniesz - ludzie po prostu zaczna ignorowac Twoje wpisy.

Przecież podałem link gdzie opisałem bardziej szczegółowo z screenshot a co do logów to nie nowego się nie pojawia w tym przedziale czasowym. Przepraszam że mało precyzyjnie zadaje pytania i wychodzą nieporozumienia związane z moją małą wiedzą a poza tym w większości postów dodaje link w tekście zamiast w formie jawnej które nie są jakoś bardziej wyróżnione w tekście oraz czy jest możliwość pobrania gdzieś starszych wersji tej aplikacji ?

jeżeli coś Ci nie działa to żeby dać szanse zrozumienia tego co robisz, trzeba opisać co się robi, krok po kroku
system jest skomplikowany ma wiele możliwości, nie wiemy dlaczego Ci nie działa jakaś funkcja
może nie masz sieci, jesteś poza siecią lokalną, wywołujesz api nie tak, itd… a może jest błąd

opisz dokładnie, krok po kroku co robisz i na podstawie jakiego opisu… wtedy jest szansa, że ktoś to zrozumie i będzie w stanie Ci odpowiedzieć

źródła aplikacji są tu:

źródła naszej strony ai-speaker, oraz kompilacje wszystkich binarek dostępnych z OTA też są wersjonowane w repozytorium tu:

Jeżeli wiesz jak działa git to możesz wyciągnąć dowolną wersję każdej kompilacji:

Uruchamiam aplikacje Ais dom (tunel) aktywuje “odtwarzacz audio” (w zaawansowanych opcjach aplikacji) klikam w audio z menu po lewej stronie i wybieram stację radiową następnie wybieram przekieruj na telefon. Z tego co zauważyłem to działa tylko przy włączonym wifi (ale też nie zawsze) a przy transmisji danych już nie (czasami działa gdy będąc w domu na wifi uruchomie radio zatrzymam i zmienię na transmisję mobilną to wtedy działa czasami) więc nie wiem czego to jest wina skoro i tak przez tunel to jest a nie lokalnie (przy wersji lokalnej to oczywiste że nie będzie działać przez transmisję danych)

OK rozumiem teraz o co chodzi - dzięki za opis.

Nie jest to dokładnie wyjaśnione w dokumentacji i to jak to działa może nie być dla wszystkich oczywiste -doprecyzujemy to.

W skrócie chodzi o to, że: tunel umożliwia Ci dostęp do bramki z Internetu, ale tunel nie umożliwia bramce na dostęp do urządzeń w Internecie :wink:

A teraz po kolei:

  1. Telefon, tablet i inne urządzenia z Android mogą być odtwarzaczami w systemie Asystent domowy (po zainstalowaniu naszej aplikacji ais dom i włączeniu opcji)

  2. To działa tak jak Cast - możesz wysłać link do odtwarzacza z bramki do odtwarzacza

  3. Bramka działa lokalnie w Twoim domu / Twojej sieci i ma dostęp do zintegrowanych urządzeń działających w Twoim domu.

Nie możesz przekierowywać mediów do odtwarzacza w telefonie który nie jest w tej samej sieci co bramka. Podobnie jak nie możesz cast-ować do TV sąsiada bo jego TV jest w innej sieci.

Dziś po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji: 1.7.7 QR mam problem z aplikacją bo po przyłożenia do karty platniczej wyłącza się aplikacja i wyświetla taki komunikat

Po naciśnięciu “Pokaż podsumowanie” mam takie coś:

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{pl.sviete.dom/pl.sviete.dom.AisNfcActivity}: java.lang.NullPointerException: Attempt to get length of null array
at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java:3313)
at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java:3462)
at android.app.servertransaction.LaunchActivityItem.execute(LaunchActivityItem.java:83)
at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.executeCallbacks(TransactionExecutor.java:135)
at android.app.servertransaction.TransactionExecutor.execute(TransactionExecutor.java:95)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java:2049)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:107)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:224)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:7565)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(RuntimeInit.java:539)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:950)
Caused by: java.lang.NullPointerException: Attempt to get length of null array
at pl.sviete.dom.AisNfcActivity.onCreate(AisNfcActivity.java:99)
at android.app.Activity.performCreate(Activity.java:7916)
at android.app.Activity.performCreate(Activity.java:7903)
at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Instrumentation.java:1307)
at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java:3288)
… 11 more

@Akszyn Dzięki za zgłoszenie! Udało nam się to odtworzyć i prawdopodobnie jutro będzie poprawka na Google Play :slight_smile:

1 polubienie